Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Инфоурок / Математика / Другие методич. материалы / "Векторларды қосу және оның қасиеттері" (9 сынып)

"Векторларды қосу және оның қасиеттері" (9 сынып)



Внимание! Сегодня последний день приёма заявок на
Международный конкурс "Мириады открытий"
(конкурс сразу по 24 предметам за один оргвзнос)


  • Математика

Поделитесь материалом с коллегами:

Қысқа мерзімді жоспар

Мектеп: « №2 Ақсуат орта мектебі» КММ

Күні: 23.09.2015

Мұғалімнің есімі: Молдабекова А.Р.

Сынып : 9 «б»

Қатысқандар:

Қатыспағандар:



Оқушылар векторларды қосудың үшбұрыш және параллелограмм ережелерімен танысып, векторларды қосудың қасиеттерін меңгереді

Сабақ мақсаттары:

1.Барлық оқушылар:Екі вектордың қосындысын екі түрлі тәсілмен сала алады

2. Оқушылардың басым бөлігі. Есептер шығарғанда векторларды қосудың қасиеттерін қолдана алады

3. Кейбір оқушылар: Векторларды қосуды координаталары бойынша таба алады

Тілдік мақсаты:

Оқушылар векторларды қосу ережелерін айта алады.

Негізгі сөздер мен тіркестер:үшбұрыш ережесі, параллелограмм ережесі, координаталары бойынша қосу, қосудың коммутативтілігі, қосудың ассоциативтілігі

Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:оқушылар векторларды қосудың ережелерін математикалық тілмен талдап бере алады.

Алдыңғы оқу

Вектор ұғымы, векторлардың теңдігі, қасиеттері, вектордың ұзындығы

Жоспар

Басталуы:

3 мин



3 мин


Амандасу, сыныпты түгендеу

Шаттық шеңбері

Пазл әдісі арқылы 2 топқа бөлу

«Карта» әдісімен үй жұмысын тексеру





Бағалау парағына

журнал

2 пазл

Оқушылардың үйден дайындап әкелген картаға жазылған сұрақ-жауаптар

Ортасы:




















Оқушыларға векторларды қосу ұғымын интернеттегі бейнесабақтар бөлімінен тауып түсініп келу тапсырылған . Сол бойынша дайындалып келген оқушылар жұмыстарын көрсетеді

Мұғалім жетіспеген жерлерін толықтырады

Сергіту сәті


Есептер шығарту.

«6х6х6»әдісі бойынша І топ:№20а

ІІ топ: №21а есептерді топтарында талдап шығарады, топ мүшелерінің шешімімен 1 оқушы келесі топқа түсіндіреді

«Ұшақ» әдісі бойынша бір топ екінші топқа есеп дайындап жібереді. Есепті шығарып екінші топқа қайтарады

Жиынтық баға









Фишкалар арқылы



Топтар бірін-бірі«қол шапалақтау» әдісі арқылы бағалайды.

Оқушылар өздерінің түсінгендіктерін «Смайлик» әдісі арқылы білдіреді









Оқушының интернеттен дайындап әкелген жұмысы


Слайд 1

«қызыл өрік» сергіту жаттығулары

Оқулық 24бет



Оқушылардың дайындаған есептері






Аяқталуы

1 мин

5мин

2 мин

1)Үйге тапсырма беру:§4 №20ә;21ә

2) «Серпілген сұрақтар»әдісі арқ сабақты қорытындылау,бағалау

3)Кері байланыс «Даналық ағашы»


Кесте арқылы қорытынды баға қойылады

Оқулық



стикерлер

Рефлексия




Қорытынды бағамдау:

Қандай екі нәрсе табысты болды:

1.

2.

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады:

1.

2.

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге не көмектесетінін білдім:


























57 вебинаров для учителей на разные темы
ПЕРЕЙТИ к бесплатному просмотру
(заказ свидетельства о просмотре - только до 11 декабря)

