Повторение раздела «Австралия».

Найдено 50 материалов по теме

Урок повторения раздела "Австралия" в 7 классе на казахском языке

    DOCX

Предпросмотр материала:

7- сынып. Диалогтық оқыту.

 

Тақырыбы: Қайталау сабағы.

 

 

Мақсаты: Аустралия туралы не білдің?                                       2 минут

 

Мұғалімнің іс-әрекеті

Сабақ барысы:

Оқушылардың іс-әрекеті

 

Үйлестірме материалдарды тарату.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Балаларға 6 түрлі сұрақ қойғызып, «ыстық орындық»-қа дайындау.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Оқушыларға түсіндіру – синквейн немесе тақпак, 5 жолдан турады. Мысал келтіру.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ү/ж беру.

І. Топқа бөлу: сурет бөлімдерің жинау. 1 минут

Топ басшысын анықтау

 

 

 

ІІ. Аустралия туралы білімің қандай деңгейде деп ойлайсын? 2 минут

 

Бағалау критериймен таныстыру:

Фишка саны бойынша бағалау:        

 4 - >4 – «5»

   3 – «4»

   2 – «3»

  < 2 – «2»

 

ІІІ. «Блум түймедағы» стратегиясы: Әр топ 6 түрлі сұрақтарды құрастырады -

1)    Жай сұрақтар;

2)    Нақтылау сұрақтар;

3)    Түсіндірме сұрақтар;

4)    Шығармашылық сұрақтар;

5)    Бағалаулық сұрақтар;

6)    Практикалық сұрақтар.

1. Аустралияның қандай ...?

2. Сенің айтуынша Аустралияда.........................?

3. Неге Аустралияның.........?

4. Егерде Аустралияда........?

5. Аустралияның............неге (осындай), ал........(сондай) ?

6. Егер сенің үйін  Аустралияда болса..........?

10 минут

 

ІV. «Ыстық орындық» ойыны:

Әр топ 2 сұрақтан қояды.

 

20 минут

 

 

ФИЗМИНУТКА     3 минут

 

V. «Синквейн» ойыны:

1 жол – негізгі тақырыпқа арналған бір зат есім.

2 жол – тақырыпты ашатын екі сын есім.

3 жол – іс-қимылын білдіретін үш етістік.

4 жол – 1мағыналы сөйлем.

5 жол – 1-ші жолдағы зат есімнің 1синонимы.

5 минут

 

VІ. Бағалау.

Неше фишка жинағандарын көріп, бағалау.

          

VІІ. Ү/ж – Аустралияға байланысты синквейн жазып келу.

 

Рефлексия.

Суреттің сәйкес бөлімдерің жинап, үстелдерге отырады: үйректұмсық, тасмания құбыжығы, тотықұс, орман.

 

Ағашта орналасқан адамдардың бейнесін өздерің тауып бояйды.

 

 

Топ басшылары топта жұмыс істеген оқушыларға фишка беріп отырады. Бағалау парағын толтырады.

 

 

 

 

 

Оқушылар сұрақ құрастырады.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Әр топтың бір мүшесі шығып «ыстық орындыққа» отырады, оларға топ мүшелері құрастырған 6 сұрақтан 2 сұрақ қояды.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Оқушылар өз құрастырған «синквейн» айтады.

 

  Кестеге неше фишка алғандарын жазады.

 

 

 

 

 

 

Стикерлерге пікірлерің жазады.

 

 

Краткое описание материала

Урок итоговый, поэтому здесь представлены стратегии критического мышления, диалогового обучения. К нему также прилагается анализ на казахском языке:

