Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Инфоурок / Начальные классы / Конспекты / Віднімання круглих трицифрових чисел з переходом через розряд.

Віднімання круглих трицифрових чисел з переходом через розряд.



  • Начальные классы

Поделитесь материалом с коллегами:

ТЕМА: Віднімання круглих трицифрових чисел з переходом

через розряд.

Розширена задача на зведення до одиниці.


МЕТА: відпрацьовувати прийоми усного віднімання круглих

трицифрових чисел з переходом через розряд:

удосконалювати вміння розв’язувати розширені задачі на зведення до одиниці;

формувати навички усного додавання і віднімання круглих трицифрових чисел.


ОЧІКУВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ:


Після цього уроку учні зможуть:

  • впевненіше додавати і віднімати круглі трицифрові числа з переходом через розряд;

  • творчо підходити до розв’язання задач на зведення до одиниці;

  • досконаліше аналізувати умову задачі, самостійно її розв’язувати і формулювати запитання;

  • точно, логічно і правильно висловлювати свою думку.


ОБЛАДНАННЯ: сигнальні картки, картки з

диференційованими завданнями.


ХІД УРОКУ:


І. Організаційний момент.

Любі діти, у наш клас

Завітали гості щирі,

Тож стрічаймо в добрий час

Усіх посмішкою і миром.


Учні: Ми раді вам, добрі люди,

І вітаємо щиро вас,

Та запрошуєм ласкаво

На урок цікавий наш


Учитель Казка стукає у двері –

Приготуймося усі:

Дуже гарно поміркуєм –

І впізнаємо її.



ІІ. Повідомлення теми уроку, мотивація навчальної діяльності:


- Якщо правильно прочитати числа і записати їх в порядку зростання, то дізнаємося ім’я нашого казкового гостя:

К С Я В Н Е Н А


- Прочитайте числа. Запишіть їх у порядку зростання.

- Хто завітав до нас на урок (Веснянка).

- З якого твору цей герой?(„Палац Чарівних казок”)

- За допомогою яких чисел ми дізналися його ім’я (за

допомогою трицифрових чисел).

- Яке число серед них зайве? Чому? (зайве число 394, тому

що воно не кругле).

- Знайдіть на скільки найбільше з цих чисел більше ніж

найменше

(Розмірковую так: щоб дізнатися на скільки _____ більше числа _____

Треба від ______ відняти _____ ______ більше на ____ від числа)

Тема нашої казкової подорожі: віднімання круглих трицифрових чисел з переходом через розряд та розв’язування задач на зведення до одиниці.

А щоб справитися з завданнями, які стоять перед нами під час подорожі

слухаємо - уважно

рахуємо - правильно

відповідаємо - чітко

міркуємо - логічно

працюємо - дружно

Намагаємося бути: уважними, старанними, активними, наполегливими, дисциплінованими.


ІІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ, КОНТРОЛЬ ТА КОРЕКЦІЯ ЗНАНЬ.


- Веснянка запрошує всіх до Палацу Чарівних казок

- А ось і перша перешкода. Місток через річку зруйновано, треба його відновити, встановивши потрібні арифметичні знаки або цифри.

* 500 * 10 = 490 540 * 60 = 480 7*0 - 80=640 * 30-70 = 260

- Усі завдання виконали правильно. І наш місточок як новий, тому що знаємо надійну зброю проти помилок. (Увага, знання, наполегливість).


  1. Розв’язання математичних ланцюжків:

Повторення таблиць ділення та множення.

- До плану ведуть сходинки на горі. Щоб піднятися ними треба знати таблиці ділення та множення і згадати числові данні з уривку повісті-казки:

- Скільки разів згадується ім’я Веснянки?

7 х 3

+21

: 6__

? (7 разів)

- Скільки важить 20 пудова гиря?

16 : 4

х 7

+ 300

? (328)

- Скільки героїв у дитячій кімнаті?

