ПРО СЕБЕ
1. Жулькова Світлана Анатоліївна 2. 08.06.1988 рік 3. Харківський національний
педагогічнийуніверситет ім. Г.С.Сковороди 4. Вчитель хімії та інформатики 5. Вчитель 6. 5 років 7. 5 років 8. 2013 – 2014 н.р 9. 2014 рік 10.ІІ категорія 11. Svetlanka.bysinka@mail.ru
Педагогічне есе
Педагогічне кредо:cучасний урок – це твір мистецтва, де педагог уміло використовує всі можливості для розвитку особистості. М.Ебнер - Ешенбах
Я люблю школу, щиро ставлюся до дітей і завжди пам’ятаю слова Я.А. Коменського: «Наша професія найкраща, як ніяка інша під сонцем». Для мене це не професія, а особлива місія, особливий склад душі та розуму, це – відповідальність, терпіння, примножене знаннями.
Моя професійна мета – виховати особистість, здатну жити і діяти у стрімкому й мінливому світі, реалізуючи свої творчі можливості та поважаючи інших людей. А іноді, у тиші класної кімнати, безлюдних коридорів думаю про те, чи по силі мені справа, яку роблю, та прагнення, які мрію здійснити? Може, я заслабка для обраного шляху? Та потім пригадую здивовані оченята своїх учнів, вдячні погляди колег, лагідні посмішки перехожих на вулиці, що йдуть зранку назустріч, і розумію – Бог дав мені найкращу долю, споріднену працю, невичерпні джерела душевних сил і натхнення, щоб іти своїм шляхом гідно, вести за собою, дарувати любов і надію. Щодня я із задоволенням іду на урок. Намагаюся робити все для того, щоб допомогти учням пізнавати себе, самовизначитися та самореалізуватися. Я щиро радію, коли бачу, що вони стають упевненішими, відповідальнішими, готовими до життя в соціумі. Відштовхуючися від отриманих знань, продовжую шукати нові засоби, удосконалюю їх, збагачую вибір варіантів, форм, прийомів педагогічної діяльності. Розумію, чим ширший цей арсенал, тим більше в учителя матеріалу для творчості, тим більше часу в нього залишається, щоб думати, шукати, творити. Внутрішній неспокій, творче горіння, постійне прагнення до самовдосконалення – звичайний стан моєї душі. А гаслом для мене є слова німецького педагога А. Дістервега: «Учитель мусить бути творцем!». І я, як людина творча, не маю права зупинятися на до! сягнутому. Тільки рух уперед до творчого професійного зростання, якого можна й обов’язково треба навчатися!
Місія педагога — це не лише його власні інтереси, мотиви, плани. Він є посередником між дітьми та системою ідей, традиціями, культурою свого народу і людства. Його обов'язок —
виховувати гідних людей, здатних примножувати
здобутки людської цивілізації.
Методична скарбниця
Тема: «Створюємо просту презентацію»
Мета:
Тип уроку: закріплення знань, формування вмінь і навичок.
Обладнання та наочність: дошка, комп’ютери, підручники, презентація «Загадки».
Програмне забезпечення: Microsoft Office PowerPoint.
Структура уроку:
1.Організаційний момент 1 хв
2.Актуалізація знань 10 хв
3.Мотивація 2 хв
4.Закріплення знань 10 хв
5.Фізкультхвилинка 1 хв
6.Формування вмінь та навичок 10 хв
7.Підсумок уроку 7 хв
8.Домашнє завдання 2 хв
9.Рефлексія 2 хв
Хід уроку
І. Організаційний етап
(слайд 2)
Привітання учителя:
Добрий день, в добрий час,
Рада, діти, бачить вас.
Ви почули всі дзвінок?
Він покликав на урок.
У комп’ютерному класі
Правила слід пам’ятати
І старанно працювати,
Щоб знання хороші мати.
ІІ. Актуалізація знань(слайд 3)
Вправа «Мікрофон»
1.Що таке презентація? Де використовуються презентації?
2.З яких об’єктів складається презентація?
3.Які ви знаєте можливості програми PowerPoint?
4.Назвіть відомі вам засоби запуску PowerPoint.
5.Назвіть основні елементи вікна PowerPoint. Поясніть їх призначення.
6.Поясніть як зберегти презентацію.
7.Як керувати показом слайдів?
8.Як відкрити програму для створення електронних презентацій Microsoft Office PowerPoint?
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності (слайд 4 - 5)
Розповідь учителя:
Ви вже знаєте, що кожна програма призначена для виконання певної задачі. Текстові редактори слугують для створення та редагування текстових файлів, графічні редактори потрібні для роботи з рисунками та іншими графічними файлами. Для роботи з презентаціями, як ви вже знаєте, існує теж спеціальна програма. Одна з найпоширеніших програм – це Microsoft Office PowerPoint.
-Скажіть, будь – ласка, як поєднати текстову інформацію разом з графічними файлами на одному слайді?
Для того щоб дати відповідь на це запитання, ми з вами повинні відгадати загадки, які допоможуть нам під час роботи над практичною роботою.
Робота над загадками ( групова робота)
Здавна ця тваринка мила Між людей живе,
А як І на И змінити,
Морем попливе.
Хто це? (Кіт — кит)
Лісоруби його знають,
Ним колоди розщепляють;
Якщо букву К відняти, —
Слід в річках його шукати. (Клин — лин)
На неї птах сідає,
Вона його гойдає, а Г на Б змінить —
звірятком стане вмить. (Гілка – білка)
Складання загадок ( парна робота)
Учитель: Спробуйте самі скласти загадки про овочі або фрукти. Допоможуть вам чарівні слова: Як…, але не…
Наприклад: Як крапля, але не тече,
Як сонце, але можна дістати,
Як склянка, але води не наллєш. (Лампочка)
ІV. Закріплення знань
Розповідь учителя
Сьогодні ви спробуєте скласти власну презентацію, використовуючи загадки, які придумали самі. Відкривши програму PowerPoint,ви побачите слайд із двома полями для введення текстових об’єктів. Цей слайд називають титульним. На ньому слід розмістити назву презентації та інформацію про автора. Щоб це зробити, просто клацніть лівою кнопкою миші по будь- якому полю.
