Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Инфоурок / Начальные классы / Конспекты / Урок по казахскому языку в коррекционной школе с русским языком обучения

Урок по казахскому языку в коррекционной школе с русским языком обучения


  • Начальные классы

Поделитесь материалом с коллегами:

Күні:5желтоқсан 3 «а» сынып

Сабақтың тақырыбы: Қазақ мектебіне саяхат

Сабақтың түрі: Аралас сабақ

Сабақтың мақсаты: 1.Сабақтар туралы білімдерің кеңейту;

сурет бойынша пәндерді тандай білуді қалыптастыру;

қазақша жай сөйлемдерді мнемотехникалы арқылы құрастыру;

2. Саусақтардың ұсақ моторикалық қозғалысын дамыту;

есте сақтау, назар аудару, логикалық ойлау қабілеттерін әр түрлі

жолмен дамыту және түзету;

3.Сабақ кезінде тәртіп сақтау, дұрыс қарым-қатынас

жасауға, пәндерге деген қызығушылықты арттыруға,ұқыптылыққа

тәрбиелеу, жұмысты мұқият орындауға дағдыландыру.

Жабдықтар: презентация, сөзжұмбақ, пәндер туралы суреттер, сөйлем схемалары, ермексаз, ойыншықтар (шар, текше), түрлі-түсті карындаштар, жекеше карточкалар, дымқыл майлықтар.

Сабақтың барысы

1. Ұйымдастыру кезені. Сәлемдесу.

Начинается урок,

Он пойдёт ребятам впрок.

Постарайтесь всё понять,

На вопросы отвечать.

2. Сөздік жұмыс. (қазақ тілінде сөзжұмбақ)




1


М







2

А






3



Т



Е







М






6

А






7



Т





И




9







К



10

А






  1. пластелин

  2. ручка

  3. рисунок

  4. труд

  5. ткань

  6. ножницы

  7. тетрадь

  8. иголка

  9. круг

  10. урок

3. Сабақ тақырыбын атау «Қазақ мектебіне саяхат»

4. Тақырып бойынша жұмыс

А) Ғаламтор тақтасында 3 сабақ суреті беріледі.

hello_html_m672ea521.pnghello_html_499aec42.pnghello_html_m8c15472.png

- Суреттерде не бейнеленген?


Б) Түзету жаттығуы: «Суретті сөзтіркестермен сәйкестендіру»

Еңбек сабағы, сурет сабағы, математика сабағы.


  • Еңбек сабағы

  • Мынау не? (толық жауап)

  • Ермексаздан әр түрлі-түсті шар жасаймыз (шарды қалай жасайтынын көрсету)

  • Сенде қандай шар? (толық жауап)

  • Енді бір-бірімізбен шарларды алмастырамыз да, текше жасаймыз. (текшені қалай жасайтынын көрсету)

  • Сенде қандай текше? (толық жауап)


  • Математика сабағы

    1. Электрондық оқулық

а) сандарды қайталау («Қазақ тілі 1 сынып»4/4)

ә) санамақты бірге жатқа айту

2. Фигуралар мен таңбаларды қайталау (электрондық тақта бойынша)

3. Суретті сөзбен сәйкестендіру (үшбұрыш, дөңгелек, шаршы)

4. Деңгейлік тапсырмалар:

hello_html_m27a1f6e1.gif Артық > немесе кем < белгісін қою.

6 4 2 5

hello_html_78f75c12.gifhello_html_581c72f3.gif Не артық?

hello_html_mebbdbc4.gifhello_html_2822332e.gif



hello_html_m1735d7f5.gifМысалды шешу.

3+2= 6-3=

hello_html_m262abee6.gifhello_html_m29083c70.gifhello_html_m7152af4b.gifhello_html_m7e70697a.gifНе артық?


Сергіту сәті: (Электрондық оқулық «Қазақ тілі 2 сынып» 2.4/6)

  • Сурет сабағы

    1. Сөздікті белсендіру

- Сурет сабағына не керек? (таблица бойынша жауап)

2. Тіл ұстарту жұмысы (тақтада мнемотехникамен жазылған тақпақ)


Мынау – сары карындаш,


Мұнымен күнді бояймын.


Мынау – қоныр карындаш,


Мұнымен құмды бояймын.


Мынау – жасыл карындаш,


Мұнымен гүлді бояймын.


Мынау – көк карындаш,


Мұнымен суды бояймын.



hello_html_175b011a.png



hello_html_m27a1f6e1.gif3. Деңгейлік тапсырмалар:

Дайын суретті бояйды


hello_html_m2a60d05d.gifӨздері сурет салып бояйды

5.Үй тапсырмасы: Мына өлең жолдарына сурет салыңдар.

Мынау – қара карындаш,

Мұнымен тасты бояймын.

Мынау – ақ карындаш,

Мұнымен қарды бояймын.

Мынау – қызыл карындаш,

Мұнымен алманы бояймын.

6.Сабақты қорытындылау

  • Бүгін біз қайда бардық?