6 х 4

: 8

х 5

? (15)

  • В дитячій кімнаті п’ятнадцять добрих казкових героїв. А де знаходяться темні сили зла? (Вони знаходяться в підземеллі).


ІУ. РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ:


  • Та ось Баба Яга відчинила двері і темні сили вирвалися з підземелля. Треба повернути їх на свої місця, щоб не трапилася біда. Для цього треба з’єднати вирази та відповіді.

470 – 150 = 540

600 – 60 = 320

980 – 300 = 680

320 – 70 = 250


  • Загнали темні сили в підземелля, а тепер треба їх міцно-міцно зачинити. Для цього потрібні надійні замки з кодами. Допоможіть Веснянці підібрати потрібні коди, знайшовши результати виразів.

(Диференційовані завдання на картках)

(Перевірка завдання за картками)



- Перевіримо, чи працюють наші замки.

Перша команда, співпадають ваші відповіді з кодом на зворотній стороні картки? (Так, ми маємо відповіді: 670, 380, 580, 440)

- Друга команда, чи вдалося вам замкнути дужку в вашому замку(Так, нам вдалося замкнути дужку тому що ...)

- Третя команда змогла підібрати код до замка?

(Так, ми підібрали такі числа и маємо вирази...)

  • Молодці! Гарно попрацювати, тепер можемо і про відпочинок подумати.

Встаньте дітки,

До сонця потягнеться.

Землі нашій поклоніться

За щасливий день вчорашній,

І за завтрашній ще кращій

Поверніться вліво, вправо

Всі працюємо ми вправно.

І покажем залюбки, як летіли голубки,

Як на килим посідали, до роботи закликали.


  1. Робота над задачами на зведення до одиниці.

- Перед нами Ліси Посидючості та Терпіння, де чекають на всіх цікаві задачі.

Щоб задачі розв’язати

Треба розум розвивати,

Наполегливість, терпіння,

А тоді прийде уміння.


- Який з цих виразів є відповіддю на питання задачі?

Тато Карло за а днів зробив в іграшок. Скільки іграшок він зробить за с днів?

( в : а ) + 2

( в : а ) х с

с : (в : а )

- Покажіть свій вибір сигнальною карткою.

- Чому ви обрали саме цей вираз? (Тому що, розділивши всі іграшки на кількість днів, ми знайдемо...)

- Що дізнаємося першим виразом?

- Другим виразом? (За скільки днів він зробить с іграшок?)





  1. Диференційована робота над задачею 863

  • Хтось сидить в куточку і тихенько плаче біля печі на золі. Та це ж (Попелюшка). Вона просить розібратися нас з картоплею, щоб зробити правильні розрахунки. А історія її на с.140 під номером 863 (читаємо задачу).

  • Спробуємо розв’язати проблему з різних боків. Для цього попрацюємо в парах, обравши посильне завдання.

  • Розв’язати задачу 863 з поясненнями.

  • На скільки вистачить 24 кг картоплі, якщо дана норма збільшиться на 1 кг?

  • На скільки днів вистачить всієї картоплі?

Перевірка

  • Хто обрав перше завдання, виберіть вираз який є рішенням задачі. Поясніть свій вибір.

а) 18 : (14 : 7)

б) 18 : (14 : 7 + 1)

- Друга команда, хто працював над другим завданням порівняйте, чим відрізняються ці задачі? (Відповіддю.) Яка схема підходить  :  = ∆ ∆ + 1 = 0  :  = ∆ ∆ : 0 = ∆ : ∆ =

- Чому? (тому що там було 18 кг, а тут 24 кг)

* А що ви можете сказати про свій план розв’язання? (Перші три дії в нас такіж, а ще є четверта, якою ми дізнаємося на скільки днів вистачить всієї картоплі) 14 кг – на 7 днів, 18 кг – на 6 днів. А 7+6=13. На 13 днів вистачить всієї картоплі).

  • Попелюшка дуже вам вдячна за допомогу і тепер спокійно може вирушати на бал.


  1. Творча робота над задачею. Робота в групах.


