Инфоурок / Украинский язык / Конспекты / Урок: Приголосні глухі та дзвінкі
Обращаем Ваше внимание: Министерство образования и науки рекомендует в 2017/2018 учебном году включать в программы воспитания и социализации образовательные события, приуроченные к году экологии (2017 год объявлен годом экологии и особо охраняемых природных территорий в Российской Федерации).

Учителям 1-11 классов и воспитателям дошкольных ОУ вместе с ребятами рекомендуем принять участие в международном конкурсе «Законы экологии», приуроченном к году экологии. Участники конкурса проверят свои знания правил поведения на природе, узнают интересные факты о животных и растениях, занесённых в Красную книгу России. Все ученики будут награждены красочными наградными материалами, а учителя получат бесплатные свидетельства о подготовке участников и призёров международного конкурса.

ПРИЁМ ЗАЯВОК ТОЛЬКО ДО 21 ОКТЯБРЯ!

Конкурс "Законы экологии"

Урок: Приголосні глухі та дзвінкі

библиотека
материалов

Криворізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 72
















Урок з української мови з теми:

«Правильна вимова слів із глухими і дзвінкими приголосними звуками »





Підготувала :вчитель початкових класів

Азарова І.В.







Кривий Ріг

2014

Тема: Правильна вимова слів із глухими і дзвінкими приголосними звуками.

Мета: Вчити правильно вимовляти дзвінкі приголосні звуки в кінці слова і складу;

- розвивати фонематичний слух мовлення учнів, вміння добирати потрібні слова, букви; вміння і бажання виконувати контроль результату;

- виховувати почуття доброти, милосердя, взаємодопомоги.

Обладнання: телевізор, мультимедійна презентація, зошит, картки із завданням, малюнки, таблиця (алфавіт, сенкан, таблиця приголосних звуків), підручник української мови Захарійчук М.Д., Мовчун А.І

Тип уроку: урок узагальнення і систематизації знань.

Методи і прийоми: взаємоопитування, вибірковий контроль, кредит довіри, перевірка за допомогою ІКТ, «Ажурна пилка», Сенкан.
























Хід уроку


І.Організація класу

Пролунав шкільний дзвінок,

Всіх покликав на урок!

Будем гарно працювати,

Щоб почути у кінці,

Що у нашім третім класі

Усі учні молодці!

ІІ. Мотивація навчальної діяльності на уроці.

Сьогодні ми з’ясуємо, як ви засвоїли матеріал попередніх уроків.

- Прочитайте прислів’я «Був би сад, а солов’ї прилетять», як ви його розумієте?

Відповіді дітей.

- Яких пташок знаєте іще?

Відповіді дітей.

ІІІ. Акуталізація опорних знань

2.1.Хвилинка краснопису

Со оло в’ї со оло в’ї солов’ї

Ла ст і в’я та ластів’та


2.2. Звукобуквенний аналіз:

Ластівята [л а с` т`і в й а т а] ла – стів – я - та

4 склади , перший - наголошений

Приголосні [ л], [с`], [ т`], [в], [й], [т]

Голосні[ а], [і ], [а], [а]

Дзвінкі[ л], [в], [й]

Глухі [с`], [т`], [т]

2.3. Запис прислів’я із друкованого тексту

Був би сад, а солов’ї прилетять


ІІІ. Повідомлення теми, мети, завдань уроку.

Вчитель повідомляє тему уроку. Слайд

Сьогодні урок незвичайний тому об’єднаймося в дві групи. У кожній групі є експерт, асистент та виконавці:

Ластів’ята Соловейки Слайд


Група ЛАСТІВ'ЯТА

Під час того, як група Ластів’ят обговорює в колі групи домашнє завдання, іншою групою йде виконання та взаємоперевірка виконання вправи № 149 (підкреслити глухі приголосні)


Вчитель спостерігає за роботою груп.

Представники групи Ластівят отримують бали за виконану роботу, внаслідок спостереження вчителя.

Експерт групи Соловейки доповідає про виконання письмової роботи, в результаті отримують бал.


Група СОЛОВЕЙКИ

Під час того, як група Ластів’ят виконує і взаємоперевіряє вправу № 149 (підкреслити дзвінкі приголосні), інша група обговорює в колі групи домашнє завдання.

Вчитель спостерігає за роботою груп.

Представники групи Соловейки отримують бали за виконану роботу, в наслідок спостереження вчителя.

Експерт групи Ластівят доповідає про виконання письмової роботи, в результаті отримують бал.


Групи обмінюються експертами Слайд

Експерти в іншій групах розповідають свої домашні завдання. В свою чергу асистенти цих же груп розповідають свої домашні завдання.


Оцінювання асистентів, експертів та виконавців з двох груп, в наслідок спостереження вчителя .


Експерти повертаються в свої групи та доповідають учням про отримані знання з вивченої теми.

ІV. ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА (Слайд)


V. Творчі вправи

Учням в групах пропонується скласти Сенкан

  1. Робота з деформованим текстом (Слайд)

Ластів'ята Соловейки

Українська мова – рідна. Я люблю свою мову.

Звуки Звуки

Промовляються, видзвонюють. Шумлять, оглушуються.

Вивчайте мову! Плекайте рідну мову!

Приголосні, дзвінкі Приголосні, глухі

  1. Перевірка.(Слайд )

Ластів'ята Соловейки

Звуки Звуки

Приголосні, дзвінкі Приголосні, глухі

Промовляються, видзвонюють. Шумлять, оглушуються.

Вивчайте мову! . Плекайте рідну мову!

Українська мова – рідна ! Я люблю свою мову.


VI. Рефлексія ( Слайд )

Ми досягли своєї мети, закріпили свої знання з даної теми.

Що сподобалось?

А що нового і цікавого дізнались під час вивчення цієї теми?


VII. Домашнє завдання.

VIIІ. Оцінювання учнів.



Самые низкие цены на курсы переподготовки

Специально для учителей, воспитателей и других работников системы образования действуют 50% скидки при обучении на курсах профессиональной переподготовки.

После окончания обучения выдаётся диплом о профессиональной переподготовке установленного образца с присвоением квалификации (признаётся при прохождении аттестации по всей России).

Обучение проходит заочно прямо на сайте проекта "Инфоурок", но в дипломе форма обучения не указывается.

Начало обучения ближайшей группы: 25 октября. Оплата возможна в беспроцентную рассрочку (10% в начале обучения и 90% в конце обучения)!

Подайте заявку на интересующий Вас курс сейчас: https://infourok.ru
