Қысқа
мерзімді жоспар
Н.Н.Шойынбаева,
№17ЖОББСОБМ қазақ тілі мен әдебиеті пәні мұғалімі
Сабақтың
тақырыбы: Менің сүйікті пәндерім.
Сынып:
4 «А»
Сабақтың
мақсаты:
Білімділік:
«Менің сүйікті пәндерім» тақырыбы бойынша білімдерін молайту.
Дамытушылық:
Сауатты жазуға дағдыландыру, сөздік қорын байыту,
ауызекі сөйлеу тілін дамыту.
Тәрбиелік:
Білімге қызығушылықтарын арттыру.
Міндеттері:
Жуан және жіңішке сөздерді ажыратып алуға машықтандыру.
Сабақтың
түрі: Жаңа білімді меңгерту.
Дереккөздер:
Қазақ тілі оқулығы Ермекова Т.Н., Интербелсенді тақта,
маркер, А-3 қағазы.
Әдіс-тәсілдер:
жеті модульдің стратегиялары, Блум таксомониясы,
жұппен, топпен жұмыс түрлері.
Күтілетін
нәтиже:
Сабақтың
барысы:
Сабақтың
кезеңдері
|
Уақыт
|
Модульдер
|
Мұғалімнің
іс-әрекеті
|
Оқушының
іс-әрекеті
|
І.
Ұйымдастыру кезеңі.
|
3мин
|
ЖЕСО
ОЖТ
|
1.Амандасу
2.Топқа
бөлу
3.Психологиялық
ахуал
|
1.
Амандасады
2.Уықтың
түстері арқылы топқа бөлінеді.(сары, қызыл,жасыл)
3.Әр
бала уыққа жазылған тілекті оқиды .
|
ІІ.Жаңа
тақырыпқа шығу.
Білу
1.Сөздік
жұмыс
|
3мин
5мин
|
ОЖТ,
СТОү
ОБжК
«Мозайка»
әдісі
«Сөздік
банкі» әдісі
АКТ,СТОү,
ОЖТ
|
Әр
топтың үстелінде қиғыш қағаздар жатыр
-Ненің
суреті шықты?
-Бір
сөзбен қалай айтамыз?
-Тағы
қандай оқу пәндерін білесіңдер?
-Сен
қай пәнді ұнатасың?
-Сабақтың
тақырыбы қалай болады?
Интербелсенді
тақтада оқушылар жұмыс жасайды.
Жаңа
сөздер:
Сүйікті-
Оқимыз-
Қазақша
сөйлеймін-
Орысша
-
Ағылшынша
Еңбек
сабағы-
Ән-күй
сабағы
|
Қиғыш
қағаздардан сурет жинайды.
«Қазақ
тілі»
«Орыс
тілі»
«Ағылшын
тілі»
Бір
шеңберден екінші шеңберге тақырыпқа қатысты сөздерді шығару. Жаңа сөздерді
оқиды.
Сөз
тіркесін, сөйлем құрастырады
|
Түсіну
Қолдану
Сергіту
сәті
|
5мин
3мин
1мин
|
ОБжК,
ЖЕСО, ОүБжОБ, ОЖТ
«Дұрыс-Бұрыс»
|
Мәтінмен
жұмыс.
Тыңдалым.
Топ
ішінде жұпта талқылайды.
Мәтін
бойынша әр топ 1сұрақтан құрастырады.
Тақтада
флипчартпен жұмыс жасайды.
|
Оқушылар
мәтінді үнтаспадан тыңдайды. Топ ішінде талқылап,, мазмұның орысша жеткізу
Әр
топтан балалар шығып, берілген сөздердің дұрыс-бұрысын анықтайды
|
Талдау
|
3мин
3мин
|
«Бас
бармақ»
|
1топ-пән
д. талдау
2топ-ұстаз
септеу
3топ-оқулық-тәуелдеу
Кілт
арқылы бірін-бірі тексереді.
(Бір
бала ортаға шығады, сөз жасырылады. Балалар жасырылған сөзді сиппатайды.)
|
Оқушылар
бас бармақпен бағалайды.
|
Жинақтау
|
5мин
|
Постер
жасау
|
Әр
топқа маркер, А-4қағазы таратылады
|
Оқушылар
топпен постер жасайды, ортаға шығып қорғайды
|
Шығарма-шылық
тапсырма
Рефлексия
Бағалау
|
5мин
3мин
|
ЖЕСО
ТжДБО
ОЖТ
|
«Менің
сүйікті пәнім» эссе
Басбармақ
ойының өткізу.
Смайлик
арқылы сабақтан қандай көңіл- күймен кетіп барасыңдар соны смайлик арқылы
көрсетесіңдер.
|
Ең
үздік эссе «автор орындығына» отырып оқиды
|