Инфоурок / Математика / Конспекты / Урок по математике на тему "Алғашқы функция" (11 класс)
Обращаем Ваше внимание, что в соответствии с Федеральным законом N 273-ФЗ «Об образовании в Российской Федерации» в организациях, осуществляющих образовательную деятельность, организовывается обучение и воспитание обучающихся с ОВЗ как совместно с другими обучающимися, так и в отдельных классах или группах.

Педагогическая деятельность в соответствии с новым ФГОС требует от учителя наличия системы специальных знаний в области анатомии, физиологии, специальной психологии, дефектологии и социальной работы.

Только сейчас Вы можете пройти дистанционное обучение прямо на сайте "Инфоурок" со скидкой 40% по курсу повышения квалификации "Организация работы с обучающимися с ограниченными возможностями здоровья (ОВЗ)" (72 часа). По окончании курса Вы получите печатное удостоверение о повышении квалификации установленного образца (доставка удостоверения бесплатна).

Автор курса: Логинова Наталья Геннадьевна, кандидат педагогических наук, учитель высшей категории. Начало обучения новой группы: 27 сентября.

Подать заявку на этот курс    Смотреть список всех 216 курсов со скидкой 40%

Урок по математике на тему "Алғашқы функция" (11 класс)

библиотека
материалов

Күнделікті сабақ жоспары

Сынып: 11а Пән: Алгебра Күні : 21 қазан 2015 ж

Сабақ тақырыбы: Есептер шығару

Сабақтың мақсаты :

Білімділік : Тиімді әдіс- тәсілдер арқылы өткен тақырыптар бойынша алға білімдерін тұжырымдайды, дәлелдейді.

Тәрбиелік: өзара көмек көрсету, саналы білім алуға қызығушылығы артады, жұппен жұмыс істеу дағдысы қалыптасады

Дамытушылық : Ойлау қабілеті артады, білімдерін кеңейтеді

Сабақтың әдіс-тәсілдері: мини- диалог, тесттік тапсырмалар, кесте толтыру, есептер шығару

Ұйымдастыру формасы: жеке- дара, жұппен

Сабақта қолданылатың көрнекіліктер: компьютер, карточкалар

Пәнаралық байналыс: сызу, бейнелеу

Сабақ кезендегі оқушылардың құзіреттілігің ашу : ақпараттық, коммуникативтік

Ұйымдастыру кезеңі: сабақтағы жұмысқа оқушыларды баулу, мұғалімнің жинақтылығы, ұйымдастыру амалының жүйелігі (сабақтан сабаққа)

Үй тапсырмасын тексеру: баяндау әдісі арқылы өзара тексеру

Теориялық білімдерін сұрақтар қою арқылы қайталайды:
  • Алғашқы функция

  • Алғашқы функцияны табу ережелері

  • Интеграл анықтамасы;

  • Н-Л формуласы

  • Қисық сызықты трапецияның анықтамасы

  • Интегралдың физикалық және геометриялық есептерде қолдануылы

2. Ауызша тапсырмалар орындау:

1. F(х) функцисы f(х) функциясы үшін алғашқы болатындығын дәлелдеңдер:

F(х) = х3+ 3х , f(х) = 2 + 3

2. f(х) функциясы үшін алғашқы функциясының жалпы түрін табыңдар:

f(х) = 2х3 – 6hello_html_m715c63a1.gif + х – 1

3. Интегралды есепте: hello_html_61128b2c.gif;

4. Қатесін тап:

hello_html_m6e0b4a1d.gif

hello_html_m2105e34.gif

3. hello_html_m31434a8b.gif

4. hello_html_m31989693.gif ,

5. hello_html_2c1e3b63.gif , hello_html_m2c8a94fc.gif

6. hello_html_41e71ab2.gif, 7. hello_html_m4255cfde.gif

фронталды

Ынтасын, қызығушылығы артады

Пайдалану

Оқушылардың тақырып бойынша алған білімдерін саралау мақсатында

тексеру жұмысын ұйымдастырады

Тексеру жұмысы:

hello_html_m52e96c1c.png

5. Мына суретте кескінделген жазық фигураның ауданын тап:


hello_html_34d2ac16.png

Жұппен жұмыс

Оқушының дер бестігі,өз-өзіне сенімі қалыптасады

Талдау

Топ жетекшілері, консультант оқушылар арқылы көмек ұйымдастырады.

Деңгейлік тапсырма:

І –деңгей: «3»

  1. F(х) функциясының f(х) функциясы үшін көрсетілген аралықта алғашқы функция болатынын дәлелде: F(х)=sin2x, f(x)= sin2x , xR

  2. Анықталмаған интегралды табыңыз:

ò dx

  1. Интегралды есепте:

ІІ деңгей: «4»

  1. F(х) функциясының f(х) функциясы үшін көрсетілген аралықта алғашқы функция болатынын дәлелде:

, f(x)= sin2x, xR

  1. Интегралды есепте:

  2. y= x+2, x=-1, x=2 және х осімен шектелген фигураның ауданы неге тең?

ІIІ деңгей: «5»

  1. F(х) функциясының f(х) функциясы үшін көрсетілген аралықта алғашқы функция болатынын дәлелде: sin3x +c.

f(x)=3 cos 3x, xR

  1. Теңдеуді шеш: :

  2. у= 4x-x2, x=-2, x=2 және х осімен шектелген фигураның ауданы неге тең?


Жеке- дара

білімін толақтыру дағдысы

қалып тасқан



Пайымдау

Жеке оқушылар ойын жинақтап, түйін түю әрекетін жасайды.

1.жұппен жұмыс. Оқушылар бүгінгі сабақтан алған мағлұматтарын бір-біріне айтады.

2. өтілген тақырып бойынша бір-біріне сұрақтар қояды.


Өз білімін бағалауға

дағдыланады


Бағалау

Мұғалім оқушылармен келісе отырып журналға оқушылардың білімдерін бағалайды

Сабаққа қатысу әркеттін талдай отырып, өзара бағалайды



Алған білімін

өмірде пайдалануға

дағдыланады

Үй тапсырмалары: № Өзіңді тексер(тест орындау) 36,37 бет

Қорытынды: ___________________________________________________________________________________________________






