Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Свидетельство о публикации

Автоматическая выдача свидетельства о публикации в официальном СМИ сразу после добавления материала на сайт - Бесплатно

Добавить свой материал

За каждый опубликованный материал Вы получите бесплатное свидетельство о публикации от проекта «Инфоурок»

(Свидетельство о регистрации СМИ: Эл №ФС77-60625 от 20.01.2015)

Инфоурок / Биология / Конспекты / Урок "Фотосинтез и его химизм"
ВНИМАНИЮ ВСЕХ УЧИТЕЛЕЙ: согласно Федеральному закону № 313-ФЗ все педагоги должны пройти обучение навыкам оказания первой помощи.

Дистанционный курс "Оказание первой помощи детям и взрослым" от проекта "Инфоурок" даёт Вам возможность привести свои знания в соответствие с требованиями закона и получить удостоверение о повышении квалификации установленного образца (180 часов). Начало обучения новой группы: 28 июня.

Подать заявку на курс
  • Биология

Урок "Фотосинтез и его химизм"

библиотека
материалов

Тема: Фотосинтез

Цілі уроку: Сформулювати знання про фотосинтез як пластичний обмін речовин у рослин; ознайомити з основними етапами процесу фотосинтезу; показати його роль у житті рослин і значення для життя на Землі; розвивати навички роботи з додатковими джерелами інформації, працювати зі схемами, робити висновки, встановлювати між предметні зв’язки; виховувати естетично і екологічно освідчену людину з дбайливим ставленням до природи.

Основні поняття і терміни: фотосинтез, хемосинтез, світлова фаза, темнова фаза, фотон світла, хлорофіл.

Обладнання: таблиці «Будова клітини», «Фотосинтез», вислів К.А. Тімірязєва «Хлорофілове зерно служить посередником між життям на Землі та сонцем».

Тип уроку: урок-проект

Хід уроку

І. Організаційний етап

ІІ. Актуалізація опорних знань і мотивація навчальної діяльності учнів

Питання для бесіди:

  1. Що таке фотосинтез?

  2. Де відбувається процес фотосинтезу?

  3. Як будова хлоропласта пов’язана з функціями, які він виконує?

  4. За яких умов відбувається фотосинтез?

ІІІ. Вивчення нового матеріалу

Для вивчення процесу фотосинтезу учні об’єдналися в групи, які отримали завдання для дослідження.

Історики. Завдання: Дослідити історію вивчення фотосинтезу.

Теоретики. Завдання: З’ясувати де відбувається процес фотосинтезу, за яких умов. Проаналізувати світлову та темнову фази фотосинтезу.

Експерти. Завдання: Дослідити та проаналізувати вплив внутрішніх та зовнішніх факторів на процес фотосинтезу; значення фотосинтезу для живої природи.

Кожна група опрацювавши матеріал з відповідних питань доповідає.

Результат проекту – учнівський міні-підручник (додаток 1).

ІV. Узагальнення, систематизація і контроль знань та вмінь

Тести:

  1. Вкажіть, який вчений обґрунтував роль хлорофілу в процесі фотосинтезу:

    1. В.Вернадський

    2. А.Фамінцин

    3. К. Тимірязєв

    4. В.Вавілов

  1. Оберіть органоїди вищих рослин, у яких відбувається процес фотосинтезу:

  1. хлоропласти

  2. апарат Гольджі

  3. мітохондрії

  4. рибосоми

  5. ендоплазматична сітка

  1. Зазначте, який хлорофіл міститься у реакційному центрі хлоропласта:

    1. хлорофіл а

    2. хлорофіл b

    3. хлорофіл с

    4. хлорофіл d

  1. Вкажіть скільки молекул води використовується для синтезу трьох молекул глюкози в процесі фотосинтезу:

    1. 1

    2. 3

    3. 6

    4. 12

    5. 18

    6. 36

  1. В процесі фотосинтезу молекули АТФ синтезуються в:

    1. темнову фазу

    2. світлову фазу

    3. не синтезуються

  1. Під час хемосинтезу організми використовують енергію:

    1. атф

    2. світла

    3. окислення неорганічних сполук

  1. Фотосинтез неможливий при відсутності:

    1. вуглекислого газу

    2. глюкози в клітинах

    3. світла

    4. хлорофілу

    5. мітохондрій

  1. Темнова фаза фотосинтезу відбувається:

    1. тільки на світлі

    2. тільки в темряві

    3. як в темряві так і на світлі

    4. за відсутності кисню

    5. за наявності кисню

  1. Вкажіть, які бактерії є хемотрофами:

    1. пурпурові сіркобактерії

    2. зелені сіркобактерії

    3. залізобактерії

    4. нітрифікуючи бактерії

  1. Що відбувається з АТФ у світлову фазу:

    1. синтез

    2. розщеплення

  1. Які рослини утворюють найбільшу біомасу і виділяють найбільшу частину кисню:

    1. спорові

    2. насінні

    3. водорості

    4. гриби

  1. Виберіть організми, у яких при фотосинтезі не відбувається виділення молекулярного кисню:

    1. бурі водорості

    2. зелені водорості

    3. пурпурові бактерії

    4. ціанобактерії

    5. зелені бактерії





V. Підсумки уроку

VI. Домашнє завдання









Подайте заявку сейчас на любой интересующий Вас курс переподготовки, чтобы получить диплом со скидкой 50% уже осенью 2017 года.


Выберите специальность, которую Вы хотите получить:

Обучение проходит дистанционно на сайте проекта "Инфоурок".
По итогам обучения слушателям выдаются печатные дипломы установленного образца.

ПЕРЕЙТИ В КАТАЛОГ КУРСОВ
