Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Инфоурок / Дошкольное образование / Другие методич. материалы / Вариативтік бөлім.Тақырыбы: "Мақта қыз бен мысық"ертегісі.

Вариативтік бөлім.Тақырыбы: "Мақта қыз бен мысық"ертегісі.


  • Дошкольное образование

Поделитесь материалом с коллегами:

Сабақтың тақырыбы: Мақта қыз бен мысық ертегісі

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Тақырыпты дұрыс оқыту, мазмұнын меңгеру, мән-мағынасын ашу.

Дамытушылық: балаларға бағыт-бағдар бере отырып өздіктерінен жұмыс істеу арқылы ой-өрістерін дамыту. Проблемалық сұрақтар қою арқылы ойлау қабілеттерін дамыту.

Тәрбиелік: балаларды еңбекқорлыққа, жан-жануарларға деген сүйіспеншілікке, табиғатты аялауға, жақсылық пен жамандықты ажырата білуге тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: аралас сабақ

Сабақтың әдіс-тәсілдері: түсіндіру, баяндау әдісі. Логикалық ойындар ойнату, сұрақ-жауап әдісі, сөздікпен жұмыс

Көрнекілік: оқулық, сюжетті суреттер, сөзжұмбақ, ребус.



Сабақтың барысы:

I. Ұйымдастыру кезеңі:

Оқушылармен сәлемдесу

Оқу құралдарын реттеу.

Дұрыс отыруларын қадағалау.

II. Өткен сабақты бекіту.

а) оқушыларға ертегіні оқыту.

ә) сурет бойынша «Кім күшті» ертегісінің мазмұнын айтқызу.

б) құмырсқаның неден күшті болғанын айтқызу.

III. Сергіту сәті:

Суға түссе дірілдеп,

Сілкілейтін денесін

Күшік көрсе үрпейіп,

Көтеретін кеудесін

Қане, кімде мысық бар. Қол көтеріп «мен» десін.


IV. Жаңа сабақ.

1. Ребус шешу.

Ал, балалар барлығымыз жабылып мына ребусты шешсек, біз бүгінгі өтетін жаңа ертегіміздің атын табамыз. Сонымен ертегінің аты қандай екен?

Барлығы: Мақта қыз бен мысық.

2. Ертегіні жаймен мәнерлеп оқып беру.

Сюжетті суреттер бойынша ертегінің мазмұнын түсіндіру.

3. Сөздікпен жұмыс жүргізу.

Қиын сөздер:

Мейіз – кептірілген жүзім. Біз оны кептірілген тәтті жеміс ретінде пайдаланамыз. Анам дастарханға өрік-мейіз әкелді.

Қатық – дегеніміз сүт. Сүтті біз сиырдан аламыз. Жұлдыз қатық ішті.

Дән – бидай, жүгері.

Ін қазу – орманда жүрген жабайы аңдардың үйі. Олар ін қазып сонда суықтан, жауларынан қорғанады.

Дүкенші – азық-түлік сатушы.

Бір уыс – қазақтың бірліктерінің бірі.

4. Деңгейлеп тапсырмалар беру.

I-деңгей

Ертегі кейіпкерлерін ата.

II-деңгей.

а) Сиырдың, тауықтың, мысықтың суреттеріне қарап сипаттама беру.

ә) адамға пайдасын айту.

III-деңгей.

1. Жұмбақтың шешімін табу.

Асын ішіп бетін жуады

Ұйқы қысып көзін жұмады.

Іші пісіп торғай қуады.

2. Мысық қандай дыбыс шығарады.


V. Сабақты қорытындылау.

Сабақты бекіту тапсырмасы.






hello_html_m88d04c8.gif


Ортасындағы сөз: Мақта қыз.

1. Мақта қыз үйін жинап нені тауып алады?

2. Сиыр мысыққа не әкеліп бер деп айтады?

3. Мақта қыздың қатығын төккен не?

4. Мысық тауықтан не сұрайды?

5. Мысыққа жұмыртқаны берген не?

6. Мысық келе жатып ін қазып жатқан нені көреді?

7. Тышқан қорыққанынан үйіне барып не әкеліп береді?

8. Қыздар мысыққа су беру үшін не әкеліп бер дейді?

VI. Оқушыларды бағалау.













































Автор
Дата добавления 02.02.2016
Раздел Дошкольное образование
Подраздел Другие методич. материалы
Просмотров377
Номер материала ДВ-407251
Получить свидетельство о публикации


Включите уведомления прямо сейчас и мы сразу сообщим Вам о важных новостях. Не волнуйтесь, мы будем отправлять только самое главное.
Специальное предложение
Вверх