Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Инфоурок / Математика / Рабочие программы / Урок по математике на тему "Жай бөлшектерге амалдар қолдану" (5 класс)

Урок по математике на тему "Жай бөлшектерге амалдар қолдану" (5 класс)



  • Математика

Поделитесь материалом с коллегами:

Сабақтың тақырыбы:

«Жай бөлшектерге амалдар қолдану »

Сабақтың мақсаттары:

Білімділік мақсаты:

Деңгейлеп оқыту арқылы оқушылардың есептерді шығарудағы логикалық ойлау қабілеттерін, есте сақтау , зейін қою қабілеттерін дамыту.Практикалық дағдыларын қалыптастыру, пәнге деген қызығушылығын арттыру.


Тәрбиелік мақсаты:

Деңгейлік тапсырмаларды орындау арқылы өзіндік ізденістерін қалыптастыру. Бір-біріне достарына көмек көрсетіп, топ, ұжым болып бірлесіп, тату-тәтті жұмыс істей білуге тәрбиелеу.


Дамытушылық мақсаты:

Оқушылардың ойлау қабілеттерін дамыту, өз бетінше жұмыс жасауға дағдыландыру.


Сабақтың әдісі: Өзара оқыту,сұрақ -жауап,тест.


Сабақтың түрі: Тарауды қайталау,білімді жүйеге келтіру.


Сабақтың көрнекілігі: интерактивтік тақта,таратпа материалдар,


Сабақтың жоспары:

  • Ұйымдастыру

  • Үй тапсырмасы “Қайталау – оқу айнасы”

  • “Білім көзі кітапта” (кітаппен жұмыс)

  • Деңгейлік тапсырма

  • Сергіту сәті

  • Алгаритмдік бөлім

  • Үйге тапсырма

  • Бағалау


Сабақтың барысы:


І.Ұйымдастыру кезеңі.

Оқушылардың сабаққа даярлығын,қатысуын шолып өту,құралдарын тексеру.


ІІ.Үй тапсырмасын тексеру.(слайд)

hello_html_180d340c.gif








Сол жақтағы 10-Бөлімдері әртүрлі бөлшектерді қалай қосамыз?

Ортадағы 10 –Бөлімдері әртүрлі бөлшектерді қалай азайтамыз

Сол жақтағы 10- Бөлімдері әртүрлі аралас сандарды қалай азайтамыз?

Сол жақтағы 20-Бөлшекті бөлшекке қалай көбейтеміз?

Ортадағы 20-Бөлшекті натурал санға қалай көбейтеміз?

Оң жақтағы 20 –Аралас сандарды қалай көбейтеміз?

Оң жақтағы 30 – Жай бөлшектердің негізгі қасиеті қандай

Ортадағы 30 -Санның бөлігін қалай табамыз?

Оң жақтағы 30-Аралас сандарды қалай бөлеміз?


ІІІ. « Білім көзі кітапта » кітаппен жұмыс.

№ 872 (1-3 ); № 873(1-3); № 874; № 882


ІV. Деңгейлік тапсырмалар.


І деңгей. ( 5 ұпай )

hello_html_25f138fe.gifhello_html_m4720bfd9.gif

1hello_html_78479bd1.gif. 2. 3.



ІІ деңгей ( 10 ұпай )

hello_html_3a898ca2.gifhello_html_m11d9807.gif

1hello_html_327f778c.gif. 2. 3.



ІІІ деңгей. ( 15 ұпай )

hello_html_m53d4ecad.gifhello_html_m559b5ef5.gifhello_html_m502868d0.gifhello_html_m3d5ade27.gif

1. 2. 3.




V кезең: «Ой түйін» (Сергіту сәті, сөзжұмбақ шешу)




Б

Ұ

Р

Ы

С


Т

Ө

Р

Т


А

Р

А

Л

А

С



Ш

А

Р

Ш

Ы


Т

Е

Ң

Д

Е

У


Е

К

І




1. Алымы бөліміне тең немесе одан үлкен бөлшек (Бұрыс)

  1. 2 2 неге тең? (төрт)

  2. Бүтін және бөлшек бөліктен тұратын сан (Аралас)

  3. Геометриялық фигура (шаршы)

  4. Құрамында мәнін табу қажет болатын әріпті өрнек (Теңдеу)

  5. Ең кіші жай сан (Екі)




VI кезең: Алгоритмдік бөлім. Логикалық есеп шығару.


1Прямоугольник 136Прямоугольник 135Прямоугольный треугольник 134

Х

Прямоугольник 137Прямоугольник 132)

hello_html_6091c709.gif


2)

Прямоугольный треугольник 142Прямоугольный треугольник 141Прямая соединительная линия 140Прямая соединительная линия 139Равнобедренный треугольник 138

Х

hello_html_2623fca7.gif


Равнобедренный треугольник 145

Прямоугольный треугольник 147Прямоугольный треугольник 146





3Равнобедренный треугольник 154Равнобедренный треугольник 153Прямая соединительная линия 152Равнобедренный треугольник 151Равнобедренный треугольник 150Прямая соединительная линия 149

hello_html_m3043dfa2.gif

)



Х









VІкезең: Сабақты қортындылау

Мhello_html_6001c953.gifатематикалық диктант Математикалық диктант жауабы:


hello_html_m5cac0526.gif

VІІкезең: Үйге тапсырма. Ережелерді қайталау. №877,879

VІІІкезең: Бағалау.


































