Инфоурок / Сайты учителей / Наурызбаева Гүлстан Әбдірахимқызы

Наурызбаева Гүлстан Әбдірахимқызы

  • Мұғалім
  • М.Орынбасаров атындағы орта мектебі
  • Казахстан
  • 21.02.1968

Категории по интересам:

Пәні: Дүниетану Сабақтың тақырыбы: Күз мезгіліндегі адамдардың еңбегі. Сабақтың міндеті: Табиғаттағы болып жатқан өзгерістерді таныту Сабақтың мақсаты: 1.Білімділік:Адамзаттық ауқымды әлемдік мәселелерге түсініктеме беру; топ саяхат түрінде өткен бұл сабақта оқушыларға бүкіләлемдік тіршіліктің, негізгі төрт құдіреті- Күн- Ана, Жер- Ана Су және Ауа екендігін және оны қастерлеу- халық салты өмір заңы екенін түсіндіріп, табиғатты зерделеудің әдістерімен таныстыру. 2.Дамытушылық:Оқушылардың тіл байлығын , сөздік қорын, ой- қиялын дамыту; өздерінің ойларын еркін жеткізе білуге үйрету. 3.Тәрбиелік: Оқушыларды табиғатқа деген сүйіспеншілікке, қамқорлыққа,еңбекқорлыққа баулу мақсат етілді. Көрнекті құралдар: суреттер Сабақтың типі: жаңа сабақ Әдіс -тәсілдері: түсіндіру, сұрақ- жауап, дамыта оқыту. Сабақ барысы: Ұйымдастыру Оқушылардың назарын сабаққа аударамын. Психологиялық дайындық: Қоршаған орта – табиғат, Жануар, өсімдік, адамзат. Сүю, қорғау- парасат, Білейік мұны- жамағат Өткенді пысықтау: Көкжиек деген не ? Көкжиек тұстарын ата . «Төңірегіміз» деген сөзді қалай түсінесің ? Кіріспе әңгіме: - Балалар, қазір қай жыл мезгілі ? - Адамдар күзде қандай тіршілікпен айналысады? - Күз белгілері қандай болады ? - Күз айларын атаңдар. Салқын сұр бұлт Күз жаңбыр алғашқы қоңырау Жаңа тақырып: Күз мезгілінің белгілерімен таныстыру. Оқулықпен жұмыс: Күз мезгілінің суреттері мен атауларын оқу. Мәтінмен танысу, мазмұнын ашу Дәптермен жұмыс Бақылау дәптерлеріндегі тапсырманы орындайды Шығармашылық тапсырма: Күзгі табиғаттың суретін салу. Қорытынды: Күз белгілерін ата. Адамдар малды қыстатуға қандай дайындық жасайды? Ал өздері үшін не дайындайды? «Қыстың қамын жазда ойла» деген мақалдың мәнін түсіндір. Жаз бен күздің табиғатын салыстыр. Бағалау:

В друзьях у автора: 0

Автор в друзьях: 0

  • Материалы: 1
  • Просмотры: 370
  • Коментарии автора: 0
  • Коментарии автору: 0