Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Инфоурок / Начальные классы / Другие методич. материалы / Урок по литературному чтению "Карлыгаш"

Урок по литературному чтению "Карлыгаш"

  • Начальные классы

Поделитесь материалом с коллегами:

Пәннің аты:

Ана тілі


Уақыты:


Кабинет:

Мұғалім:

Аймағанбетова Б.

Сабақтың атауы

Өтебай Тұрманжанов «Қарлығаш»

Мақсаты

Өлеңнің мазмұнын меңгерте отырып,әңгіме құрай білуге дағдыландыру. Топта жұмыс істеуге, өз бетінше іздену дағдыларын қалыптастыру; шығармашылық қиялын, жүйелі ойлау қабілетін, тіл байлығын молайту;жаман қасиеттерден аулақ болу, жауыздықтан жирендіру, әділ болуға тәрбиелеу.

Сабақтың көрнекілігі: Интербелсенді тақта, оқулық, стикер, құстардың суреттері.

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Сабақтың әдіс-тәсілдері: түсіндіру, сұрақ-жауап, топтық жұмыс.


Пәнаралық байланыс: дүниетану, бейнелеу, қазақ тілі, еңбекке баулу.

Күтілетін нәтиже






Мұғалімнің іс-әрекеті





Оқушының іс-әрекеті

+Психологиялық ахуал

(2 минут)

Психологиялық дайындық.Оқушылар бір-бірлеріне өз есімдерінің алғашқы әрпінен басталатын тілектер айтады

Құстар арқылы топқа бөлу.

Топ ережесін еске түсіру.

Оқушылар шеңберде жиналып,мұғаліммен бірге бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді.



1-топ «Шағала»

2-топ «Аққу»

3-топ «Көгершін»

4-топ: «Бұлбұл»

Үй тапсырмасы

(5 минут)

Үй тапсырмасын оқушыдан сұрау


Әр топтан Ө. Тұрманжановтың өмірбаянын сұрау, жатқа айтқызу,1-2 оқушыға өлеңді мәнерлеп оқыту.


Жаңа сабақты меңгерту

1. Тақырыпты «Қарлығаш пен дәуіт» ертегісімен ашу.

2.Мақсат қою

Сабаққа мақсат қою үшін оқушыларды сұрақпен жетелеу

-Қарлығаш туралы не білесіңдер?

-Қарлығаш туралы тағы не білгілерің келеді?

-Қарлығаш туралы мәлімет беру



Оқулықпен жұмыс

1. Өлеңді мәнерлеп оқу

2.Өлеңді әр топтан бір оқушыға тізбектей оқыту

3. Өлеңді 3 топқа бөліп беру

4. Жұппен талқылау

5. Топтық жұмыс

Әр топтан бір-екі оқушыға түсінгендерін айтқызу. Басқа топтың оқушылары сұрақ қою. Ол сұраққа келесі топ мүшесі жауап берулеріне болады.














Тақтада орналасқан БББ

Парақшасына өз білгендерін стикер арқылы жапсырады





















































Сергіту сәті

«Ұшты - ұшты» ойыны

Ой сергітеді, шаршағандары басылады.


Дәптермен жұмыс

Өлеңде кездесетін жәндіктер мен құстардың аттарын жазу

Топтықжұмыс

І топ. Жылан (жыланға байланысты айтылған сипаттау сөздерді жазу)

ІІ топ. Қарлығаш ( қарлығаш қа байланысты айтылған сипаттау сөздерді жазу)

ІІІ топ. «Адасқан әріптер» арасынан қарлығаш, дәуіт, жылан сөздерін шығару

ІY топ.Өлең желісінде қарлығаштың балаларын жыланнан құтқару үшін көмек іздеген жерінкөрініс ретінде көрсету



Жаңа тақырыпты бекіту

  • Қарлығаш балапанын қалай басып шығарады?Ұяда қанша балапан бар дейді?

  • Бір күні қарлығаш ұяға жақындап қалған нені көрді?

  • Қарлығаш жыланнан қалай құтылды?

  • Жыланды көргенде қарлығаштың қатты қиналған жерін тауып оқы.Оқыған кезіңде қандай сезім пайда болды?

Үйге тапсырма

Өлеңді мәнерлеп оқу. Сурет бойынша әңгіме құрап жазу. Қарлығаш, жылан, дәуіт туралы материалдар жинау.




Күнделіктеріне жазып алады

Бағалау

Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау

Смайлик түстерімен бағалау.

Қызыл түс - 5

Жасыл түс – 4

Сары түс - 3




Оқушылар тапсырмалар бойынша жинаған смайликтерді санайды.

Кері байланыс



«Тілек ағашы» Сабақтан алған әсерлерін стикерге жазып жапсырады.





https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcR131kpWcUUED4dovkbmspoxT_SKRVEWOkIs1gxHky5XK0GLSnjhttps://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQPVTk6EQvorBduQn3ZPjRa-JObk2XPnoItqKauulCvyx84-S4nUg






Смайликтерді өзі қалаған нұсқаға жабыстырады.






Автор
Дата добавления 27.02.2016
Раздел Начальные классы
Подраздел Другие методич. материалы
Просмотров57
Номер материала ДВ-489791
Получить свидетельство о публикации