Коли перший слайд готовий, переходимо до створення наступних. Як же це зробити, нам розповість Комп’юшко.
Робота з підручником: § 19.
Учитель: Діти, відкрийте, будь – ласка свій підручник на сторінці 102. Зараз ми познайомимося з порадами від Комп’юшки, який допоможе вам під час виконання практичного завдання.
-Молодці, з цим завданням ви впорались добре! А зараз давайте познайомимося з алгоритмом додавання рисунка до слайда. Відкриваємо підручник на сторінці 103.
-Молодці, з цим завданням ви впоралися на відмінно! А зараз ми з вами трішки відпочинемо.
V.Фізкультхвилинка
Раз – два всі присіли,
Потім вгору підлетіли.
Три – чотири нахилились,
Зі струмочка гарно вмились.
П’ять – шість всі веселі,
Крутимось на каруселі.
Сім – вісім в потяг сіли,
Ніжками затупотіли.
Дев’ять – десять! Відпочили і за парти дружно сіли.
VI.Формування вмінь та навичок
Учитель: Щоб розпочати роботу за комп’ютером необхідно пригадати правила з безпеки життєдіяльності (інтерактивний метод «Закінчи речення»:
Пригадайте правила безпеки під час роботи з цим пристроєм. (слайд 6)
Їсти, пити… (не можна)
При роботі з комп’ютером руки повинні бути… (сухими, чистими)
Не можна торкатися до… (дротів, розеток, кнопок клавіатури, з якими незнайомий, екрану монітора, тильної сторони комп’ютера)
Від монітора треба сидіти на відстані… (не менше 50 см)
Спина …(пряма)
Ноги на підлозі і не …(схрещені)
Лікті,зап’ястя і кисті рук на (одному рівні)
Учитель: Ось іще одна загадка, яка допоможе нам пригадати правила безпеки під час роботи з комп’ютером.
На столі він перед нами,
Підкоряється програмі.
Бачим стіл ми і курсор.
Його назва… (монітор).
Презентація, яку ви створите сьогодні, повинна мати титульний слайд із назвою презентації та відомостями про автора або авторів, слайд із загадкою та слайд, який містить рисунок-відгадку. Учні, які самостійно склали загадки, використовують їх для власної презентації. Учням, яким не зовсім вдалося це зробити, вчитель роздає загадки на картках. Наприклад:
Мов маленький м’ячик,
Висить, а не скаче,
Рум’яне,гладеньке,
На смак солоденьке.
(Яблуко)
На городі нога стоїть,
На нозі голова висить.
Куди сонце повертається,
Туди голова нахиляється.
(Соняшник)
Дозрівають серед літа,
Стоїть собі літечком
На городі тіточка,
Світлокоса, білочуба,
А на ній зелена шуба
(Кукурудза)
Запах, колір — все відмінне,
Посміхнешся неодмінно.
Як серединку кусати,
Скривить так, що й не впізнати.
(Лимон)
Практична робота за комп’ютером
Вправи для очей (валеологічна хвилинка)
Очі щільно ми закрили — І поки ми розглядали,
Це один, два, три, чотири. До шести порахували.
Потім ширше розкриваємо, Щоб очі наші відпочили,
Вдалині щось розглядаємо. Робимо це разів чотири.
VІІ.Підсумки уроку (слайд 7)
Еврістична бесіда
1.Як перемістити малюнок на слайді презентації?
2.Як вставити пропущені літери або символи в словах?
3.Як змінити розмір текстового об’єкта?
4.Як видалити рисунок зі слайда презентації?
5.Як поставити анімацію на малюнок?
6.Як поставити перехід з одного слайда на інший?
Пограємо зі словами (слайд 8)
ЗМІРОР (розмір) ЛІКОР (колір) РІВВИВАНЮННЯ (вирівнювання) ФТРИШ (шрифт)
VІІІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ (слайд 9)
Прочитати параграф 19; вивчити поняття.
IX. РЕФЛЕКСІЯ (слайд 10)
(Музичний супровід)
Що нового дізналися на уроці?
Що найбільше запам’яталося на уроці?
Що сподобалося?
Навчальні досягнення
Участь в науково- практичній конференції:
«Хімія в медицині» - учениця 11класу Дронова Дар’я.
Участь в науково- практичній конференції на рівні навчального округу:
«Хімічний склад яблука» - учениця 11 класу Черних Марина.
Участь в МАН І – му етапі:
«Видалення плям з поверхні тканини за допомогою органічних та неорганічних розчинників» - учениця 11 класу Черних Марина – 2 місце;
Участь в конкурсі «БОБЕР» - 14 учнів отримали сертифікат учасника.
Участь в конкурсі «Осіння сесія 2015 Олімпус»: - 4 учнів отримали диплом учасника.
Участь в вебінарах:
«Навчаючи граючи. Електронні тренажери в початковій школі»;
«Типологія та структура уроків: від теорії до практики»;
«Мотивація в грі. ІКТ в початковій школі»;
«Середовище «Скретч»»;
«Рішення задач цікаво».
Участь в Всеукраїнському конкурсі «Я – патріот України» - 3 місце.
Участь у конкурсі інноваційно-методичних розробок з питань медіаграмотності за темою «Рефреш-тренінг «Навчання основам безпеки в сучасному цифровому та медіапросторі»