Инфоурок / Иностранные языки / Видеоуроки / Урок по казахскому языку на тему "Қазақ тілі сабағында" (4-класс)
Обращаем Ваше внимание: Министерство образования и науки рекомендует в 2017/2018 учебном году включать в программы воспитания и социализации образовательные события, приуроченные к году экологии (2017 год объявлен годом экологии и особо охраняемых природных территорий в Российской Федерации).

Учителям 1-11 классов и воспитателям дошкольных ОУ вместе с ребятами рекомендуем принять участие в международном конкурсе «Законы экологии», приуроченном к году экологии. Участники конкурса проверят свои знания правил поведения на природе, узнают интересные факты о животных и растениях, занесённых в Красную книгу России. Все ученики будут награждены красочными наградными материалами, а учителя получат бесплатные свидетельства о подготовке участников и призёров международного конкурса.

ПРИЁМ ЗАЯВОК ТОЛЬКО ДО 21 ОКТЯБРЯ!

Конкурс "Законы экологии"

Урок по казахскому языку на тему "Қазақ тілі сабағында" (4-класс)

библиотека
материалов


hello_html_m15a0db31.gifhello_html_m4f37a241.gifhello_html_3bc0583a.gifСабақтың тақырыбы: Қазақ тілі сабағында

ПӘН: ҚАЗАҚ ТІЛІ

МЕКТЕП:

КҮНІ:

Мұғалім:

СЫНЫП:

Оқушы саны:

Келмегендер:

Сабақтың мақсаты:

Дауысты дыбыстардың түрлерін ажыратуды үйрету

Күтілетін нәтижелер:

Дауысты дыбыстардың түрлерін ажыратуды үйренеді.

Сабақтың әдіс-тәсілдері:

Шаттық шеңбері, семантикалық карта, «бағдаршам» әдісі, диалогті аудару (топтық жұмыс), сергіту сәті, сөзжұмбақ (АКТ), формативті бағалау, сурет арқылы топқа бөлу

Сабақтың көрнекілігі:

Сөзжұмбақ, АКТ, стикерлер, суреттер, күлегеш, кесте (дауысты дыбыстар), бағдаршам, әріптер, үлестірме қағаздар, бағалау парағы,

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңдері

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

Ұйымдастыру кезеңі

5 мин

«Шаттық шеңбері» Оқушыларды 2 қатарға тұрғызады, тапсырманы түсіндіреді. Балалардың арқасына саусақпен сурет салады.

Соңынан басына қарай не салғанын сұрайды.

Оқушыларды сурет арқылы топқа бөлу. Күз мезгілі, жемістер, көкөністер.

Оқушылар екі қатарға тұрады. Кезекпен бір-бірінің арқасына сол суретті салады.



Оқушылар үш топқа бөлінеді.

Қызығушылығын ояту. Миға шабуыл

3 мин.


















Өткен тақырыппен байланыстырып сөзжұмбақ жасыру, жаңа тақырыпты ашу.

  1. Күз айы

  2. «Дождь» сөзінің аудармасы

  3. Қазір қай жыл мезгілі?

  4. «Зонт» сөзінің аудармасы

  5. Күзде күн қандай болады?

  6. Жылы аяқ киім

  7. Көкөніс

  8. «Брюки» сөзінің аудармасы

  9. Жеміс

Жауабын айтқан балаларға «күлегеш» беру.

Сабақтың мақсатын айту.

Сөзжұмбақты шешеді. Сабақтың тақырыбын анықтайды.


















Мағынаны ашу

10 мин.

Тапсырмалар












Топтық жұмыс.

Жуан, жіңішке 3 сөзден жазу





Семантикалық картамен жұмысты түсіндіреді

Үлгі бойынша




Оқушылар жуан, жіңішке 3 сөзден жазады.

Тексеріп, бір- бірін

бағалайды

Семантикалық картамен жұмыс жасайды. Еріндік, езулік деп, дауысты дыбыстардың түрлерін ажыратады

Сергіту сәті

3 мин.

Видео қою. (АКТ)

Оқушылар көрген қимылдарды қайталайды.

Сөздікпен жұмыс

(5 мин)

Сөздікпен жұмыс

Тақырып-тема

Қызықты- интересно

Өтті- прошел

Пән- предмет

Тоқсан- четверть

Жуан- твердый

Жіңішке мягкий

Оқушылар сөздерді оқиды, танысады, жуан сөздердің астын бір, жіңішке сөздердің астын екі сызықпен сызады. Сөз тіркестерін құрайды.

Диалогпен жұмыс

5 мин.

1-тапсырманы орындауға береді

Әр топ 4 сөйлемнен аударады. Тексеріп, бағалайды.

1-тапсырмадағы диалогті оқып, аударады.


Фонетикалық талдау

( 5-7 мин)


Тапсырманы түсіндіреді.




І топ - жуан; ІІ топ: ашық; ІІІ топ – буын сөздеріне фонетикалық талдау жасайды

Тексеріп, бағалайды.

Сабақты бекіту

(3 мин)

Оқушыларға әріптерді таратып беру. Тақтаға кесте іліп қояды. Дауысты дыбыстардың түрлері:

жуан,жіңішке, ашық, қысаң, еріндік, езулік

Дауысты дыбыстар

жуан

жіңішке

ашық

қысаң

еріндік

езулік





Тақтада ілулі тұрған кестеге әріптерді жабыстырады, осылайша кестені толықтырады.

Кері байланыс

2 мин.

«Бағдаршам» әдісін түсіндіреді

- ештеңе түсінбедім, бұлай жұмыс істеген қиынырақ;

- қызықты, бірақ сұрақтарым бар;

- бәрі түсінікті, осындай жұмыс түрі ұнайды;

Өзін- өзі бағалайды (ауызша)

Оқушылар сабаққа кері байланыс жасап, стикерлерді бағдаршамға жапсырады

Үйге тапсырма

( 2 мин)

Сөздікті жаттау, сөздіктен бір сөзді алып фонетикалық талдау жасау.

Күнделіктеріне жазып алады



