Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Свидетельство о публикации

Автоматическая выдача свидетельства о публикации в официальном СМИ сразу после добавления материала на сайт - Бесплатно

Добавить свой материал

За каждый опубликованный материал Вы получите бесплатное свидетельство о публикации от проекта «Инфоурок»

(Свидетельство о регистрации СМИ: Эл №ФС77-60625 от 20.01.2015)

Инфоурок / Начальные классы / Другие методич. материалы / Урок по литературе на тему "Сиыр" (2 класс)
ВНИМАНИЮ ВСЕХ УЧИТЕЛЕЙ: согласно Федеральному закону № 313-ФЗ все педагоги должны пройти обучение навыкам оказания первой помощи.

Дистанционный курс "Оказание первой помощи детям и взрослым" от проекта "Инфоурок" даёт Вам возможность привести свои знания в соответствие с требованиями закона и получить удостоверение о повышении квалификации установленного образца (180 часов). Начало обучения новой группы: 28 июня.

Подать заявку на курс
  • Начальные классы

Урок по литературе на тему "Сиыр" (2 класс)

библиотека
материалов

hello_html_41d7975.gifhello_html_m406c1eae.gifhello_html_7e4f00d1.gifhello_html_204b97a4.gifhello_html_6805cdcb.gifБекітемін

Мектеп директоры


Қысқа мерзімді жоспар


Пәні

Әдебиеттік оқу

класы

2 «а»

күні

16.10.14.

Сабақ тақырыбы

Сиыр.

Сабақ мақсаты

Сиыр өлеңдерін мәнерлеп оқуға жаттықтыру.Төрт түліктің пайдасын білдіру.Төрт түлік мал туралы түсініктерін одан ары кеңейту.Сөздік қорларын дамыту.Төрт түлікті күте білуге тәрбиелеу.

Күтілетін нәтиже

Жырды түсініп оқуға,ойын еркін жеткізе білуге үйренеді.Сиырдың пайдасы туралы зерттеуге қызығушылықтары артады.

Бірін-бірі тыңдап әрі еркін сөйлеуге үйренеді

Шығармашылық қабілеттері артады.

Түйінді идеялар

 Сиырлының үйі – айран.
Сиырды теппейді,
Сүтті төкпейді.


Сабақ кезеңдері

Сабақтың барысындағы іс-әрекет


ресурстар

Әдіс-тәсілдер

оқушылардың іс-әрекеті, талқылау

Қызығушылықты ояту

(10 мин)

Психология

лық

сергіту

«Мен сыйлаймын саған»бір-біріне ымдап сыйлықтың белгісін көрсетіп беру .

Үй тапсырмасын тексеру. «Торы құлын»жырын түсініп оқу.Құлын тақырыбына жазып келген эсселерін оқыту.

Үй тапсырмасын бекіту «Бәйге»ойыны арқылы.

*Жақсы ат жанға серік

Жақсы ит-----серік.

*Жылқы-----патшасы,

Түйе----малдың қасқасы.

*Теңге тиыннан өсер,

Жылқы ------өсер.

*Аттың бәрі-----болмас,

Құстың бәрі сұңқар болмас.

*Жылқының----жесең тісіңе кіреді,

Жемесең түсіңе кіреді.


Әдебиеттік оқу 2 класс оқулығы


Интерактивтік тақта



Суреттер


АКТ


СТО


ОЖЕСО

ОүБ

Маркер

Постер

Үлестірмелі парақшалар

Мағынаны тану

(20мин)



Ассоциация








Топқа бөлу













Топтық жұмыс






















Топтық жұмыс

Ыстық орындық

Сабақтың тақырыбын табу.Ребус шешу.Бесік,ит,жылан суреті.

Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы қандай екен? Сиыр.Олай болса сиыр туралы не білеміз, ой қозғап көрейік.Сиырдың төлі қалай аталады?бұзау.


Сиыр






Топқа бөліну әртүрлі жолақшалар арқылы

1-топ: «Ала бұзау»

2-топ :«Қара бұзау»

3-топ: «Қоңыр бұзау»

4-топ: «Қызыл бұзау»

Жаңа сабақ.Оқулықпен жұмыс

1.Мақал-мәтелді түсініп оқы.

*Сиырлының үйі-айран,

Сиырсыздың үйі-сырдаң.

*Сиырдың сүті-тілінде.

2.Жырды түсініп оқы. «Сиыр»

Өлеңді 1-топ: тізбектей, 2-топ: іштей, 3-топ:мәнерлеп ,4-топ жартылай дауыспен оқиды.
Мүйізі айдай иілген,

Мұрнынкөкке шүйірген.

Керілген желін,сала емшек,

Сауғанда жанын сүйінген.

Ірімшік пенен құрт,майы

Жегенде тілді үйірген.

Өлеңде қандай түлік туралы жырланған?Оның әр мүшесін қалай сипаттаған

Сергіту сәті



Дәптермен жұмыс.Сөздік жазу.

Сырдаң-жұтаң,тапшы,кедей

Айдай иілген-мүйізі айға ұқсас

Көкке шүйірген-жоғары көтерген

Керілген желін,сала емшек-емшегі сүтке толған.

Жаның сүйінген-қуану

Тілді үйірген-дәмділігі ауыздан кетпес,өте дәмді.


Кластер құру.Топтық тапсырма.

1-топ: «Ақ бұзау»Сиырдың сүтінен әзірленетін тағамдар.

2-топ: «Қара бұзау»Сиырдың терісінен жасалатын заттар.

3-топ: «Қоңыр бұзау» сиырдың етінен әзірленетін тағамдар.

4-топ: «Қызыл бұзау»эссе жазу.Әр оқушы бір сөйлемнен жазады.


Ой толғаныс

(10 мин)

Рефлексия






Бүгін қандай үй жануары туралы оқыдық?

Сиырдың қандай пайдасы бар?

Бүгінгі сабақ саған ұнадыма?Несімен ұнады?



Кері байланыс.Стикерлер арқылы



Үйге тапсырма

(5 мин)

«Сиыр» жырын түсініп оқу.

Бағалау. Бағалау парағы.Топ басшысына сөз кезегін берейік.


Қосымша тапсырмалар

Төрт түлік туралы мақал-мәтел,жұмбақ,тыйым сөздер,тақпақ жаттап келу.

Не сәтті өтті?


Не сәтсіз өтті?






Подайте заявку сейчас на любой интересующий Вас курс переподготовки, чтобы получить диплом со скидкой 50% уже осенью 2017 года.


Выберите специальность, которую Вы хотите получить:

Обучение проходит дистанционно на сайте проекта "Инфоурок".
По итогам обучения слушателям выдаются печатные дипломы установленного образца.

ПЕРЕЙТИ В КАТАЛОГ КУРСОВ
