Инфоурок / Начальные классы / Другие методич. материалы / Внекласная разработка на тему "Отчет"

Внекласная разработка на тему "Отчет"



Московские документы для аттестации!

124 курса профессиональной переподготовки от 4 795 руб.
274 курса повышения квалификации от 1 225 руб.

Для выбора курса воспользуйтесь поиском на сайте KURSY.ORG


Вы получите официальный Диплом или Удостоверение установленного образца в соответствии с требованиями государства (образовательная Лицензия № 038767 выдана ООО "Столичный учебный центр" Департаментом образования города МОСКВА).

ДИПЛОМ от Столичного учебного центра: KURSY.ORG


библиотека
материалов

















































hello_html_m70e9bcb0.pngТабиева Назгуль Даулетбековна

Алматы облысы, Қаратал ауданы МДШОБ Кәлпе орта мектебінің бастауыш сынып мұғалімімін.

Білімі жоғары, аталған мектепте 18 жыл ұстаздық қызмет атқарып келемін.1-санатты Қазақстан Республикасы педагог кадрларының біліктілігін арттырудың деңгейлі бағдармалары аясында3-деңгей бағдарламасы бойынша мұғалімдерді оқыту курстарын аяқтадым.

Кіріспе

Елімізде болып жатқан саяси,әлеуметтік,экономикалық және басқа да өзгерістер білім беру жүйесіне әсерін тигізіп жатыр. Бұл өзгерістер еліміздің мектептерінде тек жаңа пәндерді енгізіп қана қоймай, сонымен бірге оқыту әдісін өзгертуді де талап етіп отыр.

Егер дәстүрлі оқытуда оқу-тәрбие үрдісінде басыңқы рөл мұғалімде болса, қазір белсенді қызметті оқушы атқарады, оны оқытпайды, ол өзі оқиды.Мұғалім сабақта басқарушылық міндеттер атқарады,оқушыға бағыт-бағдар беріп тұрады.Негізгі көңілді әрбір оқушының жеке мүмкіндіктерін, қызығушылықтарын анықтауға бөледі.

Жеке тұлғаға және нәтижеге бағытталған білім беру жүйесінде көшуде жаңа технология мен озық тәжірибені ұлттық және жалпы адамзаттық құндылық қағидаларымен сабақтастықта зерттеу –бүгінгі күн талабынан туындап отырған педагогика ғылымының міндеттерінің бірі.












































Күні

Пәні: Әдебиеттік оқу

Н.



Сабақтың тақырыбы

Н.Ғабдуллин. Батырдың мінезі





Мақсаты

Оқушыларды тақырыптың мәнін ашуға жол сілтеу;

Топтық жұмыста бірлесе отырып жұмыс жасауға үйренеді

Әрбір бала бойында отанын құрметтеу , қадірлеу туралы сезім қалыптасады.Адам еңбегін қадірлеуге , еңбекқорлыққа тәрбиелеу.

Күтілетін нәтижелер

Жаңа сабақ материалын толық меңгереді.Бауыржан Момышұлының мінезі,өмірі туралы мәліметтерді алады.Балалар қате жауап бергені үшін қорықпай, өз ойларын еркін жеткізіп,бір-біріне өзара түсіністікке жетулеріне көмектеседі .Оқушылардың білетін білімін жаңғыртады. Жеке,жұппен,топтық жұмысты үйренеді.

Дерек көздер

Халық ауыз әдебиеті үлгілері

Оқытуда қолданылатын әдіс-тәсілдер

1,2,3,4 санау арқылы топқа бөлу

топтық жұмыс, ұжымдық жұмыс

постер,зерттеушілік әңгіме

Керекті жабдықтар

Слайд. Суреттер .Сөзжұмбақ шешу

Сабақтың барыс






Сабақ кезеңі

Мұғалімнің әрекеті

Оқушы әрекет


Уақыты


Бағалау

Ұйымдастыру кезеңі


Психологиялық дайындық


Топтың ережесін сақтауды естеріне саламын.

Оқушылар психологиялық түрде сабаққа

дайындалып көңілдері көтеріледі.Жақсы тілектерін бір-біріне айтады.

Оқушылар1,2,3,4 санау арқылы топқа бөлінеді.

Топ ережесін өздері жазып қояды.

3минут


Бағалау парағы үлестіреді

Үй тапсырма

С. Сейфуллин туралы қысқаша мәлімет алу.Біржан өлеңін жатқа сұрау.


Таратпа қағаздарды біріктіреді «Біржан» өлеңін жатқа айтады.

