Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015

Опубликуйте свой материал в официальном Печатном сборнике методических разработок проекта «Инфоурок»

(с присвоением ISBN)

Выберите любой материал на Вашем учительском сайте или загрузите новый

Оформите заявку на публикацию в сборник(займет не более 3 минут)

+

Получите свой экземпляр сборника и свидетельство о публикации в нем

Инфоурок / Начальные классы / Конспекты / Урок математики в 3 класі Віднімання трицифрових чисел у випадку, коли зменшуване містить нуль.
ВНИМАНИЮ ВСЕХ УЧИТЕЛЕЙ: согласно Федеральному закону № 313-ФЗ все педагоги должны пройти обучение навыкам оказания первой помощи.

Дистанционный курс "Оказание первой помощи детям и взрослым" от проекта "Инфоурок" даёт Вам возможность привести свои знания в соответствие с требованиями закона и получить удостоверение о повышении квалификации установленного образца (180 часов). Начало обучения новой группы: 24 мая.

Подать заявку на курс
  • Начальные классы

Урок математики в 3 класі Віднімання трицифрових чисел у випадку, коли зменшуване містить нуль.

библиотека
материалов

hello_html_m2a7690f7.gifhello_html_m2a7690f7.gifhello_html_m2a7690f7.gifhello_html_m2a7690f7.gifhello_html_m2a7690f7.gifhello_html_m2a7690f7.gifhello_html_m2a7690f7.gifhello_html_m2a7690f7.gifhello_html_m2a7690f7.gifhello_html_m2a7690f7.gifhello_html_m2a7690f7.gifhello_html_m2a7690f7.gifhello_html_m2a7690f7.gifhello_html_m2a7690f7.gifhello_html_m2a7690f7.gifhello_html_m2a7690f7.gifhello_html_m2a7690f7.gifhello_html_m2a7690f7.gifhello_html_m2a7690f7.gifhello_html_m2a7690f7.gifhello_html_m2a7690f7.gifhello_html_m2a7690f7.gifhello_html_m2a7690f7.gifТема: Віднімання трицифрових чисел у

випадку, коли м.зменшуване містить нуль.


Мета: 1. Навчити учнів письмово віднімати

трицифрові числа, коли у зменшуваному

нуль; вчитися доводити свою думку;

навчити учнів здійснювати

самоконтроль,

взаємоконтроль.

2.Розвивати логічне мислення,

математичне мовлення.

3.Виховувати самостійність, повагу до

думки іншої людини, взаємоповагу у

спільній діяльності.


Обладнання: таблиця з прислів'ям;

таблиці: повинні ЗНАТИ,


повинні ВМІТИ,

картки із прикладами для роботи в парі


змінного складу,

таблиця із задачею.


Хід уроку.

І. Організаційний момент.

II. Мотивація навчально - пізнавальної діяльності. Ознайомлення з

метою і планом уроку.

Мета нашого уроку: навчитися письмово віднімати трицифрові

числа, коли зменшуване містить нуль.

В одному прислів'ї говориться:

Коли людина бачить мету,

в неї виростають крила,

щоб досягти її.

Ви хочете, щоб до кінця уроку у вас всіх виросли крила?

Тоді ми з вами повинні досягти цієї мети.

Для цього вам необхідно:

(читають хором)

повинні ЗНАТИ повинні ВМІТИ

компоненти знаходити

розряди замінювати

алгоритми ,, - ” віднімати

  • Навіщо вам це знати?

  • Ви погоджуєтесь з метою і планом уроку?

III. Актуалізація опорних знань.

1. Диференційований математичний диктант.

- Подивіться і виберіть собі посильний числовий ряд, виведіть його

закономірність.

(з) 800, 760, 720,... (до 400)

(ж) 700, 730, 760,... (до 1000)

(ч) 100, 150, 200, ... (до 500)

(перевірка, запитання учнів, оцінювання)

2. Усна лічба. Диференційовані завдання.

а) Хто виконав перше завдання, я впевнена, що ви справитесь з цими

виразами.

325 + _ = 880

770 - _ = 680

_ -338 = 551

_+ 115 =1929

б) Хто - друге завдання. Я надіюсь,що вам по силі буде перевірити ці

вирази.

248+661=809

742-332=310

998-808=190

287+413=690

в) Решті учнів я хочу допомогти в обчисленні цього ланцюжка. Чи ви

згодні працювати зі мною?

241 – 131

+492

+297

- 670

(Перевірка завдань б, тоді а)

3. Проблематизація (проблемне завдання)

- Число 1814. Що це за дата? (відповідь учнів)

- Обчислимо, скільки років з дня народження будемо відмічати

Великому Кобзареві 9 березня.

- Спробуйте на аркуші обчислити.

- Складно, але, щоб це вміти, почнемо з легких прикладів,

трицифрових, коли у зменшуваному один нуль.

IV. Вивчення нового матеріалу.

Багаторазове пояснення за С.П.Логачевською.

І Етап

-580 - 508 - 980 (2 приклади пояснюють біля дошки учні

327 327 362 у ролі вчителя, 3-й записують в зошиті,

а один з місця коментує.)


І. Варіант (самост.) II. Варіант (разом)

ІІ Етап

Записати стовпчиком, Коментуйте з

обчислити місця.

808-243 970 780 620 307

650 - 438 554 356 415 124

740 - 524

(Перевірка І варіанту)

І варіант ІІ варіант ІІІ варіант

III Етап

дописати записати виконати з мірою

від’ємник стовпчиком допомоги

360 502 560 – 143 -650 -460 - 507

… … 670 - 254 327 347 246

113 271 802 - 631

805 - 423

(Перевірка всіх варіантів.Оцінити І варіант)


Фізкультхвилинка.

V. Застосування знань, формування вмінь і навичок.

1. Первинне закріплення.

І варіант II варіант III варіант

IV. Складіть 2 №695 (2, 3 стовп.) № 691

схожих приклади.

(Перевірка всіх варіантів)

2. Вторинне закріплення.

- Закріпіть у парах змінного складу вивчений алгоритм віднімання.

1-й ряд

hello_html_60ccaea1.jpg

450

? .. 165

? …120



- До якої задачі підходить ця схема?

- Прочитати вголос задачу.

- Прочитати задачу самостійно, подумайте над питанням, щоб задача розв'язувалась 2-а діями.

- (Аналіз задачі,складання плану розв'язування)

- Хто знає як розв'язувати задачу? Розв'яжете.

-Кому це завдання занадто легке? Розв'яжете задачу, склавши вираз. -Кому це завдання теж просте?

- Поставте запитання так, щоб задача розв'язувалась 3-а діями.

- Хто потребує допомоги, підійдіть до мене.

(Перевірка, оцінювання.)

VII. Підсумок уроку.

- На якому етапі було найцікавіше працювати?

- Де ми втратили найбільше часу?

- На слідуючому уроці будемо вивчати новий алгоритм додавання. Чи

можу я планувати так урок?

- План уроку ми виконали.

- А мети досягли чи ні, діти?!

- Чи виросли у вас крила?

VIII. Домашнє завдання за вибором.

8 6алів. 1. Скласти задачу за коротким записом.



І-306 мішків

І-?на165м.<

ІІІ-?на30м.<


9 6алів. Розвязати текстову задачу № 696


10 6алів 3. Скласти задачу за виразом

(58+132)-174=_

Всім № 697

Урок закінчено!




