Предпросмотр материала:
5-сынып. Математика
Сабақтың тақырыбы: Жай бөлшектерді қосу.
Сабақтың мақсаты: Оқушыларға жай бөлшектерді қосуды меңгерту .
Білімділік: Оқушылардың тақырып бойынша алған білімдерін бекіту, жай бөлшектерді қосу дағдыларын қалыптастыру.
Дамытушылық: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру, шығармашылыққа баулу.
Тәрбиелік: Оқуға саналы сезімге, жауапкершілікке, өз бетінше еңбектенуге тәрбиелеу.
Көрнекілік: интерактивті тақта.
Сабақ барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі. (сабақтың тақырыбын, мақсатын айту)
ІІ. Ой қозғау.
1. Бөлімдері бірдей бөлшектер қалай қосылады?
2. Бөлімдері әр түрлі бөлшектер қалай қосылады?
ІІІ. Ауызша жаттығулар.
Қосуды орындаңдар:
-----
----
----
----
----
----
----
----
IV. Деңгейлік тапсырмалар.
А- деңгейі.
№630. Бөлшектерді қосуды орындаңдар.
1)
3)
5)
7) ![]()
№631. Тиімді тәсілмен есептеңдер.
1)
3)
5) ![]()
№635.
Үшбұрыштың қабырғалары ½ дм, 7/10 дм және 9/10 дм. Үшбұрыштың периметрін табыңдар.
В-деңгейі.
№641. Бөлшектерді алдымен қысқартыңдар, сонан соң қосыңдар.
1)
3)
5)
7) ![]()
№648.
Жаңақала кеңшараының отын қоймасындағы отынның ¼-і тас көмір, ал ағаш отын одан 3/8-ке артық. Отын қоймасындағы отынның қандай бөлігі тас көмір мен ағаш отын?
С-деңгейі.
№651. Қосудың ауыстырымдылық және терімділік қасиеттерін пайдаланып, есептеңдер.
1)
3) ![]()
№653. Домбыраның басы (құлағы) 1/10 м, мойны ½ м, шанағы 2/5 м. Домбыраның ұзындығы неше метр?
Сергіту сәті.
Дұрыс жауап - оң қолды көтеру, қате жауап - сол қолды көтеру.
1)
- дұрыс бөлшек
2)
- бұрыс бөлшек
3)
- дұрыс бөлшек
4)
- дұрыс бөлшек
5)
- бұрыс бөлшек
Дұрыс жауап – оңға бұрылу, қате жауап – солға бұрылу.
6) ![]()
7) ![]()
8) ![]()
9) ![]()
V. Логикалық тапсырма. Сурет бойынша жай бөлшек құрастырып, оны қосуды орындаңдар.

VI. Шығармашылық тапсырма.
Суреттегі
кубтың жазбасын сызықтары бойынша бүктегенде, оның 2 цифрымен белгіленген
жағына қай цифрмен белгіленген жағы қарама-қарсы орналасады?
А. 3. В.5. С.6. Д.4.
VII. Тест (тақырыптық). Қорытындылау.
І-нұсқа.
1) Бөлшектерді қосуды орындаңдар.
![]()
А.
В.
С. 1 Д. ![]()
2) ![]()
А.
В.
С. 1
Д. ![]()
3) ![]()
А.
В.
С.
Д. ![]()
4) ![]()
А.
В.
С.
Д. ![]()
5) Тиімді тәсілмен есептеңдер.
![]()
А.
В.
С.
Д. ![]()
6) Теңдеуді шешіңдер.
![]()
А.
В. 2
С. 1
Д. ![]()
7) Теңдеуді шешіңдер.
![]()
А.
В.
С. 1
Д. ![]()
8) Теңдік тура болатындай t-ның мәнін табыңдар.
![]()
А. 9 В.
С. 8 Д. 7
ІІ-нұсқа.
1) Бөлшектерді қосуды орындаңдар.
![]()
А.
В. 2
С. 1 Д. ![]()
2) ![]()
А.
