Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Инфоурок / Начальные классы / Конспекты / Урок по основам здоровья на тему "Гражданская оборона"( 4 класс)
ВНИМАНИЮ ВСЕХ УЧИТЕЛЕЙ: согласно Федеральному закону № 313-ФЗ все педагоги должны пройти обучение навыкам оказания первой помощи.

Дистанционный курс "Оказание первой помощи детям и взрослым" от проекта "Инфоурок" даёт Вам возможность привести свои знания в соответствие с требованиями закона и получить удостоверение о повышении квалификации установленного образца (180 часов). Начало обучения новой группы: 24 мая.

Подать заявку на курс
  • Начальные классы

Урок по основам здоровья на тему "Гражданская оборона"( 4 класс)

библиотека
материалов

Уманська загальноосвітня школа I-III ст. № 11 імені М.П.Бажана

Уманської міської ради

Черкаської області



1818172.4.3.jpg

4591.jpg



НАДЗВИЧАЙНІ СИТУАЦІЇ




загруженное.jpg1268909829_beichuan94.jpg




Підготувала вчитель

початкових класів

Мацнєва Н.Л.



Тема: Надзвичайні ситуації

Мета: Поглибити знання учнів з питань цивільного захисту; повторити правила поведінки у складних ситуаціях та закріпити навички надання допомоги постраждалим; стимулювати розвиток витривалості, мужності, рішучості, кмітливості; виховувати почуття співпричетності до долі та проблем інших, відповідальність за близьких, оточуючих, власну Батьківщину.

Форма проведення: класна година(робота в групах).

Обладнання:виставка «Домашня аптечка першої допомоги»(додаток 1), таблички з основними поняттями(додаток 2), роздатковий матеріал

(додаток 3), маркери,клей, папір А3, ножиці, вата, марля.

  

Хід  заняття


  1. Організаційний момент.


Лиха, діти,стережіться, та при цьому – не губіться. 
Бо
життя у нас одне, іншого не буде, 
Хай же сонечко
яснее ніжно вас голубить. 
Хай
всміхаються до вас і трава, і квіти, 
А тепер у добрий час, любі
мої діти!


  1. Слово вчителя.

  • Життя, як бачимо, не завжди протікає спокійно. Кожного дня ми з вами слухаємо новини. Скільки серед них прикрих, про нещасні випадки, які зненацька спіткали мирних громадян. Як важливо у таких ситуаціях, щоб людина не розгубилася, взяла себе в руки і пригадала, як поводитися за таких обставин, як врятуватися самій і як допомогти іншим.


3.    Актуалізація опорних знань.

1). Бесіда.

- Що таке небезпека?

- Що таке надзвичайні ситуації?

- Що відносимо до надзвичайних ситуацій? (НС – це подія, порушення нормальних умов життя і діяльності людей на об’єкті або території, спричинених аварією, катастрофою, стихійним лихом або іншою небезпечною ситуацією, яка призвела (може призвести) до загибелі людей та (або) значних матеріальних збитків.)

5.Оголошення теми і мети виховної години.

  - Отож, сьогоднішнє заняття, яке має назву «Надзвичайні ситуації», ми з вами присвятимо тому, щоб вивчити та повторити, як виходити зі скрутних життєвих ситуацій.

   

6.  Робота в группах

Колективне складання правильних алгоритмів дій з послідовним записом алгоритму на форматному аркуші з використанням роздаткового матеріалу(додаток 3).

Група 1 – складіть алгоритм дій під час та після виникненні землетрусу.

Група 2 - складіть алгоритм дійпід час та післяповені.

Група3-складіть алгоритм дійпід час та після НС метеорологічного походження.

Група 4 - складіть алгоритм дійпід час пожежі у приміщенні

Група 5 - складіть алгоритм дійпід час пожежі  в лісі, степу.

Група 6 – складіть алгоритм дійпід час хімічноїнебезпеки.

Розповідь вчителя

На сьогоднішньому занятті ми ознайомимося з найпростішими засобами захисту органів дихання, адже зараження навколишнього середовища сильно діючими отруйними і радіоактивними речовинами може призвести до тяжких наслідків. Особливо небезпечно коли ці речовини потрапляють в легені людини, щоб вони не потрапили до органів дихання, необхідно прикрити рот і ніс такими захисними матеріалами котрі очистять атмосферне повітря від шкідливих домішок. Для захисту органів дихання, як ви знаєте, використовують протигаз та респіратор.

Уразі відсутності протигаза чи респіратора можна самостійно виготовити і успішно користуватися простими засобами захисту, до яких відносять: протипильну тканинну маску і ватно-марлеву пов’язку (показуємо їх дітям).

Протипильна тканинна маска виготовляється з тканини складеної у чотири – п’ять шарів. Для верхнього шару використовується бязь, штапельне полотно, трикотаж. Для внутрішніх фланель, бавовняна, або вовняна тканина з начесами (матеріал для нижнього шару маски, що прилягає до обличчя не повинен линяти). Маска складається з двох основних частин корпусу та міцного кріплення. В корпусі на рівні очей вирізають отвір куди вставляють скло, кріплення маски виготовляється з одного шару будь-якої матерії. Щільність прилягання маски до лоба забезпечується гумкою, кінці якої пришивають до верхніх корпусів маски.

Сьогодні на уроці ми будемо виготовляти ватно-марлеву пов’язку. Перед тим як приступити до виконання роботи повторимо правила безпечного користування голкою, ножицями.

7. Практична робота.

Маску виготовляють таким чином :

1. Беремо шматок марлі розміром 80-40 см.

2.На середину кладемо шар вати

товщиною1-2см, шириною 15-20 см, довжиною 20-30см.

3. Потім вільні краї по довжені марлі загинають з обох кінців на шар вати, а

кінці розрізують приблизно на 20-30 см утворюючи 2 пари зав’язок.

C:\Documents and Settings\Наташа\Рабочий стол\фото урок музики та ЦО\Изображение 003.jpg

Автор
Дата добавления 30.03.2016
Раздел Начальные классы
Подраздел Конспекты
Просмотров148
Номер материала ДВ-570106
Получить свидетельство о публикации

Выберите специальность, которую Вы хотите получить:

Обучение проходит дистанционно на сайте проекта "Инфоурок".
По итогам обучения слушателям выдаются печатные дипломы установленного образца.

ПЕРЕЙТИ В КАТАЛОГ КУРСОВ
