Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015

Опубликуйте свой материал в официальном Печатном сборнике методических разработок проекта «Инфоурок»

(с присвоением ISBN)

Выберите любой материал на Вашем учительском сайте или загрузите новый

Оформите заявку на публикацию в сборник(займет не более 3 минут)

+

Получите свой экземпляр сборника и свидетельство о публикации в нем

Инфоурок / Начальные классы / Конспекты / Урок з природознавства у 3 класі "Повітря навколо нас. Властивості повітря"
ВНИМАНИЮ ВСЕХ УЧИТЕЛЕЙ: согласно Федеральному закону № 313-ФЗ все педагоги должны пройти обучение навыкам оказания первой помощи.

Дистанционный курс "Оказание первой помощи детям и взрослым" от проекта "Инфоурок" даёт Вам возможность привести свои знания в соответствие с требованиями закона и получить удостоверение о повышении квалификации установленного образца (180 часов). Начало обучения новой группы: 24 мая.

Подать заявку на курс
  • Начальные классы

Урок з природознавства у 3 класі "Повітря навколо нас. Властивості повітря"

библиотека
материалов




Урок природознавства у 3 класі


Тема. Повітря навколо нас. Властивості повітря.

Мета: продовжити формувати поняття «природа»,»повітря», вміння встановлювати

причинно - наслідкові звязки, дослідницькі навички;

створювати умови для подальшого розвитку логічного і критичного мислення,

уваги, спостережливості, здатності спілкуватися у процесі спільної діяльності;

сприяти вихованню в дітей пізнавального інтересу до вивчення природи,

почуття колективізму і відповідальності.

Тип уроку: вивчення та первинне закріплення знань.

Методи і методичні прийоми: словесні (розповідь з елементами бесіди, пояснення),

практичні ( дослід, спостереження ), наочні (таблиці).

ФОПД: фронтальна, групова.

Обладнання: склянки з водою, крейда, термометри, терези, повітряні кулі, колба,

таблиці по темі, картки з завданням, підручники.

Хід уроку.

Організаційний етап.

Метод «Криголами».

-Діти, подивіться мені в вічі, один одному, посміхніться. Почнемо урок з

хорошим настроєм.

Пригадаємо девіз уроку.

Не просто слухати, а чути.

Не просто дивитись, а бачити.

Не просто відповідати, а міркувати.

Дружно й плідно працювати.

Контроль знань учнів.

- Яке сьогодні число, місяць?

- Яка пора року?

- А чи зимова погода?

- Яким приладом вимірюється температура?

- Яку будову має термометр?

- На основі якої властивості рідини побудований цей прилад?

- А зараз об єднаємось і попрацюємо в групах.

(Завдання на картках. Перевірка-ключ.)

Мотивація пізнавальної діяльності.

Вікторина «Упізнай мене».

- Це предмет неживої природи,

- Це те, що оточує нас, але не створене людиною.

- Це те, без чого не може існувати будь-який предмет живої природи?

(Повітря)

- Спробуйте затримати дихання. Чи довго вдалося вам перебувати в такому стані?

- Чому ж без їжі людина може прожити кілька тижнів, без води-5 днів, а не дихаючи лише кілька хвилин?

- Так без чого людина найменше проживе?

- А чи тільки люди дихають повітрям?




  • Так чи важлива для нас ця тема?

Вивчення нового матеріалу.

  • Давайте з життєвого досвіду пригадаємо, що ми знаємо про повітря? (Прозоре,безбарвне, не має запаху,є скрізь).



-Так невже воно є і в оцій посудині, крейді?

-Розглянемо такі проблемні питання:

1 Де знаходиться повітря?

2 Які властивості повітря?

-А щоб вирішити ці питання, давайте проведемо спостереження. Вчимося робити висновки.

(Обєднуємося в групи).

-Помахайте зошитом, що відчуваєте?

Досліди.

1 З колбою.

2 З крейдою.

3 З грушею.

Висновок: заповнює всі порожнини.

Розповідь про атмосферу.

Музична фізкультхвилинка.

- Чому ми не бачимо повітря, хоча тільки-но дізналися, що воно усюди навколо нас? Як назвати цю властивість?

- Чи має запах повітря?

- Які ще властивості?

Дослід 1. Повітря погано проводить тепло.

Дослід 2. Повітря розширюється при нагріванні.

Дослід 3. Повітря стискається при охолодженні.

Дослід 4. Повітря має масу.

Підсумок спостережень.

Первинна перевірка засвоєння знань.

-Де знаходиться повітря? Які має властивості?

Первинне закріплення знань учнів.

Працюємо по підручнику вибірково.( с. 86-88)


Контроль і самоперевірка знань.

1. Цікавинки.

2. Тематичне інтерв’ю.

Підведення підсумків уроку. Виставлення оцінок.( Самооцінювання).

Інформація про домашнє завдання.

1. с. 86 - 88

2 Скласти казку про повітря

Автор
Дата добавления 14.03.2016
Раздел Начальные классы
Подраздел Конспекты
Просмотров1164
Номер материала ДВ-528052
Получить свидетельство о публикации

Выберите специальность, которую Вы хотите получить:

Обучение проходит дистанционно на сайте проекта "Инфоурок".
По итогам обучения слушателям выдаются печатные дипломы установленного образца.

ПЕРЕЙТИ В КАТАЛОГ КУРСОВ