  • Цибуліно гірко плаче, нема питаннячка в задачі. Допоможемо, малята, його питання подобрати?


Задача. У дев’ять однакових банок розлили 27 л томатного соку. Потім взяли ще 7 таких банок.

  • Які запитання можна поставити до цієї умови, щоб були використані всі числа і не менше ніж 2 арифметичні дії?



(Скільки соку в 7 таких банках?)

:  х  27 : 9 х 7

(Скільки всього соку закрили в банки?)

 :  х 7 +  27 : 9 х 7 + 27

(На скільки більше соку в 9 банках, ніж в 7?)

 -  :  х 7 27 – 27 : 9 х 7

  • Що спільного і від мінного у розв’язанні останніх двох задач

(Числові данні однакові, а останні дії різні, тому що різні питання)

  • Подивіться, як зрадів Цибуліно, зрозумівши задачі.


Міні-підсумок.

  • Чи справдилися наші сподівання щодо Лісів Посидючості і Терпіння?

  • Ви працювали на високому рівні, маєте гарні знання, терпіння, увагу і сміливість, які допомогли нам розв’язати поставлені задачі. Недарма кажуть: „Терпіння і труд поряд ідуть”


ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

  • А ще кажуть: „Зробив діло, той відпочити можеш сміло”

  • Встаньте дітки. Підніміть руки вгору, відчуйте лагідний дотик променів, енергія Сонця наповнює наше тіло, наші м’язи теплом і силою.

Погойдайте руками над головою – повітря дає нам легкість і чистоту думок.

Опустіть руки вниз – і відчуйте, як Земля живить наше тіло, наповнює нас вірою в свої сили, передає міць нашого коріння.

Лагідно проведіть долонями по обличчю, нехай все світле і добре залишиться з нами.


УІ. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ


  1. Робота над рівняннями:

  • А що може бути добрішим за казку та її героїв?

  • У Веснянки були друзі. Як їх звали прочитайте.

Д к е К и ч е н я к а

К а к а р о ч ба Ря

б о Г о р н и к к о

  • Вони підготували для вас незвичайні завдання (робота в парах)

  • Ознайомтеся з ними. Оберіть посильне і цікаве для себе завдання. Починаємо працювати.


Склади і розв’яжи рівняння.


  • Біля квочки бігали курчата. Коли 15 курчат заховалися під крило, на траві залишилося 12 курчат. Скільки курчат було у квочки?

(х – 15=12)

  • В мішку стояв овес для Горбоконика. Його розподілили на 3 дні порівну. На кожен день вийшло по 6 кг. Скільки кг вівса в мішку?

(х : 3 = 6).

* Складіть задачу до рівняння.

х ● 6 = 54


2. Міні-підсумок


- Ось ми й виконали останнє завдання героїв Палацу Чарівних казок.

Д/з : А Горбоконик пропонує вам вдома закріпити свої сили і знання: скласти подібну задачу та 6 прикладів на віднімання круглих чисел з переходом через розряд.


ПІДСУМОК УРОКУ


  • Не знаю, як у кого, а у Веснянки від вражень і завдань голова йшла обертом.

  • А як ви себе почували?

  • Що повторили?

  • Чого навчилися?

  • Що було легко робити? Що складніше?

  • Від чого отримати задоволення?

  • Веснянка теж одержав, як і я, задоволення від зустрічі з вами. Але оскільки голова в нього йшла обертом, то всі веснянки осипалися. Давайте їх повернемо. Кому на уроці було цікаво і легко, подаруйте йому червоні веснянки, кому цікаво, але складножовтогарячу, кому не цікаво і складно жовту.

(Потрібні фломастери для веснянок)









Автор
Дата добавления 09.02.2016
Раздел Начальные классы
Подраздел Конспекты
Просмотров183
Номер материала ДВ-433832
Получить свидетельство о публикации


Включите уведомления прямо сейчас и мы сразу сообщим Вам о важных новостях. Не волнуйтесь, мы будем отправлять только самое главное.
Специальное предложение
Вверх