Инфоурок / Начальные классы / Конспекты / Урок української мови для 1 класу "Будьмо охайними"
Обращаем Ваше внимание: Министерство образования и науки рекомендует в 2017/2018 учебном году включать в программы воспитания и социализации образовательные события, приуроченные к году экологии (2017 год объявлен годом экологии и особо охраняемых природных территорий в Российской Федерации).

Учителям 1-11 классов и воспитателям дошкольных ОУ вместе с ребятами рекомендуем принять участие в международном конкурсе «Я люблю природу», приуроченном к году экологии. Участники конкурса проверят свои знания правил поведения на природе, узнают интересные факты о животных и растениях, занесённых в Красную книгу России. Все ученики будут награждены красочными наградными материалами, а учителя получат бесплатные свидетельства о подготовке участников и призёров международного конкурса.

ПРИЁМ ЗАЯВОК ТОЛЬКО ДО 15 ДЕКАБРЯ!

Конкурс "Я люблю природу"

Урок української мови для 1 класу "Будьмо охайними"




Московские документы для аттестации!

124 курса профессиональной переподготовки от 4 795 руб.
274 курса повышения квалификации от 1 225 руб.

Для выбора курса воспользуйтесь поиском на сайте KURSY.ORG


Вы получите официальный Диплом или Удостоверение установленного образца в соответствии с требованиями государства (образовательная Лицензия № 038767 выдана ООО "Столичный учебный центр" Департаментом образования города МОСКВА).

ДИПЛОМ от Столичного учебного центра: KURSY.ORG


библиотека
материалов

Донецька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №114

з поглибленим вивченням окремих предметів







hello_html_4a98adb8.gif





Підготувала вчитель

вищої категорії

Чудновська

Ганна Йосипівна









м.Донецьк



Тема: Будьмо охайними. Засвоєння нових слів з теми. Слухання-розуміння

оповідання. Розповіді за малюнками. Будування діалогів за малюн-

ками.


Мета: активізувати знання учнів про охайність; засвоїти українські слова за

темою; вчити дітей виділяти невідомі слова в мовному потоці;

формувати вміння відтворювати репліки діалогу з відповідною інто-

нацією;

розвивати зв'язне мовлення учнів, пам'ять, увагу;

виховувати інтерес до вивчення української мови.


Обладнання: сюжетні малюнки, предметні малюнки, картки з завданням.


Хід уроку


I. Організація класу

- Привітаємо гостей і подаруємо їм свої посмішки, а вони обов'язко-

во подарують вам свої.


Учень: Ми вас вітаємо,

ми вас вітаємо!

Весь перший клас наш щиро промовля.

Ми вас вітаємо,

ми вас вітаємо!

Бажаєм щастя і добра.


Учитель: Всі мерщій сідайте, діти,

домовляймось не шуміти,

на уроці не дрімати,

руки вчасно підіймати.

І щоб не було мороки.

Всі готові до уроку?!

Тож гаразд, часу не гаєм

і урок розпочинаєм.


II. Актуалізація опорних знань учнів


1. Представлення героїв уроку.


- Пригадайте, хто є героями нашого підручника? (Катруся та Тарасик)

- Сьогодні вони завітали до нас на урок, їм дуже цікаво дізнатися, як

ми з вами вивчаємо українську мову.

І від їх імені за правильну відповідь я буду вам вручати медальки.



2. Мовна розминка

а) – Послухайте текст мовної розминки.

«Впіймайте» невідомі слова: плесніть у долоні один раз.

Раз! Два! Раз! Два!

Всю білизну в тазик склала,

цілу гору я напрала!


б) Пояснення значення невідомих слів.

- Хто зможе пояснити однокласникам слово білизна, прати?


  • Білизна – вироби з тканини для одягання на тіло або для застилан-

ня постілі.


  • Прати – мити з милом чи з іншим пральним засобом одяг, білизну.


в) Промовляння тексту мовної розминки 1 раз хором.


3. Робота за сюжетним малюнком « Підйом, прибирання ліжка», «Допомога в сім'ї»


  • Розгляньте малюнок. Розкажіть, що на ньому зображено?

- Складемо діалог за цими малюнками.

  • Як називають людей, які стежать за чистотою і порядком? (Акуратні люди)


4. Повідомлення вчителя.


  • Говорять «акуратна людина». Це ж саме можна сказати по-іншому: «Охайна людина».

Охайний – той, хто дотримується усюди і в усьому чистоти й порядку.

(Промовляння хором слова «охайний»)


III. Повідомлення теми і завдань уроку.


  • Сьогодні ми поговоримо про те, як бути охайними. Відгадаємо загадки, будемо будувати діалоги, слухати твори.


IV. Сприймання та усвідомлення нових знань.


1. Робота над загадками.

- Послухайте і відгадайте загадки. (Предметний малюнок виставити на дошці)



Вміє вишивати, шити,

може ґудзики пришити,

та без одягу донині

рукодільниця-кравчиня. (Голка)

Промовляння слова 1-2 рази


Не хижак, а зуби має.

