Инфоурок Классному руководителю КонспектыВиховна година з теми « Знай і виконуй правила дорожнього руху»

Виховна година з теми « Знай і виконуй правила дорожнього руху»

Скачать материал

Донецька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 45





Описание: Описание: C:\Users\Ник\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\карт16.jpg
















Виховна година з теми:

« Знай і виконуй правила дорожнього руху»









Роботу виконала:

класний керівник 5-А класу

Тімохіна Ю.Є.





Виховна година №1

Тема: «Знай і виконуй правила дорожнього руху»

Мета:

  • поглибити знання учнів про правила дорожнього руху;

  • розвивати вміння і навички свідомо дотримуватися правил дорожнього руху, щоб уникнути травм і нещасних випадків;

  • розвивати пізнавальні інтереси дітей;

  • виховувати навички свідомої та дисциплінованої поведінки на вулиці.

Тип уроку: Комбінований урок.

Методи і прийоми: Лекція, бесіда з елементами дискусії, вікторина, таблиця.

Обладнення: Підручник, ілюстрації дорожних знаків.

Використана література:

  • Авдєєва М.М, Князєва О.Л, Стряпкіна Р.Б, Маханева М.Д. «Безпека на вулицях і дорогах». – М.: Просвещение, 2004. 

  • Рябовская А.В. Навчання дітей безпечній поведінці на дорогах / Довідник класного керівника. 2007. – № 8. С. 15-18. 

  • Довідник класного керівника: позакласна робота в школі з вивчення Правил дорожнього руху / Автор-упоряд. В.Є. Амеліна.  М.: Глобус, 2006. 264 с. (Класне керівництво) 

Хід уроку:

I. Організаційний момент.

1.1. Вітання з учнями:

Доброго дня, діти!

1.2. Оголошення теми уроку:

Тема нашої виховної години «Знай і виконуй правила дорожнього руху».

Сьогодні ми з вами пригадаємо правила дорожнього руху, роздивимося ілюстрації дорожніх знаків та проведемо вікторину «Веселий пішохід».

1.3. Формування очікуваних результатів:

За урок ми повинні повторити правила безпечного переходу через дорогу, пригадати дорожні знаки.

II. Актуалізація, повторення й узагальнення знань, умінь та навичок.

2.1. Вступне слово вчителя.

З кожним роком ви, діти, підростаєте і стаєте більш самостійними, ви ходите до школи, користуєтесь транспортом . І тому ви повинні знати правила дорожнього руху. Наш урок сьогодні так і називається «Знай і виконуй правила дорожнього руху». Неважко вивчити правила , набагато важче кожен день їх дотримуватись. Незнання або невміння дотримуватись певних правил, необережність часто призводять до втрати не тільки здоровя, а й навіть життя. І, на жаль, часто нещастя трапляються з дітьми .

Надворі зима чи спека ,

Любіть себе та інших поважайте ,

своє життя й здоровя бережіть

І правильну дорогу вибирайте,

Якщо бажаєте до старості дожить.

Щоб не спізнитися , ви не поспішайте ,

Раніше вийдіть , щоб спокійно йти.

Летять машини,

Швидкість в них висока.

Миттєво транспорт цей не зупинить.

І хоч дорога , може, й не широка,

Та через неї , діти , не біжіть.

Спіткнутись можна чи перечепитись…

Летять машини , вам не сила встать …

Автомобіль не може зупинитись,

Страшне нещастя може вас спіткать.

Дорогу виберіть до рідної вам школи ,

Щоб світлою й безпечною була .

І навпростець теж не ходіть ніколи ,

Собі та іншим не бажайте зла.

2.2. Актуалізація знань про світлофор.

А зараз послухайте вірш-загадку .

Не дракончик він, не джин,

Має він три світлих ока,

Але дивиться одним,

Два завжди відпочивають,

А одне ніяк не спить.

Кольори сві різні мають,

Кожне полумм горить,

То червоне , то зелене,

Жовте сонечком блищить.

Так, дійсно, це світлофор.

Діти, а чи знаєте ви чому світлофор назвали світлофором. Послухайте.

Слово це складене з двох частин: світло і фор, що означає «світло», зрозуміло, а вот що криється за словом «фор». Це слово походить від грецького «форос» і означає «той, що несе», або «носій». Отже, світлофор – це носій світла, той, що несе світло, причому трьох різних кольорів .

Світлофору вже більше трьохсот років . Він старший за автомобіль і почав свій трудовий шлях на залізниці. Перші світлофори були незручними – поруч з ними стояла людина і міняла скло. Жовтого, попереджувального сигнала не було. Його замінював свисток регулювальника . Довгий час світлофор був двосекційним. У 1929 році перший світлофор зявився у Москві. Він був схожий на годинник: по його червоному, жовтому, зеленому сектору бігала стрілка. Тепер у великих містах працюють світлофори, які самі можуть пропускати транспорт, їм у цьому допомагає електроніка (показую ілюстрації світлофора; обговорюємо).


