Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015

Опубликуйте свой материал в официальном Печатном сборнике методических разработок проекта «Инфоурок»

(с присвоением ISBN)

Выберите любой материал на Вашем учительском сайте или загрузите новый

Оформите заявку на публикацию в сборник(займет не более 3 минут)

+

Получите свой экземпляр сборника и свидетельство о публикации в нем

Инфоурок / Физика / Конспекты / Узагальнюючий урок по темі: "Електричний струм у різних середовищах"
ВНИМАНИЮ ВСЕХ УЧИТЕЛЕЙ: согласно Федеральному закону № 313-ФЗ все педагоги должны пройти обучение навыкам оказания первой помощи.

Дистанционный курс "Оказание первой помощи детям и взрослым" от проекта "Инфоурок" даёт Вам возможность привести свои знания в соответствие с требованиями закона и получить удостоверение о повышении квалификации установленного образца (180 часов). Начало обучения новой группы: 24 мая.

Подать заявку на курс
  • Физика

Узагальнюючий урок по темі: "Електричний струм у різних середовищах"

библиотека
материалов

hello_html_m398e5a0.gifhello_html_257eab39.gifhello_html_m89e9d0c.gifhello_html_20806519.gifhello_html_20806519.gifhello_html_m255a5596.gifhello_html_m34bb0e4f.gifhello_html_m34bb0e4f.gifhello_html_m6374c0ad.gifФізика 11 клас № уроку: дата:

Тема: Узагальнюючий урок по темі: «Електричний струм у різних середовищах»

Мета: корекція і систематизація знань і вмінь з теми; розвиток логічного мислення; виховування самостійності при виконанні завдань.

Обладнання: підручники, дидактичний матеріал.

Тип уроку: урок узагальнення та систематизації знань.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

ІІ. Перевірка домашнього завдання. Учень біля дошки розв’язує задачу, на місцях учні перевіряють правильність розв’язання, коментують, задають питання. Двоє учнів на першій парті готують невеличкі повідомлення по вивченій темі.

ІІІ. Актуалізація опорних знань.

Фронтальне опитування:

1.Чим зумовлена електропровідність металів? Вільними електронами

2.Чому дорівнює сила струму в металевому I = envS

провіднику?

3.Записати формулу опору металів. R = hello_html_698855b.gif (1 + hello_html_a0b8980.gif)

4.Коли метали і сплави стають напівпровід - За температур, близьких до абсолют-

никами? ного нуля.

5.Які типи провідності існують у напівпро- Електронна, діркова.

відників?

6.Наведіть приклади напівпровідників. Діод, транзистор, терморезистори, фоторезистори.

7.Сформулюйте перший закон Фарадея. Маса речовини, яка виділяється на

одному електроді, пропорційна кіль-

кості електрики, яка проходить крізь

електроліт m = kq = hello_html_79257a0b.gif hello_html_23b9f2ca.gif q

8.Який розряд наз. несамостійним? Розряд, який зникає після припинення

дії іонізатора.

9.Який розряд наз. самостійним? Коли йони й електрони утворюються

внаслідок йонізації електронним уда-

ром, термоелектронної емісії.

IV. Повідомлення теми і мети уроку.

  1. Розв’язування задач.

Зб.Г: 14.21.

Легірування германію акцепторною домішкою (індієм) набагато збільшує концентрацію дірок. Як при цьому змінюється концентрація вільних електронів?

Розв’язання.

Кількість вільних електронів, яка утворюється кожної секунди, після легірування практично не змінюється (вона визначається температурою напівпровідника). А ось ймовірність «загибелі» вільного електрона в результаті рекомбінації при зустрічі з діркою різко зростає – дірок стало набагато більше. З цього випливає, що динамічна рівновага між процесами народження й загибелі вільних електронів досягається тепер при значно меншій концентрації вільних електронів.

Задача № 1. Учень біля дошки.

Послідовно з резистором, що має опір 10 Ом, приєднали термістор, який за звичайних умов має опір 20 Ом. Як зміниться сила струму в колі, якщо у результаті нагрівання опір термістора збільшився у 2 рази?



