Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Инфоурок / Начальные классы / Конспекты / Урок з природознавства на тему "Водойми рідного краю" (1 клас)

Урок з природознавства на тему "Водойми рідного краю" (1 клас)


  • Начальные классы

Название документа Водойми рідного краю.docx

Поделитесь материалом с коллегами:

Тема: Водойми рідного краю. Охорона водойм (1 клас)

Мета. Виховувати любов до природи та дбайливе ставлення до водойм. Формувати в учнів поняття «водойми». Зясувати значення водойм рідного краю у житті людини. Ознайомити з різноманітністю водойм рідного краю. Розвивати пізнавальний інтерес, уміння аналізувати, порівнювати, робити висновки.

Обладнання. Презентація уроку на проекторі, індивідуальні картки.

Тип уроку. Засвоєння нових знань

Хід уроку

I.Організаційний момент.

Пролунав уже дзвінок

Час почати наш урок

Ми часу дарма не гаймо,

До природи вирушаймо.

  • Діти,нам сьогодні пощастило. До нас завітає на урок гості. Давайте їх привітаємо.

II.Фенологічні спостереження. (сьогоднішню погоду повідомить)


Сьогодні 11березня,п’ятниця. Надворі ясний (похмурий) день. Температура повітря – градусів вище нуля. Опади у вигляді…


III.Актуалізація опорних знань.


- Зверніть увагу на екран

Знайдіть зайве слово.

(на екрані – слайд №1)

Річка, гора, море, озеро, струмок, ставок, океан.

(гора)

- Доведіть свою думку. ( Всі слова повязані з водою, крім, слова – гора)

- Як можна одним словом обєднати всі ці слова?

(водойми)

Вода – справжній дар природи.

У чому ж чари води?

З давніх - давен люди мріяли про безсмертя. А мандрівники шукали еліксир життя. Та вони не здогадувались, що ним виявиться звичайна вода. Адже без води – життя на Землі неможливе: в’яне квітка, страждає звір, замовкає птиця. Усе живе потребує води. Кожна її краплина є дорогоцінним скарбом природи.

Наша чарівниця - вода володіє багатьма скарбами.






IV Повідомлення теми і мети уроку.


Тема нашого уроку: «Водойми рідного краю. Охорона водойм.»

(на екрані – слайд №2)

А ще ми з вами створимо стіннівку « ВОДОЙМИ ЕСХАРУ»

Стіннівка, або Стінгазета — рукописна або друкована газета, що вивішується на стіні, готується колективом для висвітлення поточних новин, публікації звітів або привітань зі святами.

Наша стіннівка послужить звітом нашого уроку.

Цю стіннівку ми можемо вивісити в коридорі нашої школи, щоб учні могли ознайомитися з водоймами нашого селища.



  • Що ми називаємо рідним краєм,як ви думаєте?

(відповіді учнів)

  • А що ти можеш сказати про рідний край? (учень читає вірш)

Рідний край, рідний край -

України квітуча перлина -

І черешня в саду,і калина в гаю,

Серед стиглого жита стежина!

Тут цілюща роса, тут колиска моя,

Тут маленьким я вчився ходити,

Тут казки на Різдво заглядають в вікно.

Хіба можна цей край не любити?!


Наша держава – Україна. Частина великої України – це наш рідний край. А називається він – Слобожанщина.

(слайд – 3)

- Що для вас значить – «рідний край»?

(- Місце, де ми народилися.

- Місце, де ми проживаємо.

- Місце, де живуть батьки.

- Місце, де живуть друзі.)


  • а що ти можеш додати?


(Учень читає)




вірш П. Воронька « Облітав журавель»)


Облітав журавель

Сто морів, сто земель.

Облітав, обходив,

Крила, ноги натрудив.

- Ми спитали журавля:

- Де найкращая земля?

Журавель відповідає:

- Краще рідної - не має!


- Чому так відповів журавель? (відповіді учнів)


V Вивчення нового матеріалу.

-В гості загадки прийшли

Вам завдання принесли.