Не гризе і не кусає,

а розчеше кіски Олі,

чубчик Петрику і Толі. (Гребінець)

Промовляння слова 1-2 рази



Барабан великий має.

хоч в оркестрі і не грає.

Барабаном покрутила,-

і білизна сніжно-біла. (Пральна машина)

Промовляння слова 1-2 рази.



По одязі походжу,

весь пил із нього я зберу. (Щітка для одягу)

Промовляння слова 1-2 рази.



Ось загадка так загадка:

де поїду – стане гладко.

Тільки пальцем не торкай,

обпечешся, так і знай.

А щоб взять мене тобі –

маю ручку на горбі. (Праска)

Промовляння слова 1-2 рази.


Сміття все попідбирає,

до пилинки позбирає.

Нам надійний помічник,

працьовитий робітник. (Пилосос)

Промовляння слова 1-2 рази.



  • Назвіть ще раз предмети, зображені на малюнках.



2. Складання речень до малюнків.

  • Розкажіть, як людина використовує ці предмети.


Розповідайте так:

Пральною машиною перуть одяг і білизну.


3. Робота в підручнику. с. 56

Будування розповіді за малюнками. (Робота в парах)

- А зараз попрацюємо в парах. Подивіться на малюнки в підручнику

с.56 і розкажіть один одному, хто що робить?


  • А тепер послухаємо, які ви склали розповіді.

- Отже, вони доглядають(ухаживают) свій одяг і взуття.

4.Робота над віршем Т. Коломієць «Праля». (використовую сюжетний малюнок)


а) слухання вірша

- Розгляньте малюнок. Чи впізнали ви дівчинку на малюнку? Хто вона?

- Послухайте вірш до цього малюнку.


б) бесіда за змістом вірша

- Що вирішила зробити Катруся?

- Що саме вона випрала?

- Де почепила вбрання ляльки Катруся?


в) вправа на формування навичок характеризувати персонажі творів

- Послухайте слова. Виберіть з них ті, якими можна розповісти про Катрусю

Плесніть у долоні на тому слові, яке ви обираєте.


Лінива, працьовита, неакуратна, охайна, дбайлива.


(Промовляння хором обраних слів)


  • Дівчаток і жінок, які перуть білизну, називають пралями.


(Промовляння слова праля 1-2 рази)


  • Чи можна Катрусю назвати пралею?

  • А якби вона співала, то як би ви її назвали?



5. Фізкультхвилинка

- Встаньте, діти, посміхніться,

землі рідній поклоніться

за щасливий день вчорашній.

І до сонця потягніться,

в різні боки похиліться,

веретеном покрутіться.

Раз – присядьте, два – присядьте.

І за парти тихо сядьте.



6. Робота над оповіданням «Лінива Оленка» за Борисом Вовком с.140

а) метод «передбачення»

- Подивіться на малюнок до оповідання «Лінива Оленка». Чи впізнаєте

ви цю дівчинку?

- Чому ви вирішили, що це саме вона?


б) інсценізація оповідання

- Чому вона прийшла такою до школи, зараз діти покажуть сценку

до оповідання «Лінива Оленка».


в) бесіда за змістом оповідання

- Чому Оленка так виглядає?

- А тепер виберіть слова, якими можна охарактеризувати Оленку. Плесніть

у долоні на тому слові, яке ви обираєте.


Лінива, працьовита, акуратна, неохайна, дбайлива.


(Промовляння вибраних слів)


- Чи однакові були дівчатка у творах?


IV. Закріплення та осмислення знань.

1. Практична робота в картці

- Допоможіть Катрусі стати охайною. Виберіть для неї «охайні»

справи. Покажіть їх стрілками на малюнках.


2. Конкурс «Кращий перекладач»


- Проведемо конкурс «Кращий перекладач»

Перекладіть російські речення українською мовою.

а) Петя стирает носки.

б) Его сестричка стирает чулки.

в) Мама гладит брюки и юбку.

г) Папа чистит ботинки.


- Закінчіть речення: У цій родині...


V. Підсумок уроку.


  • Чому був присвячений наш урок?

  • Що треба робити, щоб одяг завжди був чистим, а кожен з нас виглядав охайно?

  • Я гадаю, Катрусі і Тарасикові сподобалося, як ви вже вмієте розмовляти українською мовою.

  • Дякую вам за роботу на уроці. Молодці!





Самые низкие цены на курсы переподготовки

Специально для учителей, воспитателей и других работников системы образования действуют 50% скидки при обучении на курсах профессиональной переподготовки.

После окончания обучения выдаётся диплом о профессиональной переподготовке установленного образца с присвоением квалификации (признаётся при прохождении аттестации по всей России).

Обучение проходит заочно прямо на сайте проекта "Инфоурок", но в дипломе форма обучения не указывается.

Начало обучения ближайшей группы: 13 декабря. Оплата возможна в беспроцентную рассрочку (10% в начале обучения и 90% в конце обучения)!

Подайте заявку на интересующий Вас курс сейчас: https://infourok.ru