«Даналық ағашы»ойыны стикерге сұрақтар жазылған. Әр топтан шыққан оқушылар


5минут


Смайликтер беру







1. Оқушылар өз бетінше,топта білім ала отырып,

тақырыпты меңгереді. Ақпараттық технологияны

өз деңгейінде пайдалана алады.

2. Логикалық тапсырмаларды орындай отырып,ойлау,қорытынды жасау қабілеті артады.

3.Өткен оқу материалына алған білімін шынайы өмірде қолдана алады. Логикалық тапсырмаларды өмірмен байланыстыруды біледі.



































































































Жаңа тақырыпты бағыттау

Жаңа сабақ Б.Момышұлы туралы слайдпен таныстыру.

Жұмбақ мақалды табады



3минут


Мақтаулар


Білу

Ой толғаныс:

Миға шабуыл

Бауыржан Момышұлы туралы не білем?

Бауыржаннан басқа қазақтың шыққан Ұлы Отан соғысының қандай батырларын білесіңдер?


Оқушылар өз білгендерін ортаға салады.

4минут

ынталандыру

Негізгі бөлім


Топтастыру

Прямая соединительная линия 8Прямая соединительная линия 7


Прямая соединительная линия 6Прямая соединительная линия 5 Батыр

Прямая соединительная линия 3

Прямая соединительная линия 4

Оқулықпен жұмыс

Ұжымдық тапсырма:

Мәтінді түсініп оқу

Топтастырып жазады.




Мәтінді түсініп оқиды.

7минут

Формативті бағалау

Түсіну және қолдану



hello_html_ca53bed.jpg


Мәтінді бөлікке бөліп

Постер тарату.


Топтар бірлесе талқылап, жауап береді.

Сұрақтар мен тапсырмалар орындайды

Әркім өз ойларын еркін білдіруіне мүмкіндік жасайды.

Сергіту сәтін орындайды.

8минут

Смайликтер беру







































Шығармашылық тапсырма:

1-топ: Бауыржан туралы әңгіме құрастырып, жаз

2-топ: Осы нақыл сөздердегі жеке сөздерді пайдаланып, Бауыржан Момышұлын сипатта.

3-топ: Осы әңгіме бойынша сурет салыңдар.

4-топ: 1 шумақ өлең құрастырып жаз


Әр топ өзіне берілген тапсырмаларды бірлесе орындайды.

Уақытты тиімді пайдаланады

Бір-бірін тыңдайды.

Өз пікірлерін білдіреді.

Постер қорғаған кезде басқа топтар мұқият тыңдайды.

Уақытты тиімді пайдалануға дағдылану

9минут


Топтар бірін-бірі бағалайды.

Бекіту

Момышұлы кім?Қандай өсиетін білесіңдер?

Мәтінді рольге бөліп орындайды

3минут



Рефлексия

Балдық бағалау жүйесімен бағаланады

Жинаған ұпайларын санап ,өздері бағаларын анықтап отырады




Үйге тап сырма беру

Бағалау

Оқулықтан «Батырдың мінезі » мәтінін түсініп оқып келу

Ауыл ардагерлерінің , аталарының суретін жинап келу

Мәтінді оқып келеді

Деректер жинайды

3минут

















































































Күтілетін нәтиже



1. Оқушылар өз бетінше,топта білім ала отырып,

тақырыпты меңгереді. Ақпараттық технологияны

өз деңгейінде пайдалана алады.

2. Логикалық тапсырмаларды орындай отырып,ойлау,қорытынды жасау қабілеті артады.

3.Өткен оқу материалына алған білімін шынайы өмірде қолдана алады. Логикалық тапсырмаларды өмірмен байланыстыруды біледі.















Сәду Машақов «Мәншүк»

Сілтемелер

оқулық «Атамұра» 2014

Жалпы мақсаты

Оқушыларды Мәншүк түралы білімдерін жаңа мағлұматтармен кеңейту.Өлеңді мәнерлеп,қатесіз дұрыс оқуға үйрету.Өлеңнің мазмұнын ашу,талдауға үйрету. Сөздік қорын молайтып,шығармашылық қабілеттерін дамыту.


Негізгі мақсаты

  • Оқушыны өз пікірін айта білуге бағыттау;

  • Топтық,жұптық жұмысқа жұмылдыру;

  • Ынталандыру.

Оқыту нәтижелері

Мәншүк туралы біліп, өлеңін жатқа айта алады.Өлең мазмұнын аша алады, сөздік қорлары молаяды.Шығармашылық жұмыс жасайды.