Біз қазақ мектебіне бардық (тақтада мнемо-сөйлем)

  • Еңбек сабағында біз не үйрендік?

Ермексаздан шар мен текше жасадық (тақтада мнемо-сөйлем)

  • Математика сабағында біз не үйрендік?

Сандарды қостық, алдық, фигураларды қайталадық (тақтада мнемо-сөйлем)

  • Сурет сабағында біз не үйрендік?

Күнді, гүлді, суды салып боядық (тақтада мнемо-сөйлем)

Нәтижені бірлесе бағалау.



Дата: 05.12.14. 3 «а» класс

Тема урока: Путешествие в казахскую школу.

Вид урока: Интегрированный урок.

Цели урока:

  • Обогащение словаря и знаний о разных видах уроков;

  • Учить различать предметы уроков с помощью рисунков;

  • Составлять простые предложения с элементами мнемотехники на каз. яз;

  • Различными видами работ корректировать:

полноту, точность, темп восприятия;

устойчивость, распределение и объем внимания;

развитие процессов сохранения, узнавания, воспроизведения следов

прошлого опыта;

предметно-действенного, наглядно-образного, словесно-логического

мышления, мыслительных операций конкретизации и обобщения.

  • Воспитывать интерес к различным предметам, правильное взаимоотношение, соблюдение дисциплины и желание пополнять знания.


Оборудование : на интерактивной доске – презентация, кроссворд, изображения уроков

математики, труда и рисования , схемы предложений с элементами мнемотехники;

пластелин, цветные карандаши, игрушки (шар и куб), индивидуальные карточки,

влажные салфетки

Ход урока

  1. . Психологический настрой. Приветствие.

Начинается урок,

Он пойдёт ребятам впрок.

Постарайтесь всё понять,

На вопросы отвечать.

  1. Повторение. Словарная работа. Кроссворд




1


М







2

А






3



Т



Е







М






6

А






7



Т





И




9







К



10

А






  1. пластелин

  2. ручка

  3. рисунок

  4. труд

  5. ткань

  6. ножницы

  7. тетрадь

  8. иголка

  9. круг

  10. урок

3Введение в тему урока «Қазақ мектебіне саяхат»

«Путешествие в казахскую школу»


4. Работа по теме урока

А) На доске изображения уроков математики, труда и рисования.


hello_html_m672ea521.pnghello_html_499aec42.pnghello_html_m8c15472.png


  • Что изображено на рисунках?


Б) Коррекционная работа «Соединить изображения и словосочетания"


  • Урок труда


  • Что это? (полный ответ)

  • Из пластелина мы будем делать разноцветные шары (показ как правильно сделать шар)

  • Какой у тебя шар ? (полный ответ)

  • Теперь поменяйтесь шарами и превратим шары в кубики (показ как из шара сделать куб)

  • Какой у тебя куб?


  • Урок математики


  1. Электронный учебник

а) повторение счета («Қазақ тілі 1 сынып»4/4)

ә) повторение считалки

  1. Повторение фигур и знаков

  2. Коррекционная работа «Соединить изображения и слова"

  3. Задания по уровням

hello_html_m27a1f6e1.gif Артық > немесе кем < белгісін қою.

6 4 2 5

hello_html_m4e52b35.gifhello_html_m31075905.gifhello_html_197ff176.gif Не артық?

hello_html_1ff9db37.gif




hello_html_m1735d7f5.gif Мысалды шешу

3+2= 6-3=

hello_html_m7771ac09.gifhello_html_168e7d88.gifhello_html_m28d74bf0.gifhello_html_m43dfd5f9.gifНе артық?


Физминутка: (Электрондық оқулық «Қазақ тілі 2 сынып» 2.4/6)

  • Урок рисования

    1. Активизация словаря

- Что нужно на урок рисования ? (работа по таблице)

2. Работа по развитию речи ( использование элементов мнемотехники)


hello_html_175b011a.png


hello_html_m27a1f6e1.gif 3. Задания по уровням:

Ракрашивание готового рисунка


hello_html_m2a60d05d.gif Сасостоятельное рисование

5. Домашнее задание: по строкам этого стихотворения создать рисунки

Мынау – қара карындаш,

Мұнымен тасты бояймын.

Мынау – ақ карындаш,

Мұнымен қарды бояймын.

Мынау – қызыл карындаш,

Мұнымен алманы бояймын.


6. Итог урока:

  • Понравился вам урок-путешествие?

  • Что мы делали на уроке труда?

Ермексаздан шар мен текше жасадық (на доске схема мнемо предложения)

  • Что мы делали на уроке математики?

Сандарды қостық, алдық, фигураларды қайталадық (на доске схема мнемо предложения)

  • Что мы делали на уроке рисования?

Күнді, гүлді, суды салып боядық (на доске схема мнемо предложения)

Оценивание работ









Автор
Дата добавления 08.02.2016
Раздел Начальные классы
Подраздел Конспекты
Просмотров149
Номер материала ДВ-427780
Получить свидетельство о публикации
