604609
столько раз учителя, ученики и родители
посетили сайт «Инфоурок»
за прошедшие 24 часа
Добавить материал и получить бесплатное
свидетельство о публикации
в СМИ №ФС77-60625 от 20.01.2015
ИнфоурокМатематикаРабочие программыУрок по математике "Көбейту және бөлу"

Урок по математике "Көбейту және бөлу"

библиотека
материалов

hello_html_m5a2da8ce.gifhello_html_784f628f.gifhello_html_1578ef01.gifhello_html_m4825d731.gifhello_html_621d5d14.gifhello_html_m5eb852eb.gifhello_html_15606731.gifhello_html_m7a495093.gifhello_html_46fc7efa.gifhello_html_194dc5a8.gifhello_html_43880710.gifhello_html_m676846d2.gifСыныбы,пәні, мерзімі

3«Ә » сыныбы . Математика

Сабақтың тақырыбы

Көбейту және бөлу 81*6, 486:6

Жалпы мақсаттар

Көбейту және бөлу туралы білімдерін ескере отырып жаңа білімді меңгеруіне бағыт беру.Тапсырмаларды өз бетінше орындауға ықпал беру.Топпен жұмыс арқылы ынтымақтастыққа баулу..

Сілтемелер:

Нұсқаулық . Математика оқулығы «Атамұра» 2014Т.Қ. Оспанов.Ш.Х. Құрманалина.

Ж.Т. Қайыңбаев.

Әдістемелік құрал. Математиканы оқыту әдістемесі Анықтамалық. Ғаламтор



Сабақ кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Күтілетін нәтиже

Оқытуда қол-н әдіс тәсілдер

І

Ұйымдастыру

Кезеңі Сыныпта жайлы психологиялық жағдай қ-у


«Оқушылармен амандасу түгендеу, сынып журналын жүргізу.«Таныстыру» ойсергегін ұйымдастыру.. «Сиқырлы қапшық»ойыны арқылы топқа бөл, топ басшысын сайлау..

Әр бала өзіне қатысты жағымды сөз айтады, сыныптастары Қол соғып қошеметтейді.

«Үшбұрыш», «Төртбұрыш» атаулары арқылы екі топқа бөлінеді

Өзін- өзі , сыныптастарын таниды.

Топқа жылдам бөлінеді.



ұжымдық





СТО


Білу ІІ Үй тапсырмасынтексеру.

.Үйге берілген 4- есептің нұсқауға сай орындалуын қадағалау.

Екі топ бір-бірінің жұмысын тексеріп, арт-ы мен кем-н анықтап,толықтырады

Өткен мат-р

туралы ой түйіндейді.


ІІІ Өткен мат-ы түсінгенін тексеру Жаңа сабақтың мақсатын, тақырыбын айқындау.

Әр топқа белгілі тапсырмалар жазылған үлестірмелі текшемен жұмыс.

Бас бармақ арқылы бағ-ы ұсыну

Шығармашылық тапсырмаларды орындайды,айтады.дәлелдейді



Топтар бас-қ арқылы бағ-ы.

. Сұрақ-ға нақты жауап береді.Өз ойларын дәл-і. Өзгені бағ-й алады.

Семантикалық картамен жұмСын тұрғысынан ойлау

стратегиясы

Түсіну

ІҮ

Мақсат қою кезеңі

Жаңа сабақтың тақ-н түс-у.


1 есепті шартына сай орындауға бағыт беру.

2, №4 есептің мазмұнына сүйене отырып, постермен жұмыс жасауға мүмкіндік туғызу

Сергіту жаттығуын орындауға мүмкіндік беру

Есепті түсіндіре отырып шығарады,нұсқауға қатысты ой түйіндейді, яғни жаңа тақырыпты ашады.

Топ басшысы мүшелеріне тапсырманы бірігіп, ортақ ой тастап,нұсқауға сай қорғайды

«Көңілді күн»әніне билейді.

Жаңа тақырып-

тағы негізгі идеяны анықтайды.

Ойларын жүйелі жеткізуге үйренеді.



Диалогтік оқыту



(Зерттеущілік әңгіме)

Қолдану



Ү

Жаңа сабақ


5 есепті өз бетінше орын-а ықпал жасау

6 есепті үлестірмелі текшелер арқылы орындауға бағыт беру.

.

. Топта жеке орындалып,өзара үздік деп танылғандары жариялайды

Есеп жұп арасында шығарылады.

Көбейту, бөлу туралы негізгі түсінігін нақ-ға мүм-к алады

Топтық жұмыс



Сын тұрғысынан ойлау стр-ы


Талдау

ҮІ Жаңа мат-ы түсінгенін тексеру

7 есепті шартына сай орындауға ықпал жасау.

Шығармашылық тапсырманы орындауға мүмкіндік туғызу.

.Тапсырманы топ арасында талқылап шығарады.

Топ арасында ойын жинақтап, қорытынды жасайды.

Бір- бірімен пікірлесу дағдысы қалыптасады


Топтастыру

Зерттеушілік әңгіме


Жинақтау

ҮІІ Бекіту

«Сиқырлы сөз» стратегиясы арқылы білімдерін тұжырымдауына ықпал жасалады.

Есептерді шығару арқылы жасырылған «Рақмет!»сөзін табады.

Топтастыру арқылы

тақырыптан түс-н

қорытындылайды.

Топтастыру

стратегиясы .Талдау

жинақтау

Бағалау



Рефлексия

ҮІІІ

Үйге тапсырма :

Бағалау критерийлерін ұсыну.



«Шығу парағы»



3 есеп, 116 бет

Топ басшысы топ мүшелерін бағалайды. .

Бүгінгі сабақ барысында өз ойларын жүйелейді




Өзгені,өзін- өзі бағалауға

Дағдыланады.

Берілген сау-р бой-а кері бай-с ор-ы.

.СТО

Дарынды оқушымен ж-с




Тексерілді:



























«Төменгі Пенжім орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі

Математика пәнінен

өткізілген үлгі сабақтың

жоспары Тақырыбы: Көбейту және бөлу.

81*6, 486:6

Бастауыш сынып математика пәнінің мұғалімі Хамраева М.К.

(348-48):60

(452+48)*2

102*6+612:6



(899-809)*5

(890+110):20

105*6-630:6



Ч – 427 болка

Ч.К–7 һ. кам- ?

Бар - ? болка





Ч.Б - 12 л

ІІ б - 3/1- ?

Бар -?л.қимиз



716:6 617:6

806:6 671:6

761:6 608:6

860:6



103*3=309 309:3=103

203*3=609 609:3=203

303*3=909 909:3=303



21*6 /Ә/ 355:5 /М/ 34*3 /Х/

51*4 /Р/ 560:8 / Т/ 42*5 /Ә/



204

210

102

71

126

70















Үчбулуңлуқ







Төртбулуңлуқ



Қимиз







Курс профессиональной переподготовки
Учитель математики
Enjoybook