Діти, загадки допоможуть вам дізнатися, в яких водоймах нашого краю заховалася наша чарівниця вода.


1. Загадки

1) Синя стрічечка блищить

Щось тихенько гомонить,

І біжить собі, біжить

Не зупиниться й на мить.

( річка )

(на екрані – слайд №4)


Через територію нашого краю протікає 217 річок. Річки – народне багатство. Люди завжди селилися поблизу річок. Брали воду, ловили рибу, возили вантажі. Біля річки чисте свіже повітря.


—  Найбільша річка нашої держави — Дніпро. Наші предки називали її Славутичем.



  • У Карпатах бере початок бурхливий, повноводний Дністер.



  • Дунай, одна з найбільших річок України, ця річка насправді величезна, оскільки протікає майже половину територій Європи,.


  • Запам’ятайте! Найбільші річки України — Дніпро, Дунай, Дністер.

  • А які річки протікають в нашому селищі?



  • У вас було завдання разом із батьками підготувати інформацію про ці річки.(Св.Донец, Уди, Студенок)

( на екрані - слайд № 5 )


Фізхвилинка. ( на екрані - слайд № 6 )


Напоїла водиця трави, квіти,спраглу землю і натрапила на зернятко. Воно подякувало і…перетворилось на веселе деревце. Воно щасливе і хоче вам подарувати хвилинку відпочинку.

Встало сонечко вгорі,
Посміхнулось дітворі.
Віє вітер їй в лице,
Захиталось деревце.
Присіли всі біля доріжки,
Вирвем ягідок тут трішки.
А тепер ми поплигаєм.
Відпочинем й посідаєм



—    Відгадайте, про яку водойму піде мова.

Далеко внизу, оточене віковими ялинами, виблискує воно, кругле, немов чаша. Воно незвичайне не лише формою, але понад усе кольором води. Зеленувато-блакитна вона дійсно нагадує собою колір морської хвилі. Повітря, просочене ароматом, настільки чисте, що, здається, їм неможливо надихатися.

(Озеро)

( на екрані - слайд № 7 )



  • На території України близько 20 тис. озер, з них 7 тис. площею більше 10 га. 

Про красу і чарівність озер складено багато віршів.


Послухайте уривок вірша відомої поетеси Ліни Костенко.



Я хочу на озеро Світязь,
в туман таємничних лісів.
Воно мені виникло звідкись,
у нього сто сот голосів.
Воно мені світить і світить,
таке воно в світі одне.
— Я Світязь, я Світязь, я Світязь!
Невже ти не чуєш мене?!

Про яке озеро написала поетеса?

  • ( на екрані - слайд № 8)

Світязь. Розташоване в межах Волинської області. Максимальна глибина озера досягає 60 метрів. Слід також замітити, що у водах озера водиться вугор електричний. Має надзвичайно чисту воду і пологе піщане дно.

( на екрані - слайд № 6 )

Синевир. Озеро вважається перлиною Карпат. Самотньо вікує серед туманних карпатських гір. Краса та колорит озера просто заворожує. Озеро знаходиться на висоті близько 1000 м над рівнем моря.

- Які озера є в нашому селищі? ( Белое Олеся, Глубокое, Хасан Родіон) ( на екрані - слайд № 7 )


Озеро – природна водойма. потребують захисту. Адже, якщо про них не дбати, то вони швидко можуть перетворитися на болото. А болото – ніколи не стане вже озером.





Серед села

Стоїть бочка немала. (Криниця)

( на екрані – слайд №9 )


Криниця – то святе місце, з нього починається життя. Це місце завжди оберігають.

Криниця це народний символ України. Про неї складено багато пісень, загадок, прислівїв.

  • А хто згадає віршик про джерельце?

З – під землі біжить водичка,

Але це не озерце,

Не струмочок і не річка,

А цілюще …джерельце.


Де виходить підземна вода на поверхню називають джерелом.

- Чи доводилось вам пити джерельну воду?

Найчистіша і найсмачніша вода – джерельна.

В нашому рідному селищі також є джерела з прозорою, читою водичкою.