Дано: Розвязання.

hello_html_382fa470.gif= 10 Oм Закон Ома для ділянки кола

hello_html_44b245e6.gif= 20 Ом hello_html_m5f933b36.gif = hello_html_5c64cf99.gif ; hello_html_m230edaa4.gif = hello_html_m78da41f2.gif ; hello_html_m5ac987c3.gif = hello_html_5c64cf99.gif / hello_html_m78da41f2.gif = hello_html_m36f59ce1.gif ;

U = const hello_html_m5ac987c3.gif = hello_html_4dd7f5b8.gif hello_html_m34d92483.gif 1, 66 (разів)

hello_html_7993ccc9.gif= 2hello_html_44b245e6.gif = 40 Ом


hello_html_m5ac987c3.gif- ? Відповідь: сила струму зменшилася у 1,66 разів.


Задача № 2. Самостійно.

Фоторезистор, який у темряві має опір 2,5 кОм, увімкнено послідовно з резистором, що має опір 5 кОм. Коли фоторезистор освітили, сила струму в колі зросла у 4 рази при незмінній напрузі. Визначте опір освітленого резистора.

Дано: СІ Розвязання.

hello_html_382fa470.gif= 2,5 кОм 2, 5hello_html_76ef722d.gif Ом hello_html_m5f933b36.gif = hello_html_5c64cf99.gif ; hello_html_m230edaa4.gif = hello_html_m714bfc5f.gif ; 4hello_html_m5f933b36.gif = hello_html_m714bfc5f.gif ;

hello_html_44b245e6.gif= 5 kОм 5hello_html_79c0f69b.gif hello_html_m20df5e80.gif Ом U = hello_html_m5f933b36.gif (hello_html_m64d3c2a.gif U = 4hello_html_m5f933b36.gif ( hello_html_f5ecee3.gif

hello_html_m230edaa4.gif= 4 hello_html_m5f933b36.gif hello_html_m5f933b36.gif (hello_html_6162b8f3.gif = 4hello_html_m5f933b36.gif ( hello_html_f5ecee3.gif

U = const hello_html_6714b14f.gif = 4hello_html_57406308.gif; 4hello_html_354e8c95.gif= 3hello_html_44b245e6.gif- hello_html_382fa470.gif;

hello_html_354e8c95.gif- ? hello_html_354e8c95.gif = hello_html_m52848ea3.gif ; hello_html_354e8c95.gif = hello_html_6c0bf836.gif = 3,125 (Ом)

Відповідь: hello_html_354e8c95.gif = 3,125 Ом.

Взаємоконтроль.

Задача № 3. Колективна робота.

У телевізійному кінескопі прискорюючи анодна напруга 16 кВ, а відстань від А до Е становить 30 см. За який час електрони проходять цю відстань?

Дано: CI Розв’язання.

U = 16 kB 16hello_html_79c0f69b.gif hello_html_m20df5e80.gifB hello_html_m33cfb96b.gif = hello_html_2062fdb4.gif ; eU = hello_html_2062fdb4.gif ; v = hello_html_3de4b90e.gif ; hello_html_34735f1f.gif= hello_html_m553b96b6.gif = hello_html_m37301504.gif ;

hello_html_4c3e8dfc.gif= 30 см 3 hello_html_2c4f333b.gifм hello_html_34735f1f.gif= hello_html_2667a2e1.gif = 4 hello_html_3f2c8016.gif (с); hello_html_34735f1f.gif= hello_html_7c2e4201.gif = с.

hello_html_m7ee1a80d.gif= hello_html_1d4ba9a3.gif кл

е = hello_html_m706c34a7.gifКл Відповідь: hello_html_34735f1f.gif = 4 нс.

hello_html_34735f1f.gif-?

  1. Робота з підручником: прочитати Висновки на сторінці 277.

  2. Робота в групах: Сласти сінквейн по темі «Електричний струм у різних середовищах».

Струм

Електричний, швидкий

Обчислюють, застосовують, використовують

В побуті, на підприємстві

За законом Ома.

V. Підведення підсумків уроку. Оцінювання знань учнів.

VІ. Домашнє завдання: Зб.Г: 9.33, підготуватися до к.р., повторити основні поняття з теми «Електричний струм у різних середовищах».

Автор
Дата добавления 30.11.2015
Раздел Физика
Подраздел Конспекты
Просмотров393
Номер материала ДВ-211841
Получить свидетельство о публикации

Выберите специальность, которую Вы хотите получить:

Обучение проходит дистанционно на сайте проекта "Инфоурок".
По итогам обучения слушателям выдаются печатные дипломы установленного образца.

ПЕРЕЙТИ В КАТАЛОГ КУРСОВ
