Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Свидетельство о публикации

Автоматическая выдача свидетельства о публикации в официальном СМИ сразу после добавления материала на сайт - Бесплатно

Добавить свой материал

За каждый опубликованный материал Вы получите бесплатное свидетельство о публикации от проекта «Инфоурок»

(Свидетельство о регистрации СМИ: Эл №ФС77-60625 от 20.01.2015)

Инфоурок / Начальные классы / Конспекты / Урок по математике в 3 классе на тему " Табличное умножение и деление"
ВНИМАНИЮ ВСЕХ УЧИТЕЛЕЙ: согласно Федеральному закону № 313-ФЗ все педагоги должны пройти обучение навыкам оказания первой помощи.

Дистанционный курс "Оказание первой помощи детям и взрослым" от проекта "Инфоурок" даёт Вам возможность привести свои знания в соответствие с требованиями закона и получить удостоверение о повышении квалификации установленного образца (180 часов). Начало обучения новой группы: 28 июня.

Подать заявку на курс
  • Начальные классы

Урок по математике в 3 классе на тему " Табличное умножение и деление"

библиотека
материалов

hello_html_m3674355b.gifhello_html_m3674355b.gifhello_html_m3674355b.gifhello_html_m3674355b.gifhello_html_m3674355b.gifhello_html_m3674355b.gifhello_html_m57adc830.gifhello_html_fb6b3b7.gifhello_html_fb6b3b7.gifhello_html_1ecdebaa.gifhello_html_1ecdebaa.gifhello_html_fb6b3b7.gifhello_html_1ecdebaa.gifhello_html_m3674355b.gifhello_html_m3674355b.gifhello_html_m3674355b.gifhello_html_m3674355b.gifhello_html_m3674355b.gifhello_html_m3674355b.gifhello_html_m3674355b.gifhello_html_fb6b3b7.gifhello_html_1ecdebaa.gifhello_html_m3674355b.gifhello_html_m724f28ec.gifhello_html_39fcb03a.gifhello_html_2c78d160.gifhello_html_m301d386a.gifhello_html_7c107295.gifhello_html_4ac2811d.gifhello_html_33223697.gifhello_html_5c3e630c.gifhello_html_m1f22d4c2.gifhello_html_388ea578.gifhello_html_76895279.gifhello_html_m6aab6274.gifhello_html_115f5d9b.gifhello_html_af29c9d.gifhello_html_3f26de85.gifhello_html_2384e7e9.gifhello_html_m14d6cfa9.gifhello_html_10d0d2bb.gifhello_html_m37e9d6d2.gifhello_html_69b6e40a.gifУрок математики у 3 класі









Табличне множення

і ділення

















Мета: повторити й узагальнити знання та вміння дітей з теми «Табличне множення і ділення», закріплювати навички розв’язування складених задач, знання про геометричні фігури, розвивати логічне мислення, пам'ять, пізнавальні здібності учнів, познайомити з представниками тваринного світу України, розширювати знання про них.

Хід уроку

  1. Організаційний момент

  2. Вступна бесіда



  • Діти, ви любите дізнаватись про щось цікаве? Тоді я сподіваюсь, що сьогоднішній урок вам сподобається. Ми будемо повторювати і закріплювати табличне множення і ділення, розв’язувати приклади і задачі і водночас розширимо знання про звірів, які мешкають на території України.

  1. Хвилинка каліграфії

Записати цифрами кількість звірів-мешканців України.

2 сот. 4 дес. 8 од. вовків

3 сот. 5 дес. білочок

5 сот. 4 од. ведмедів

297 їжачків

2 зубри

480 кротів



  • Прочитайте числа.

  • Чому лише 2 зубри?

  • Назвіть найбільше серед записаних чисел.

  • Найменше.

  • Назвіть числа, в яких пропущено розряд десятків, одиниць.

  • Допишіть найбільше і найменше трицифрові числа.

  • Розкладіть число 999 на розрядні доданки.



  1. Усний рахунок

Приклади

869 – 60 800 – 1

869 – 9 599 + 1

300 + 40 174 – 74

300 + 4 340 – 300

250 + 50 600 + 173





Математична розминка

  • Яку арифметичну дію виконуємо при знаходженні частки?

  • Який знак треба поставити при збільшенні числа у кілька разів?