Сабақта қолданылған әдіс-тәсілдер

«Дана үкі» ойыны

«Инсерт» әдісі

«Ыстық картошка» ойыны

  • ОҮБ

  • АКТ




Сабақ кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Психологиялық

дайындық

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру

Есімдеріне байланысты өз бойындағы жақсы қасиеттерін айту


Үй тапсырмасын сұрау





Бауыржан Момышұлы туралы эссе жазу

Маншук туралы презентация

Күтілетін жауаптар:

Эссе 3-4 бала оқиды


Білу


Инсерт әдісі таныс емес сөздерді түртіп алу

Жаңа тақырыпты өздері игеруге көмектесу.

Тақырып бойынша

Әр топ берілген тапсырмаларды орындайды.


Түсіну

Маншук туралы не білесіңдер?

Жеке жұмыс «Дана үкі»


Оқушылар өздеріне мақсат қоя білуге дағдыланады

Әр топ тапсырмаларды бөлісе отырып орындайды. Бір бірінің пікірін тыңдайды.

Қолдану

Маншүкты сипаттау «6 қалпақ» әдісі

Оқулықтан өз бетімен іздеп тауып жазады.


Сергіту сәті




Талдау





Маншүк туралы 5 жол өлең

Оқулықтан өз бетімен іздейді.

Оқушылар топтасып орындайды. Өз ойларын дәлелдейді.

Жинақтау

«Ыстық картошка» ойыны

Ойларын қорытындылайды.

Бағалау

Табыс критерийлерімен таныстыру. Соңында қорытынды ортақ баға қойылады.

Оқушылар бағалау критерийлерін ескере отырып бағалайды.

Рефлексия


Нені білдім? Не білгім келеді? Не түсініксіз?

«Екі жұлдыз,бір тілек»

Стикерге жазу арқылы көрсетеді.

Үйге тапсырма



Берілген тапсырманы күнделікке жазып алады.

































































































С.Жиенбаев .Әлия

Сілтемелер

Алматы «Атамұра» 2013

Жалпы мақсаты


Негізгі мақсаты

  • Оқушыны өз пікірін айта білуге бағыттау;

  • Өз бетінше жұмысқа жұмылдыру;

  • Ынталандыру.

Оқыту нәтижелері


Сабақта қолданылған модульдер

  • Диалогтік оқыту

«Сарбаз » ойыны

  • Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету;

«Миға шабуыл» бейнероликтен Роза Рымбаеваның «Әлия» өлеңін тыңдату»

АКТ













Психологиялық

дайындық

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру

«Түрлі-түсті алақан »

Әр елдің амандасуын жүзеге асырады


Үй тапсырмасын сұрау

«Серіппелі сауал» сұрақтар


Күтілетін жауаптар:

Сұрақтар қойып, сұрақтарға жауап береді

Білу


hello_html_1e0f7774.jpg

Әр оқушы берілген кестені өз бетінше оқып, талдайды.

Сұрақтарға жауап береді

Түсіну

Екі топқа ортақ тапсырма «Постер құру»


Қолдану

ДЖИГСО әдісі

арқылы түсіндіру.

Жұптық жұмыс.

Әңгіменің мазмұны бойынша өз бетінше оқып,түсіндіру. Алия Модағұлованы сипаттау. смайлик


Оқулықтан өз бетімен іздеп тауып жазады.



Сергіту сәті




Талдау



Жинақтау

Топпен жұмыс «Жұптық сұрақ-жауап» әдісі


Ойларын қорытындылайды.

Бағалау

Фишка таратылады.Соңында қорытынды ортақ баға қойылады.

Оқушылар жинаған фишкасын ескере отырып бағалайды.

Рефлексия


Нені білдім? Не білгім келеді? Не түсініксіз?

«Екі жұлдыз,бір тілек»

Стикерге жазу арқылы көрсетеді.

Үйге тапсырма



Берілген тапсырманы күнделікке жазып алады.































































































hello_html_m276520b.png





















hello_html_m2d21276b.png









































































































hello_html_828fd83.png











hello_html_m4c8e73e.png































































































hello_html_m4840abd2.png





































hello_html_54f41441.png













































































































hello_html_m5428a350.png





















hello_html_mcaf97aa.png

Очень низкие цены на курсы переподготовки от Московского учебного центра для педагогов

Специально для учителей, воспитателей и других работников системы образования действуют 65% скидки при обучении на курсах профессиональной переподготовки.

После окончания обучения выдаётся диплом о профессиональной переподготовке установленного образца с присвоением квалификации (признаётся при прохождении аттестации по всей России).

Подайте заявку на интересующий Вас курс сейчас: KURSY.ORG

