Тема. Як потрібно берегти природу?
Мета:
розповісти учням про необхідність бережливого ставлення до природи;
підвести дітей до усвідомлення необхідності зберігати примножувати природні багатства;
розвивати пізнавальний інтерес,логічне мислення;
закріплювати правила поведінки природному середовищі.
Хід уроку
І .Організація класу
Всі почули ви дзвінок,
Він покликав на урок.
Кожен з вас вже постарався
До уроку приготувався
Тож все вивчене згадаймо
І урок наш починаймо
- Діти сьогодні до нас завітали гості. А коли гості в домі,значить свято. Тож давайте привітаємо наших гостей.
Добрий день, у добрий час
Всіх гостей вітаємо.
Здоров’я творчих успіхів
Усі ми вам бажаємо.
ІІ Мотивація навчальної діяльності учнів
Сьогодні за правильні відповіді ви будете отримувати квіточки.
В чарівну країну
Вирушимо разом.
Перешкоди всі пройдемо
Хто не хоче працювати
Із собою не візьмемо.
ІІІ Повідомлення теми і мети уроку
1.Гра «Дешифрувальник»
(Літери у нашому мобільному телефончику знаходяться над цифрами. Щоб відгадати слово треба вибрати літери які співпадають з номером телефону)
8343176
- Молодці, чарівна країна-ПРИРОДА.
2.Гра «Мікрофон»
- У мікрофон ви можете сказати все,що знаєте про природу. Починаємо відповідь зі слів « Я знаю, що…»
3. Технологія «Мозковий штурм»
На партах лежать малюнки,на яких зображені предмети живої та неживої природи. Потрібно розташувати їх на дошці у відповідному місці.
ПРИРОДА
ЖИВА НЕЖИВА
- Чому саме ці предмети ви віднесли до живої природи? Як їх називають по - науковому? (Живі організми)
- Що їх об’єднує?(Ростуть,рухаються,живляться)
На прикладі картоплі розповісти як живляться рослини,що потрібно для життя,взаємозв’язок живої та неживої природи.
4. Людина-частина природи.
- Чи залежить життя людини від природи?
- Що дає людині природа?
- Що виготовляє людина з природних матеріалів?
- Природа є джерелом краси.
5. Фізкультхвилинка.
Дружно разом піднялись.
Вліво,вправо подивились.
Потім хутко повернулись
Всім навколо посміхнулись
Поплескали у долоні
І побігали, як поні
«Хай лунає всюди сміх
Ми хлоп’ята краще всіх!»
Іv Сприймання й усвідомлення нового матеріалу
Якщо природа має таку велику цінність, то ми повинні берегти її,допомагати їй
1.Загадка
Навесні веселить,
Влітку холодить
Грибами ягодами обдаровує
Восени засинає?
(Ліс) – наш друг
Ліс – це зелене вбрання нашої Землі, краса,чисте повітря,комора,що щедро віддає свої дари.
Давайте складемо правила поведінки серед природи. В цьому вам допоможуть малюнки «Що загрожує зеленому другу»
2.Бесіда за малюнком
- Що роблять Лисенятко ,Поросятко і Мишенятко?
- Чого не можна робити в лісі?
Складання правил поведінки.
Ходи стежками , щоб не витоптувати рослини;
Не ламай гілок дерев і не зривай квіти для букета;
Не руйнуй пташиних гнізд,не бери до рук пташині яйця. Цим ти можеш відлякати птахів від їхніх домівок;
Не збивай гриби;
Не забувай: ти в лісі …(гість).
3.Фізхвилинка
«Раз»- підняти руки вгору
«Два»- нагнутися додолу.
Не згинайте діти ноги ,
Як торкаєтесь підлоги.
«Три-чотири»-прямо стати
Будем знову працювати.
4. Робота за підручником
-Що станеться з природою, якщо людина будемо її забруднювати?
-Роздивіться малюнки підручника с.33
-Що сталося з Карасиком і Сонечком?
-Іноді фабрики і заводи викидають свої відходи в річки та озера і забруднюють їх. Забруднена вода в одному місці через підземні води може потрапляти далеко і зашкодити людям,які її використовують
-Щоб не забруднювати повітря директора заводів повинні встановлювати очисні фільтри на труби.
V Узагальнення і систематизація отриманих знань
1.Гра «Закінчи речення». Складання порад
«Я можу допомогти природі…»
«Коли я дбайливо ставлюся до своїх книжок й зошитів,то…»
«Бережи пташок, тварин та їх …(дитинчат)»
«Пам’ятай ти в природі…(гість)»
«Посади…(квітку). Полий…(дерево)»
«Узимку нагодуй…(пташок)»
«Не засмічуй …(природу)»
Люби рідний …(край)»
vІ Підсумок уроку
За правильні відповіді ви отримували квітки. Давайте прикрасимо цими квітками нашу галявину в лісі.
Якщо людина буде берегти природу, таку галявину можна буде побачити влітку.
Уявити людину поза природою не можливо. Повітря,вода,спів птахів,аромат ягід,шелест листя-усе це щедро дарує нам природа, а натомість просить тільки дбайливого,доброго ставлення.