  • Якщо в задачі питається скільки залишилось, яка остання дія?

  • Як знайти частину від числа?



Швидкість їжака становить третину від 24 км/год. Яка його швидкість?



  • Як знайти число за частиною?



1/10 частина від швидкості вовка становить 8 км/год. Яка швидкість вовка?



  • Яке число при множенні найбільше?

  • Як називаються числа при множенні?



Робота з таблицею добутків

  • Згадаємо таблицю множення. Подайте у вигляді двох множників числа:

21 24  25 27 28 30

Записати числа третього десятка

21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

- Назвіть, які діляться на 3, 4, 1.

Скласти і розв’язати вирази за блок-схемами

36 : 6 2 * 7 8 * 4





42 - + 10 +



70 : 7 4 50







Рівняння

48 : х = 8 7 * х = 42 х * 5 = 35

Х + 25 = 40 23 – х = 20 х : 3 = 3

  • Назвіть геометричні фігури.

  • Як називається кожен трикутник?

  • Розв’яжіть рівняння за вибором.

1 рівень (6 б.) – 2 рівняння за вибором

2 рівень (9 б.) – рівняння, де х = 6

3 рівень (11 б. ) – скласти 2 рівняння за умовою: множник, множник, добуток, 12 =12

  1. Фізкультхвилинка

  • Виконайте вправи стільки разів, скільки кутів у фігури.



Повороти





Нахили в сторону





Ножиці





Вітрячок





  1. Розв’язування задач

Ребуси (додаток)

  • Розгадайте ребуси.

  • Який звір зайвий?

  • Ліс – домівка для звірів. Складіть задачу за виразом, як школярі саджали дерева: сосни і ялинки.

36 + 36 : 4

  • Яка 1 дія? 2 дія?

  • Головне питання задачі?

  • Коли будемо ділити?

Задача (за умовою усно)

  • Дізнаємось, хто із звірів стрибає далі.

Куниця стрибає у довжину на 12 м, лось – у 3 рази менше, а білка – на 11 м більше, ніж лось. Скільки метрів у довжину стрибає білка? Хто далі?



Малюнки вовка, лисиці, куниці, крота.



  • Це хижаки. Який звір, на вашу думку, найненажерливіший? (кріт)

  • Крім нього ніхто у світі не може з’їсти стільки, скільки важить сам. Найкорисливіший хижак – куниця. Вона з’їдає за рік 2-3 тис. гризунів.

Задача

  • Гризунами живиться і сова. Складіть задачу за таблицею.

1 сова з’їдає за добу кількість сов всього мишей

? мишей 3 сови 27 мишей

? мишей ? сов 81 миша



  • Складіть обернену задачу.



Логічна задача



Колоду розпиляли на 10 частин. Скільки треба зробити розпилів?



  1. Геометричний матеріал



  • Малюнки зубра і ведмедя обведені червоним кольором. Як ви вважаєте чому? (занесені до Червоної книги)

  • Де люди намагаються зберігати всіх зникаючих тварин? (у заповідниках)

  • Найбагатший за фауною заповідник є Карпатський. Він має форму ось такого многокутника. Але звірі поділили цей заповідник на дільниці. Які мають вигляд трикутників. Ці фігури лежать на парті перед вами. З даних трикутників утворіть фігуру, яка має такий же вигляд, як територія заповідника. (додаток)



  1. Підсумок



  • З яким предметом був пов'язаний урок математики?

  • Чим сподобався?

  • Що нового дізналися?



  1. Домашнє завдання

  • Розв’язати 2 задачі на вибір (з блоків задач)







Додаток











C:\Users\Fishka\Desktop\Безымянный.png














Подайте заявку сейчас на любой интересующий Вас курс переподготовки, чтобы получить диплом со скидкой 50% уже осенью 2017 года.


Выберите специальность, которую Вы хотите получить:

Обучение проходит дистанционно на сайте проекта "Инфоурок".
По итогам обучения слушателям выдаются печатные дипломы установленного образца.

ПЕРЕЙТИ В КАТАЛОГ КУРСОВ

Автор
Дата добавления 15.02.2016
Раздел Начальные классы
Подраздел Конспекты
Просмотров179
Номер материала ДВ-454629
Получить свидетельство о публикации