2.3. Розгляд ілюстрацій дорожніх знаків.

А тепер ми перевіримо, як ви добре вивчили дорожні знаки . Одного разу в місто пробрався злий чаклун . Деякі знаки він забрав , а деякі попереставляв . Давайте наведемо лад у місті (читаю вірші, діти називають знак).

Переходити нам слід
Тільки там, де перехід.
І доріжку пішохідну,
Наче зебру, добре видно.
hello_html_4e5b6eb6.png

hello_html_5dbf3ea6.png

Ось велике перехрестя,
Ген за ним — до школи вхід.
Пам'ятай: для пішоходів
Тут підземний перехід.

hello_html_m4fe84a3a.png

Водії нехай всі знають
І дорогу цю минають,
Бо цей знак попереджає,
Що в'їзд сюди забороняє.


Прямо знак нас не пускає —
Це дорога на завод.
Я повільно повертаю —
Там немає перешкод.
Далі он — хіба не видно? —
Є доріжка пішохідна.
hello_html_3d7e0986.png


"Ох" та "ой", синці та гулі. — Як не знаєш правил руху, hello_html_2d3f8c3c.png

Краще зовсім вже не їздить,

Горе-велосипедиєти.


2.4. Розгляд малюнків учнів.

III. Вікторина «Веселий пішохід».

3.1. «Мозковий штурм».

- Чому вікторина називається «Веселий пішохід»?

Підвести учнів до думки, що веселий пішохід не тоді, коли замість уваги на дорозі, жартує. У цьому випадку йому буде не до сміху, коли він потрапить у дорожню пригоду. А коли він буде уважний на дорозі, то прийде благополучно до місця, куди йшов і усі будуть веселі, і батьки, і діти.

«Мікрофон по колу» - Учням пропонується продовжити фразу: «Я впевнений, що зі мною на дорозі нічого не трапиться тому, що я ….» (узагальнюю відповіді, акцентуючи увагу на тому, що більшість впевнені в безпеці через те, що вони дотримуються правил дорожнього руху). А чи всі добре засвоїли ці правила? Для цього пропонується вікторина, але вона незвичайна. Питання вікторини – це різні історії, які виникають з різними людьми на дорозі.

Завдання вікторини

1. На канікули Сашко з Марійкою вирішили поїхати до бабусі в село. Марійка перед від’їздом вирішила повторити правила дорожнього руху. Побачивши це, Сашко засміявся: « Ну й кумедна ти, сестричко! Ми ж їдемо в село, який там рух? В селі не обов’язкові правила!»

Завдання: 1. Доведіть Сашкові, що Марійка права. 2. Змоделюйте ситуацію, в яку міг би потрапити Сашко, якщо його не переконати. Кожна з команд по черзі дає свій варіант відповіді.

2. На вокзал Марійка і Сашко могли добратися автобусом, або трамваєм.

«Давай повторимо правила, - запропонувала Марійка, - ти вивчи, як правильно себе поводити вийшовши з автобуса, а я – з трамвая». « Навіщо ще мені повторювати, - відповів Сашко, - яка різниця, автобусом ми їхатимемо, чи трамваєм, правила однакові!»

Завдання: 1. Чи правий Сашко? 2. Уявіть собі ситуацію, якщо діти їхатимуть трамваєм. Яка небезпека чекає на них, якщо ви не зможете переконати Сашка?

3. До бабусиного села діти їхали автобусом. Перед від’їздом Сашко купив у буфеті автовокзалу пляшку пепсі і цукерки. Випивши напій, він приготувався викинути порожню пляшку у вікно. Але не встиг, тому, що Марійка вчасно його зупинила.

Завдання: 1. Доведіть, що це велика удача, що Марійка встигла.

2. Змоделюйте наслідки, якби вона не встигла.

4. Сашкові купили велосипед. Марійка запропонувала повторити правила користування велосипедом. «Навіщо, - засміявся Сашко, - велосипед – не автомобіль, правила не потрібні!»

Завдання: 1.Сформулюйте Сашкові правила їзди на велосипеді.

2.Змоделюйте ситуації, у які може потрапити хлопчик, якщо ви його не переконаєте.

3.2. Підсумки вікторини

Учні самостійно роблять висновки про те, чи були запитання складними, які відповіді були найбільш оригінальними.

IV. Підсумки

Молодці, діточки. Всі гарно попрацювали. Я сподіваюсь ви і надалі так само гарно будете знати правила дорожнього руху і завжди їх свідомо виконувати. Дякую за урок!







Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал "Виховна година з теми « Знай і виконуй правила дорожнього руху»"

Методические разработки к Вашему уроку:

Получите новую специальность за 3 месяца

Инженер по обслуживанию многоквартирного дома

Получите профессию

Секретарь-администратор

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать

Скачать материал