Қайталау сабағында диалогтық оқытудың бірнеше әдістерің қолдандым. Топқа бөлгеннен кейін, оқушылар топ басшыларын анықтады. Олар- О.Балнұр, Маржан, Жансая, Гүлназ. Олар топта жұмыс істеген оқушыларға фишкаларды беріп отырады. Сабақтың аяғында санап, бағалау парағын толтырады. Оқушыларға қандай деңгейде географияны білесің деген сұрақ қойып, ағашта орналасқан адамдарда боятқыздым. Еркежан өзін білімге талпынып тұрған адамды бояды.маржан ең жоғарыда тұрған адамды бояды.Ал Талғат ортада тұрған адамды бояды. «Блум түймедағы» стратегиясын пайдаланып оқушыларға көмекші сөздерді беріп, 6 түрлі сұрақ құрғыздырттым. Ол «ыстық орындық» ойынға дайындық ретіңде және сұрақ қоюға шектеу үшін жасатқыздым. Әр топ құрастырған 2 сұрақтан ғана қойып отырады. «Ыстық орындыққа» әр топтан бір баладан шығып отырады - Альмира, Маржан, А.Балнұр, Талғат шықты. Сұрақтардың көбіне жауап берді. Талғат осы жолы белсенді қатысып отырды, сұрақ қойды. Осы жолы, оқушыларға ескерту жасамасамда, олар сұрақтарда кезекпен қойып, отырды. Барлық оқушылар сонымен 1-2 сұрақтан қойды. Ол оқушылардың өз-өзің реттеу үдерісіннің бастауы деп санаймын. «Ыстық орындық» ыстық болдыма ? деп сұрағанда: А.Балнұр мен Гүлназ ия деп жауап берді, ал Маржан жылы болды деді, Альмира – салқын деп айтты.Синквейн құрастырғанда мысал ретіңде Талғатты алдым. Қолпаштау арқылы оның белсенділігін арттырмақшы болдым. Синквейн құрастыру барлық балаларға өте ұнады. 1-ші топ берілген уақытта 2 синквейн құрастырды. Ал 3 топ менен критерийды сұрады! Мен критерийлерді қойған жоқ болатынмын.А3 қағазын толығымен қамту керек пе, бізге критерий бермейсізбе деп сұрады. Өздерің біліндер деп жауап бердім. 3 топ А3 қағазын толығымен қамту үшін, сурет салды. Бағалауда Маржан – 4; Талғат – 4; Еркежан да – 4 фишка жинады.Ұлан үндемейтін, қабілеті төмен бала – 3 фишка жинады, ол да өзгерістің белгісі. Ұлан эксперименттың басталған кезде алған сауалнамада – мен сабақта қасымдағы баламен әнгімелесіп отырғанды жақсы көремін деп жазыпты. Ал енді ол сабақта жұмыс істей бастады! Барлық оқушыларға сабақ қызықты, көңілді өтті де жазды.

Урок повторения раздела "Австралия" в 7 классе на казахском языке

Файл будет скачан в формате:

    DOCX

Автор материала

Нурсултанова Нургуль Маратовна

учитель географии

  • На сайте: 10 лет и 4 месяца
  • Всего просмотров: 22245
  • Подписчики: 3
  • Всего материалов: 13
  • 22245
    просмотров
  • 13
    материалов
  • 3
    подписчиков

Об авторе

Категория/учёная степень: Высшая категория

Работаю в школе более 20 лет учителем географии. Год работала методистом в школе, а затем год проработала заместителем директора по учебной работе. Имею степень магистра географии. В 2012 году получила сертификат об окончании 3-х месячных курсов по Кембриджской системе обучения. Учитель высшей категории. В 2018 году получила уровень педагога-исследователя. В 2011 и 2012 годах участвовала в областных научно-практических конференциях по экологии «Региональный компонент в системе экологического образования и воспитания» и получила благодарственное письмо и грамоту за лучший доклад. Доклады на темы: «Исследование региональных особенностей окружающей среды в работах молодых ученых» и "Использование регионального компонента на уроках географии" были включены в областные сборники конференций. В 2012 году представила свой проект «Развитие практических умений в системе экологического образования и воспитания с использованием регионального компонента» на областном конкурсе инновационных проектов учителей и была награждена сертификатом и грамотой в номинации «За актуальность темы и лучшую иллюстрацию научного проекта». В 2013 году в районном конкурсе "Лучший учитель географии" заняла ІІ место, а в 2014 году в конкурсе "Лучшее портфолио учителя географии" заняла І место. В 2010 году в районном туризме по топографической съемке заняла І место. В 2010 была награждена грамотой за активное участие в программе «Слет Юных экологов ВКО», поддердку и развитие молодежного экологического движения Восточного Казахстана, как руководитель команды «Экос». Команда «Экос» состояла из учащихся 7-8 классов. Они были награждены сертификатами за участие и грамотой в номинации «Командный дух» конкурса «Спасатель - 2010». Мои ученики ежегодно занимают призовые места на районных олимпиадах по географии. А также принимают участие в научно-практических конференциях. В 2012 году ученица 11 класса заняла 1 место в Республиканской научно-практической конференции среди школьников и студентов колледжей.Ее доклад на тему «Адаптация колорадского жука в природных условиях Жарминского района» был опубликован в республиканском журнале «Вестник молодых ученых».Работаю над темой "Методы оценивания на уроках географии". С этой темой приняла участие на ІІ международной конференции "ПРОФЕССИОНАЛЬНОЕ РАЗВИТИЕ УЧИТЕЛЯ: ТРАДИЦИИ И ПЕРЕМЕНЫ" в г.Астана. Мой доклад был включен в сборник конференции. Являюсь классным руководителем 9 класса.

Подробнее об авторе
Подробнее об авторе

Настоящий материал опубликован пользователем Нурсултанова Нургуль Маратовна. Инфоурок является информационным посредником и предоставляет пользователям возможность размещать на сайте методические материалы. Всю ответственность за опубликованные материалы, содержащиеся в них сведения, а также за соблюдение авторских прав несут пользователи, загрузившие материал на сайт.

Если Вы считаете, что материал нарушает авторские права либо по каким-то другим причинам должен быть удален с сайта, Вы можете оставить жалобу на материал.

Другие материалы