В.
С.
Д. ![]()
3) ![]()
А.
В.
С.
Д. ![]()
4) ![]()
А.
В.
С.
Д. ![]()
5) Тиімді тәсілмен есептеңдер.
![]()
А.
В.
С.
Д. ![]()
6) Теңдеуді шешіңдер.
![]()
А.
В. 2
С. 1
Д. ![]()
7) Теңдеуді шешіңдер.
![]()
А.
В.
С. 1
Д. ![]()
8) Теңдік тура болатындай t-ның мәнін табыңдар.
![]()
А. 18 В.
С. 17
Д. 16
VIII. Үйге тапсырма
беру.
22, №637, 639.
Сабақтың тақырыбы: Жай бөлшектерді қосу.
Сабақтың мақсаты: Оқушыларға жай бөлшектерді қосуды меңгерту .
Білімділік: Оқушылардың тақырып бойынша алған білімдерін бекіту, жай бөлшектерді қосу дағдыларын қалыптастыру.
Дамытушылық: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру, шығармашылыққа баулу.
Тәрбиелік: Оқуға саналы сезімге, жауапкершілікке, өз бетінше еңбектенуге тәрбиелеу.
Көрнекілік: интерактивті тақта.
Сабақ барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі. (сабақтың тақырыбын, мақсатын айту)
ІІ. Ой қозғау.
1. Бөлімдері бірдей бөлшектер қалай қосылады?
2. Бөлімдері әр түрлі бөлшектер қалай қосылады?
ІІІ. Ауызша жаттығулар.
Қосуды орындаңдар:
Сабақтың тақырыбы: Жай бөлшектерді қосу.
Сабақтың мақсаты: Оқушыларға жай бөлшектерді қосуды меңгерту .
Білімділік: Оқушылардың тақырып бойынша алған білімдерін бекіту, жай бөлшектерді қосу дағдыларын қалыптастыру.
Дамытушылық: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру, шығармашылыққа баулу.
Тәрбиелік: Оқуға саналы сезімге, жауапкершілікке, өз бетінше еңбектенуге тәрбиелеу.
Көрнекілік: интерактивті тақта.
Сабақ барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі. (сабақтың тақырыбын, мақсатын айту)
ІІ. Ой қозғау.
1. Бөлімдері бірдей бөлшектер қалай қосылады?
2. Бөлімдері әр түрлі бөлшектер қалай қосылады?
ІІІ. Ауызша жаттығулар.
Қосуды орындаңдар:
Профессия: Учитель математики в начальной школе
В каталоге 7 152 курса по разным направлениям
Учебник: «Математика», Дорофеев Г.В., Шарыгин И.Ф., Суворова С.Б. и др. / Под ред. Дорофеева Г.В., Шарыгина И.Ф.
Тема: Глава 1. Дроби и проценты
Учебник: «Математика», Дорофеев Г.В., Шарыгин И.Ф., Суворова С.Б. и др. / Под ред. Дорофеева Г.В., Шарыгина И.Ф.
Тема: Глава 7. Симметрия
Учебник: «Математика», Дорофеев Г.В., Шарыгин И.Ф., Суворова С.Б. и др. / Под ред. Дорофеева Г.В., Шарыгина И.Ф.
Тема: Глава 7. Симметрия
Учебник: «Математика (в 3 частях)», Петерсон Л.Г.
Тема: Повторение
Учебник: «Математика (в 3 частях)», Петерсон Л.Г.
Тема: Уроки 35-37. Сложение и вычитание двузначных чисел
Учебник: «Математика (в 3 частях)», Петерсон Л.Г.
Тема: Уроки 38-45. Таблица сложения
Учебник: «Математика (в 3 частях)», Петерсон Л.Г.
Тема: Уроки 35-37. Сложение и вычитание двузначных чисел
Учебник: «Математика (в 3 частях)», Петерсон Л.Г.
Тема: Уроки 35-37. Сложение и вычитание двузначных чисел