Пәні: Тәрбие сағаты
|
Мерзімі: 12.01.2016 жыл
|
Сыныбы: 5«И»
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Әке көрген оқ жонар, шеше көрген тон пішер
|
Сабақтың реті:
|
17-сабақ
|
Жалпы сабақтың
мақсаты:
|
оқушыларды әке-шешелерін сыйлауға,
құрметтеуге тәрбиелеу, екіншіден, ата-ана, ұстаз,оқушы арасындағы ынтымақты
нығайту, үшіншіден, халқымыздың әдет-ғұрпы, салт-дәстүрлері арқылы
оқушылардың бойында асыл адамгершілік, өнегелі қасиеттерді қалыптастыруға
тәрбиелеу
|
Күтілетін оқу
нәтижелері:
|
Ата – бабамыздан ұрпақтан – ұрпаққа беріліп келе жатқан
ұлттық тәрбие туралы түсінік беру. Жанұя арасындағы
байланыс, әкенің ұлға, шешенің қызға тәрбиесінің ықпалын айтып,
балаларды бірін – бірі сыйлай білуге, қамқорлыққа, әдептілікке үйренеді.
|
Түйінді идеялар:
|
«Естігенімді ұмытамын,
көргенімді сақтаймын, өз істегенімді меңгеремін» Конфуций сөзі
|
Сабақты
ұйымдастыру түрі:
|
Тренинг-тәжірибе
|
Белсенді оқытуда
қолданылатын әдіс-тәсілдер:
|
топтық әдістер, ДК,
сыни ойлау, түрткі болу, сынақтан өткізу техникалары
|
Жұмыс түрлері:
|
Ұжымдық, жеке
жұмыс, жұптық жұмыс, топтық жұмыс
|
Сабақтың
дидактикалық қамтамасыз етілуі яғни дереккөздер:
|
Интерактивті тақта,
слайд, ақ парақшалар, маркерлер, стикерлер, компьютер
|
І. Қызығушылығын ояту кезеңі:
|
Мұғалімнің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
1-әрекет. Шаттық шеңберін құру арқылы оқушылар бір-біріне бүгінгі сабаққа
жақсы тілектерін тілейді
|
Оқушылар бір-біріне
тілек тілейді.
|
2-әрекет. «Асық» арқылы топқа бөлу.
|
Оқушылар топқа
бөлініп, жаңа топ құрады
|
ІІ. Мағынаны ажырату кезеңі
|
3-әрекет. Интербелсенді тақтадан видео ролик көрсету арқылы жаңа сабақтың
тақырыбын анықтау.
|
Видеоны көре отырып,
қойылған сұрақтарға жауап беру арқылы сабақтың тақырыбын ашады.
|
4-әрекет. Топтық жұмыс. Тақырып бойынша «әке көрген оқ жонар, шеше көрген тон
пішер» тақырыбына постер жасау
|
Топтық жұмыс:
постер жасау, қорғау.
|
5- әрекет. « Екі жұлдыз бір тілек әдісі арқылы бағалау» әдісі арқылы бағалау
|
Оқушылар
бір-бірлерінің жұмыстарын бағалайды
|
ІІІ. Ой толғаныс кезеңі
|
6-әрекет. «Ой толғау» әдісі арқылы берілген тапсырма бойынша жалғасын құрау
|
Оқушылар берілген тақырыптың жалғасын құрап, көрсету.
|
7-әрекет. «Бағдаршам» әдісі арқылы бағалау
|
Оқушылар бір-бірін
бағалайды.
|
8-әрекет. Жеке жұмыс: «Түртіп ал» әдісі. Мақал-мәтелдің келесі жартысын табу
|
Оқушылар берілген мақал-мәтелдің жартысын табу, жұмыс дәптерлеріне
түртіп алу
|
9-әрекет. «Басбармақ» әдісі арқылы бағалау.
|
Оқушылар бірін бірі
бағалайды.
|
10-әрекет. Үй тапсырмасы
|
Үйге осы
тақырыптарда кеңінен ізденіп келу.
|
11-әрекет. Жеке
жұмыс: «Күту ағашы» әдісі бойынша кері байланыс
жасату
|
Оқушылар «Күту ағашына» өздерінің бүгінгі сабақта
алған әсерлерін стикер арқылы жазып іледі
|
Мұғалім
|
Нұрақынова
Алмагүл Нұрбосынқызы
|