А яке найвідоміше? Хто підготував? (суворовський)


- Як же потрібно ставитись до криниці?А до інших водойм?



. Гра «Так чи ні»

-Водойми потребують охорони.

-Чиста вода потрібна тільки людям.

-Водойма приховує небезпеку.

-Люди завдають великої шкоди водоймам і їх мешканцям.


Водойми – це сховища води.

Місце для відпочинку людей.

Служать перевезення вантажів.

Використовують в побуті та на виробництві.

Домівки для рослин і тварин.

  • А які тварини і рослини мешкають у водоймах ви дізнаєтесь виконавши завдання на картках.


—   Назви рослин і тварин водойм сховалися. Знайдіть їх та обведіть.


Ю

Р

А

К

П

Д

Б

Й

К

Л

А

Т

А

Т

Т

Я

О

Ч

Е

Р

Е

Т

Е

В

О

Д

О

М

І

Р

К

А

Б

А

Р

Р

О

Г

І

З

Г

Г

Р

Е

Ж

А

Б

А

Р

И

Б

А

Ж

Р

Я

С

К

А

Ц

Е

Ш

З





У

(ВІДПОВІДІ ДІТЕЙ)





. Продовження розповіді.

Якщо люди будуть дбайливо ставитись до річок, озер, то ніколи не трапиться ось така ситуація.

На березі річки сидять троє рибалок. Засмикався поплавець у одного з них. Смикнув він вудку і виловив – старий черевик.

Засмикався поплавець у другого – і виловив він коробку з- під соку.

Третій рибалка виловив маленьку рибку і вирішив її відпустити. Але рибка заговорила людським голосом: « Не відпускай мене в річку! Краще кинь мене в акваріум з чистою водою! Силоньки більше немає жити в річці!»

  • Чому рибка не схотіла повертатись до своєї домівки?

  • Які засоби охорони водойм ви можете запропонувати?

  • Якою ви бажаєте бачити річку?(Чистою, прибраною,свіжою.)



VI Підсумок уроку

Ось ми і виконали наше завдання. Подивіться, яка гарна стіннівка у нас вийшла.


Водойми – це наше багатство, яке треба охороняти і берегти.

А охороняти природу – значить охороняти свою Батьківщину!


Название документа Водойми рідного краю.pptx

Поделитесь материалом с коллегами:

Знайди зайве слово Річка, гора, океан, озеро, струмок, море, ставок, криниця....
Водойми рідного краю
Річки
Річки нашого селища
Фізкультхвилинка
Озера
Озера нашого селища
Криниця
Криниці нашого селища
Дякую за увагу
1 из 11

Описание презентации по отдельным слайдам:

№ слайда 1 Знайди зайве слово Річка, гора, океан, озеро, струмок, море, ставок, криниця.
Описание слайда:

Знайди зайве слово Річка, гора, океан, озеро, струмок, море, ставок, криниця. Водойми

№ слайда 2 Водойми рідного краю
Описание слайда:

Водойми рідного краю

№ слайда 3
Описание слайда:

№ слайда 4 Річки
Описание слайда:

Річки

№ слайда 5 Річки нашого селища
Описание слайда:

Річки нашого селища

№ слайда 6 Фізкультхвилинка
Описание слайда:

Фізкультхвилинка

№ слайда 7 Озера
Описание слайда:

Озера

№ слайда 8 Озера нашого селища
Описание слайда:

Озера нашого селища

№ слайда 9 Криниця
Описание слайда:

Криниця

№ слайда 10 Криниці нашого селища
Описание слайда:

Криниці нашого селища

№ слайда 11 Дякую за увагу
Описание слайда:

Дякую за увагу


Автор
Дата добавления 08.11.2016
Раздел Начальные классы
Подраздел Конспекты
Просмотров799
Номер материала ДБ-331863
Получить свидетельство о публикации


Включите уведомления прямо сейчас и мы сразу сообщим Вам о важных новостях. Не волнуйтесь, мы будем отправлять только самое главное.
Специальное предложение
Вверх