Сабақтың тақырыбы: Астана қаласы
Сабақтың мақсаты: 1) өтілген материалдарын қайталау арқылы оқушылардың
меңгерген білімдерін жүйелеу, бекіту, жаңа сабақты меңгерту,
тақырыпқа байланысты өз ойларын айта білуге үйрету.
2)оқушының ойлау,сөйлеу дағдыларын, танымдық қасиеттерін
дамыту
3)патриоттық сезімдерін оятып, тілге деген құрметке тәрбиелеу.
Көрнекілігі: интерактивті тақта,суреттер, қамшы
Сабақтың барысы
Ұйымдастыру кезеңі:
Оқушылармен сәлемдесу.
Бір сын есім қосып,өздерін таныстырады.
Психологиялық ахуал.
«Қарлы кесек » ойыны
Сабақтың тақырыбын, мақсатын хабарлау.
Әр топтың атын қойғызу
І-топ «Бәйтерек»
ІІ-топ «Хан шатыр»
Топ басшыларына бағалау парақтарын үлестіру.
-Балалар, мен қазір әр топқа бір-бірден қамшы беремін.Қай топ сұраққа бірінші дайын болса, сол қамшы көтеріп, сұраққа бірінші болып жауап бере алады.Себебі, бұрынғы заманда кіші үлкеннің алдында қамшы көтеріп, яғни рұқсат сұрап сөйлеген екен.Мен сол дәстүрді жаңғыртқым келеді.
Слайд.
«Топ басшылары» сайысы
1.Қазақ тілі нешінші сабақ?
2.Бүгін неше сабақ
3.Қазақстанның рәміздерін ата
4.Қазақстанның қалаларын ата
5.Ілік септіктің жалғауы
6. «а» қандай дыбыс?
7.Сын есімнің шырайларын ата.
8.Досыңды құттықта
9.Отан туралы қандай мақал білесің?
Слайд.
Үй тапсырмасын тексеру.
Оқушылар үйде дайындаған презентацияларын қорғайды.
«Бәйтерек» тобы-Қостанай қаласы
«Хан шатыр» тобы-Астана қаласы
Слайд
«Дыбыстар әлемінде»
Фонетикалық талдау.
Слайд
Сөздік жұмысы.
Хормен қайта-қайта қайталайды,орыс, ағылшын тіліне аударады.
Тұрғын-
Орталық-
Ғимарат-
Бой көтерді-
Қасиетті-
Мәтінмен жұмыс (оқу, аудару)
Сергіту сәті
«Қара Жорға» биі
Сәйкестендіру
Есіл өзенінің-
Парламент-
Жастар-
«Септіктерді тап» ойыны
Бейне сұрақ.
-Сендерге, балалар, Олеся тапсырма жіберіпті.
Слайд
Жоба проект коллаж ретінде қорғайды
«Бәйтерек» тобы-Қостанай қаласы
«Хан шатыр» тобы-Астана қаласы
Қорытынды
Кім мектебімді сүйем десе ,оң қолың көтерсін
Елім татау дегені , сол қолын көтерсін.
Елімізде көп ұлт достасып тұрады десек, алақан соғайық
Кім сыныптасын досым десе, қол ұстасайық
Қолымызды үзбей ән айтайық.
«Жаса ,Қазақстан»
На каждом уроке я их делила на разные группы. И так каждый раз группы делила с помощью разрезанных пар слов, по парным рисункам. Действительно, работая в группе, проходило взаимообучение: дети переспрашивали, подсказывали, учились друг у друга, происходил обмен знаниями между ними, а информация, полученная друг от друга усваивается эффективнее, чем от учителя, т.к. они излагают информацию с точки зрения своего возраста. . Это воспитывает чувство ответственности друг за друга и взаимопомощи, способствует установлению контакта с учащимися и настраивает на продуктивное общение, способствует развитию личных и социальных навыков, помогает лучше усвоить содержание предмета, учащиеся начинают работать более творчески и становятся уверенными в себе. Ученики слушают идеи друг друга, приходят к решению проблемы сообща. Дети выбрали себе капитана команды и дали название своей группе.
Профессия: Начальник отдела (заведующий отделом) архива
Профессия: Методист
Профессия: Руководитель отделения (департамента, комплекса, управления, центра) библиотеки
Профессия: Библиотекарь
В каталоге 6 792 курса по разным направлениям