Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Инфоурок / Иностранные языки / Конспекты / Урок № 2 з української мови 7 клас

Урок № 2 з української мови 7 клас

Самые низкие цены на курсы профессиональной переподготовки и повышения квалификации!

Предлагаем учителям воспользоваться 50% скидкой при обучении по программам профессиональной переподготовки.

После окончания обучения выдаётся диплом о профессиональной переподготовке установленного образца (признаётся при прохождении аттестации по всей России).

Обучение проходит заочно прямо на сайте проекта "Инфоурок".

Начало обучения ближайших групп: 18 января и 25 января. Оплата возможна в беспроцентную рассрочку (20% в начале обучения и 80% в конце обучения)!

Подайте заявку на интересующий Вас курс сейчас: https://infourok.ru/kursy

  • Иностранные языки

Поделитесь материалом с коллегами:

УРОК № 2



ТЕМА, Якість відносні, присвійні прикметники. Повні й короткі форми прикметників.



МЕТА УРОКУ: ознайомити учнів із поділом прикметників на розряди; навчити їх виділяти в тексті відповідні групи прикметників, визначити повні й короткі форми. Розвивати навички мовного аналізу, вміння працювати в творчих групах. Виховувати в дітей любов до рідної природи.





ПЕРЕБІГ УРОКУ

І. Мотивація навчання школярів.

Організація класу.

ІІ. Актуалізація.

  1. «Гронування».

а) Учні створюють гроно із «Прикметників», спочатку записуючи вільно всі слова, що спадають на думку у зв’язку з темою, потям – встановлюючи зв’язки (відношення) між поняттями. Робота в парах.







Означення

hello_html_10652950.gifhello_html_43b500c3.gif

Яhello_html_meb1e699.gifhello_html_mebda11b.gifскравий, Дає

сhello_html_m5eabb59c.gifhello_html_bde8571.gifиній характеристику



Пhello_html_m2823cef2.gifhello_html_m441d7c7e.gifhello_html_33d52158.gifhello_html_m6895ba6d.gifредмет ПРИКМЕТНИК Красиво

hello_html_56b76667.gifhello_html_m144e7148.gifhello_html_7b2dcded.gifhello_html_79a76cbf.gifhello_html_m79b35df5.gif

Оhello_html_m4677fe8f.gifhello_html_m27ec605c.gifзнака Відмінок

hello_html_m5ae083dd.gif

Мhello_html_m262ea49d.gifhello_html_m781c7b0a.gifовлення Число

Рід



hello_html_m262ea49d.gif

б) Другий етап – складання словосполучень із записаними словами (ознака предмета, виразне мовлення, змінюється за родами…)



в) Третій етап – складання речень на основі словосполучень (Прикметники роблять мовлення виразним, тощо)



По закінчення декілька пар представляють свої грона, дають пояснення.

  1. Іменник як частину мови вивчає:

а) морфологія; б) фонетика; в) лексика.

2. Іменник – це частина мови, яка:

а) вказує на ознаку предмета;

б) означає назву предмета;

в) вказує на предмет, але не називає його.

3. Назви істот відповідають на питання:

а) що робить?; б) що?; в) хто?.

4. Власні назви означають:

а) індивідуальну назву одного предмету;

б) назву дій;

в) назву ряду однорідних предметів.

5. На групи поділяються іменники:

а) усіх ІV відмін; б) І, ІІ відмін; в) І, ІІ, ІІІ відмін

6. У реченні іменник може бути:

а) тільки підметом;

б) тільки другорядним членом речення;

в) будь-яким членом речення.

7. У якому рядку всі подані слова є іменниками:

а) квітка, квітучий;

б) квітень, квітнути;

в) квітник, квітування.

8. У якому рядку всі іменники – назви неістот?:

а) рослина, пташка;

б) ромашка, зима;

в) яблуко, садівник.

9. У якому рядку іменники спільного роду?:

а) базіка, нероба;

б) волошка, українка;

в) горобина, жнива.

10. У якому іменники не розрізняються за родами?:

а) Карпати, степи;

б) барви, кущі;

в) канікули, сани.

11. У якому рядку при написанні власних назв допущено помилку?:

а) Чорне море, Дніпро; б) Леся Українка, журнал Дзвін; в) журнал «Берегиня, князь Володимир».

12. Яку роль виконує виділене слово в реченні Любіть Україну, як сонце, любить…

а) додаток; б) обставина; в) означення.



3.Робота з підручником. Виконання вправ (за вибором вчителя).

  1. Домашнє завдання:

повторити і вивчити правила, виконати вправу.

Інструктаж до вправи.

ІV. Підведення підсумків уроку.

а) «Мозкова атака».

Протягом 5 хвилин пригадати все вивчене про прикметник під час уроку .

б) «Збережи останнє слово для мене».

Прочитати правила ще раз. Виписати те, що здається незрозумілим (важким) на аркуш паперу. Із зворотного боку написати власний коментар (розуміння). Після цього учень читає незрозуміле правило, а решта намагається пояснити. Останнім висловлює свої міркування той, хто виписував цю цитату.

















































Идёт приём заявок на самые массовые международные олимпиады проекта "Инфоурок"

Для учителей мы подготовили самые привлекательные условия в русскоязычном интернете:

1. Бесплатные наградные документы с указанием данных образовательной Лицензии и Свидeтельства СМИ;
2. Призовой фонд 1.500.000 рублей для самых активных учителей;
3. До 100 рублей за одного ученика остаётся у учителя (при орг.взносе 150 рублей);
4. Бесплатные путёвки в Турцию (на двоих, всё включено) - розыгрыш среди активных учителей;
5. Бесплатная подписка на месяц на видеоуроки от "Инфоурок" - активным учителям;
6. Благодарность учителю будет выслана на адрес руководителя школы.

Подайте заявку на олимпиаду сейчас - https://infourok.ru/konkurs

Автор
Дата добавления 20.11.2015
Раздел Иностранные языки
Подраздел Конспекты
Номер материала ДВ-173650
Получить свидетельство о публикации

УЖЕ ЧЕРЕЗ 10 МИНУТ ВЫ МОЖЕТЕ ПОЛУЧИТЬ ДИПЛОМ

от проекта "Инфоурок" с указанием данных образовательной лицензии, что важно при прохождении аттестации.

Если Вы учитель или воспитатель, то можете прямо сейчас получить документ, подтверждающий Ваши профессиональные компетенции. Выдаваемые дипломы и сертификаты помогут Вам наполнить собственное портфолио и успешно пройти аттестацию.

Список всех тестов можно посмотреть тут - https://infourok.ru/tests


Включите уведомления прямо сейчас и мы сразу сообщим Вам о важных новостях. Не волнуйтесь, мы будем отправлять только самое главное.
Специальное предложение
Вверх