Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015

Опубликуйте свой материал в официальном Печатном сборнике методических разработок проекта «Инфоурок»

(с присвоением ISBN)

Выберите любой материал на Вашем учительском сайте или загрузите новый

Оформите заявку на публикацию в сборник(займет не более 3 минут)

+

Получите свой экземпляр сборника и свидетельство о публикации в нем

Инфоурок / Физика / Конспекты / Урок "Роль тепловых двигателей и экологические проблемы, связанные с тепловыми двигателями
ВНИМАНИЮ ВСЕХ УЧИТЕЛЕЙ: согласно Федеральному закону № 313-ФЗ все педагоги должны пройти обучение навыкам оказания первой помощи.

Дистанционный курс "Оказание первой помощи детям и взрослым" от проекта "Инфоурок" даёт Вам возможность привести свои знания в соответствие с требованиями закона и получить удостоверение о повышении квалификации установленного образца (180 часов). Начало обучения новой группы: 24 мая.

Подать заявку на курс
  • Физика

Урок "Роль тепловых двигателей и экологические проблемы, связанные с тепловыми двигателями

библиотека
материалов

Урок № 10(з 12)

Тема «Роль теплових двигунів та екологічні проблеми, пов’язані з

тепловими двигунами».


Тип уроку: комбінований.

Цілі уроку:

  • здійснити контроль знань з теми «Теплові двигуни»;

  • ознайомити учнів із застосуванням теплових двигунів та екологічними проблемами , пов’язаними з їх використанням;

  • розвивати інформаційну компетентність учнів;

  • розвивати самоосвітню компетентність учнів;

  • розвивати професійну компетентність учнів.

Обладнання та засоби досягнення цілей:

  • моделі теплових машин(див. додаток № 1 до уроку № 10);

  • таблиця (див. додаток № 2 до уроку № 10);

  • дошка;

  • персональний комп’ютер;

  • програми Internet Explorer, Test W;

  • тест «Термодинаміка» (див. додаток № 3 до уроку № 10).

Міжпредметні зв’язки:

хімія, інформатика, трудове навчання.



ХІД УРОКУ,

  1. Організаційний момент (Відмітити відсутніх, нагадати учням правила техніки безпеки та поведінки в комп’ютерному класі, об’явити та записати тему уроку «Роль теплових двигунів та екологічні проблеми, пов’язані з тепловими двигунами» ).

  2. Перевірити знання учнів з теми «Теплові двигуни» за наступними питаннями :
    а) що таке тепловий двигун? Означення та принцип побудови.
    При відповіді використати таблицю.
    б) які види теплових двигунів ( машин ) ви знаєте?
    Перерахувати , показати моделі цих двигунів
    в) розповісти про будову та принцип дії:
    - парової машини;
    - двигуна внутрішнього згоряння;
    - парової турбіни.
    При відповіді використати наявні моделі теплових двигунів.
    Звернути увагу учнів на зв’язок знань з даної теми зі знаннями
    отриманими на уроках трудового навчання.
    г) дати порівняльну характеристику двигуна внутрішнього
    згоряння та парової турбіни.
    Після вислуховування відповідей вчитель нотує результати в оціночному листі ( див. додаток № 4 до уроку № 10 )

  3. Тестування на комп’ютері.

  4. Вивчення нового матеріалу:
    - постановка проблемних питань з використання теплових двигунів:
    а) Яке розповсюдження отримали теплові двигуни?
    б) Де використовуються парові турбіни?
    - коротка розповідь вчителя про галузі застосування теплових
    двигунів ( транспорт, електроенергетика ). Вчитель дає напрямок в
    в розв’язанні питання ролі теплових ;
    - постановка проблемних питань пов’язаних з впливом теплових
    двигунів на навколишнє середовище (вчитель акцентує увагу на
    зв’язок цих питань зі знаннями з хімії ) :
    а) з яких основних хімічних елементів складається паливо?
    б) які хімічні речовини утворюються при згорянні палива?
    - вчитель робить висновок з отриманих відповідей;
    - шляхи розв’язання питання ролі теплових двигунів та розв’язання
    екологічних проблем пов’язаних з тепловими двигунами учні
    шукають в Інтернеті.
    ключові вирази для пошуку:
    «двигун внутрішнього згоряння»,
    «парова турбіна»,
    «роль теплових двигунів»,
    «екологічні проблеми теплових двигунів»,
    «двигун та навколишнє середовище».

- знайдену інформацію учні повинні зберегти в своїй теці на
диску або на дискеті (збережена інформація буде використана для
підготовки домашнього завдання та на уроках інформатики при

вивченні текстового редактора Word).


5. Задати домашнє завдання (Повторити §§ 31-40, вивчити § 40,
опрацювати інформацію отриману в Інтернеті)
6. Підведення підсумків уроку. (Чого досягли. Як працювали.
Оцінювання.)












Додаток № 1 до уроку № 10


hello_html_m55866375.jpg


Моделі теплових машин.




Додаток № 2 до уроку № 10


hello_html_2c8e0ac9.jpg

Таблиця „Основи термодинаміки”

Додаток № 4 до уроку № 10



Оціночний лист



з/п

Прізвище учня

Теорія

Тест

Пошук
інформації в

Інтернеті

1





3





6





2





4





7





5







Автор
Дата добавления 20.12.2015
Раздел Физика
Подраздел Конспекты
Просмотров176
Номер материала ДВ-274590
Получить свидетельство о публикации

Выберите специальность, которую Вы хотите получить:

Обучение проходит дистанционно на сайте проекта "Инфоурок".
По итогам обучения слушателям выдаются печатные дипломы установленного образца.

ПЕРЕЙТИ В КАТАЛОГ КУРСОВ
