Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Инфоурок / Украинский язык / Конспекты / Відкритий урок "Написання й відмінювання чоловічих і жіночих імен по батькові та прізвищ",6 клас

Відкритий урок "Написання й відмінювання чоловічих і жіночих імен по батькові та прізвищ",6 клас

  • Украинский язык

Поделитесь материалом с коллегами:

Тема: Написання й відмінювання чоловічих і жіночих імен по батькові та прізвищ

Мета: Повторити і поглибити знання учнів про правопис не з іменниками , з’ясувати особливості творення,написання й відмінювання чоловічих і жіночих імен по батькові,виробляти навички грамотного письма,розвивати творчі вміння утворювати і доцільно використовувати чоловічі і жіночі імена по батькові в усному і писемному мовленні; за допомогою мовленнєво-комунікативного дидактичного матеріалу розвивати світогляд учнів,виховувати культуру мовлення,інтерес до наслідків власної праці

Обладнання: підручник,зошити,презентація,гаджети

Тип уроку: урок формування практичних умінь та навичок

Правопис: написання та відмінювання чоловічих і жіночих імен по батькові та прізвищ

Перебіг уроку

I Емоційне налаштування на урокhello_html_m4119c346.jpg

Давайте усмішки всім дарувати

І друзям,і гостям,і мамі,і татові.

Хай радість злітає у небо,як птах

І добрі слова у всіх вас на устах.

-Доброго дня. Я дарую вам свою усмішку,тепле слово та гарний настрій!

Дзвінок покликав на урок,

Тож працювати час.

Цікаві вправи і завдання

Уже чекають вас!

I I Актуалізація опорних знань

На минулому уроці ми опрацюваи тему «Написання не з іменниками».

  1. Перевірка знань теорії.

  2. Перевірка виконання домашнього завдання.

  3. Колективна робота

До іменників з не дібрати синоніми:


Неволя-

Неправда-

Незалежність-

Нещастя-

Неділя-

Небилиця-

Недруг-

Незрячість-

  1. Робота з гаджетами

За ссилкою sum.in.ua діти переходять на сайт «Академічний тлумачний словник» і шукають значення слів :

Неук,невіглас,нечема,непам’ять,нектар.

  1. Гра « Так чи Ні»

Я вам пропоную гру « Так чи Ні». Якщо ви згодні з моїми словами,то піднімаєте зелений світлофор,а якщо ні- червоний.

1. Не з іменниками пишемо разом,коли слово без не не вживається ?(Так).


2. Не з іменниками пишемо разом,коли є протиставлення? (Ні).


3. Не з іменниками пишемо окремо,коли його можна замінити іменником без не (синонімом)?(Ні)

4.Іменники з префіксом недо- ,що мать значення неповної дії,пишуться разом? (Так)


-Чи здолали ми невгамовну часточку не-?


I I I Цілевизначення та планування навчальної діяльності

hello_html_2de25810.jpg

Подивіться,чиста сторінка,

Ні теми нема,ні мети,

Лише знак питання великий,

Спробуй відгадку знайти.

-Якщо є знак питання,треба дати відповідь на запитання і таким чином сформуємо тему нашого уроку.

А відгадайте-но,що я таке?

Всі хочуть,як народиться дитина,

Щоб я було красиве і дзвінке,

Бо носить все життя мене людина. (Ім’я)

- А чи знаєте,що означають ваші імена?

- А чиє ім’я поряд із вашим буде іти все ваше життя?

- Кожна людина має не тільки ім’я,а ще й по батькові.

По батькові- це офіційне ввічливе звертання.

-А чи зможете ви звернутись чи написати про відому,шановану людину,не знаючи,як правильно утворити її ім’я по батькові?

- Чи здогадалися ви про що буде йти мова на уроці?

- Так от сьогодні ми з вами з’ясуємо особливості творення,написання та відмінювання чоловічих і жіночих імен по батькові та прізвищ. Запишемо тему уроку. hello_html_m77354a27.jpg


- Які цілі ви поставите для себе на цьому уроці?

- Ця тема буде для вас корисною?

- Чи знадобляться отримані сьогодні знання у вашому подальшому житті?А де саме?


I V Основний зміст уроку

  • Дослідження

Прочитайте імена по батькові. Визначте,від яких імен їх утворено. Який суфікс мають слова першої колонки,а який- другої?



hello_html_1268905e.jpg
















Творення імен по батькові. Робота за таблицями.

hello_html_m49140aba.jpg















hello_html_6f7b772b.jpg















hello_html_2748b52.jpg















V Закріплення здобутих знань в процесі виконання практичних завдань

  • Усно


hello_html_m43c80f78.jpg





















  • Письмово

Виконання вправ ( 301,302,304)

  • Робот в парах

hello_html_3d7b633b.jpg





















  • Робота з підручником ( с.117 теорія)

  • Виконання вправи 307 за варіантами.

  • Виконання вправи 308. «Життєва ситуація»

Класний керівник звернулася до Іринки:

  • Поклич , будь ласка,Петренко.

Іринка задумалася, кого саме покликати.Адже в класі є і Петренко Жанна і Петренко Сергій.

  • Поміркуйте, кого має покликати Іринка-Сергія чи Жанну?

V I Узагальнення й систематизація зробленого на уроці

  1. Рефлексія

  • Що нового ви для себе сьогодні дізналися?

  1. Оцінювання

  2. Домашнє завдання

7

Автор
Дата добавления 27.11.2016
Раздел Украинский язык
Подраздел Конспекты
Просмотров5
Номер материала ДБ-393552
Получить свидетельство о публикации