Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Свидетельство о публикации

Автоматическая выдача свидетельства о публикации в официальном СМИ сразу после добавления материала на сайт - Бесплатно

Добавить свой материал

За каждый опубликованный материал Вы получите бесплатное свидетельство о публикации от проекта «Инфоурок»

(Свидетельство о регистрации СМИ: Эл №ФС77-60625 от 20.01.2015)

Инфоурок / Классному руководителю / Конспекты / Воспитательный час в 1 классе
ВНИМАНИЮ ВСЕХ УЧИТЕЛЕЙ: согласно Федеральному закону № 313-ФЗ все педагоги должны пройти обучение навыкам оказания первой помощи.

Дистанционный курс "Оказание первой помощи детям и взрослым" от проекта "Инфоурок" даёт Вам возможность привести свои знания в соответствие с требованиями закона и получить удостоверение о повышении квалификации установленного образца (180 часов). Начало обучения новой группы: 28 июня.

Подать заявку на курс
  • Классному руководителю

Воспитательный час в 1 классе

библиотека
материалов

Підготувала і провела

вчитель початкових класів

Козачкова Юлія Вікторівна

Виховна година у 1 класі Ми – маленькі бджілки.

Ціннісне ставлення до праці


Торезький навчально-виховний комплекс

«Загальноосвітня школа І – ІІ ступенів № 13 - д/с»

hello_html_45574a93.gif
hello_html_68155309.gif


Ми – маленькі бджілки .



Мета:

  • формувати в учнів уявлення, що праця є першоосновою життя для людини;

  • з’ясувати сутність поняття «працьовита людина»;

  • виховувати в учнів розуміння ролі праці в житті суспільства й людини, повагу до людей праці; любов до праці;

  • розвивати свідоме ставлення до праці як вищої цінності; формувати працелюбність особистості, готовність до подальшого життя.

Обладнання: мультимедійний комплекс, шкільні речі, 2 портфеля, пластилін, шнурки, малюнки із зображенням знарядь праці, 12 носових хустин.

Дійові особи: Бджілка, Зозуля, Мама, Син, Орися, Хлопчик, Дівчинка, Іринка.

Попередня робота: роздати дітям для вивчення слова вірша та ролі для інсценувань.

Очікувані результати: довести до відома дітей, яке важливе місце в житті людини займає праця; оформлення фотовиставки «Як я допомагаю вдома».

Хід заходу:

Учитель: Темою нашого сьогоднішнього заняття є «Ми – маленькі бджілки» (слайд).

Як ви думаєте, про що ми будемо говорити? Чому саме з бджілками ми себе порівнюємо?

(відповіді дітей)

У народі кажуть: «Бджола мала, а й та працює» (слайд)

- Як ви розумієте зміст прислів’я?

(відповіді дітей)

Учитель: Діти, сьогодні ми з вами поговоримо про працю. Праця, труд, робота — це все синоніми, вони означають одне і те ж — працювати. Народна мудрість вчить: «Без труда нема плода». А наш український народ дуже працелюбний, любить свою землю, вміє на ній працювати, кожен клаптик землі викохає, випестить, обсадить квітами, садами засадить. Та не тільки на землі трудитись уміє, а й всяку роботу знає! Все вміє і дітей своїх змалечку до праці привчає, та ще й приказує: «На дерево дивись, як родить, а на людину, — як робить!». Це тому, що з роботящою людиною легко й добре жити. Послухайте вірш.

Читають напам’ять діти:


Все від праці у світі цьому:

Залізниці, шляхи, мости.

Пам'ятай! На шляху земному

Вік трудитись повинен ти!

Бо у праці є дужі крила,

Що підносять людину ввись!

Ось поглянь навкруги, дитино, —

Всюди люди доклали рук!

Мчить ракета до зір невпинно,

Чути ніжний сопілки звук.

Всюди праця, важка робота,

Щоб в житті досягти мети.

Як трудитися є охота,

То людиною станеш ти!

Куй залізо, поки гаряче,

Змалечку працювати вчись!

Де б не був, як не жив, одначе,

У житті своїм не лінись.



Бесіда за прочитаним.

1. До чого закликає нас цей вірш?

2. Як називають людину, яка любить працювати?

Зараз давайте зазирнемо у світ комах та птахів. Подивіться інсценізацію «Зозуля і бджілка» і подумайте, який же приклад нам слід брати з бджілки.(слайд)

Інсценізація.

Звучить спів птахів. Летить бджілка, сідає біля букета квітів. Виходить з-за дерева зозуля і звертається до бджілки.



Зозуля.

Бджілко! Сядь спочинь зі мною.

Любо, мило спочивати

в холодку весною.

Бджілка.

Подивися, все працює

На широкім світі,

І у лісі, і у полі,

І в ясній блакиті.

Ось несе горобчик гусінь

Діток годувати.

Ось комашка травку тягне

Хатку будувати.

Зозуля.

Бджілко, будем слухати з тобою,

Як степи співають,

Як шумлять широкі ріки,

Як вітри гуляють.

Бджілка.

Прощавай, немає часу!

Треба мед збирати,

Треба кожну квітку в полі

Мені облітати.



Учитель: Тож який приклад нам треба брати з цієї працьовитої комашки?

(відповіді дітей)

  • Завжди працювати учить нас і народна мудрість.

  • Діти, а які прислів'я та приказки про працю ви знаєте?

(відповіді дітей)

  • Прочитайте прислів'я, написані на екрані…(слайд)

  • Як ви розумієте їх зміст?

Учитель: А зараз вашій увазі ще одна інсценізація, яка називається «Василько – невмійко»(слайд)

Інсценізація вірша «Василько - невмійко»



З’являються мама і син.

Мама

То впаде тарілка,

То впаде горнятко,

А Василько тільки

Скосить оченята:

Син.

Я ж казав, не вмію.

Мама.

А мала Орися:

Орися

Найлегше не вміти,

Спробуй научися.

Це ж не важко зовсім,

Подивись,як треба…

Виростеш невмійком,

Що ж то буде з тебе!



Учитель: Я впевнена, що в нашому класі таких Васильків немає.

  • А яку роботу виконуєте вдома ви?

  • Давайте разом переглянемо, як ви працюєте. Увага на екран.

(слайд)



  • Чи постійно ви допомагаєте старшим?

  • Ось зараз ми це перевіримо.

Змагання «Роби все сам».

Діти об’єднуються в команди. У кожному конкурсі бере участь один представник від команди. Після закінчення змагання підраховуються бали.

Завдання для гравців.

  1. Складання в портфель підручників.(хто швидше і якісніше)

  2. Ліплення вареників з пластиліну.

  3. Зав’язування шнурків .

  4. Назвати знаряддя праці за малюнками.

  5. Поскладати носові хустинки (хто якісніше)

Поки журі підбиває підсумки змагань, діти інсценують вірш О. Сенатович «Іринчина робота».



Інсценізація

Дівчинка. Ходить містом поговір.

Хлопчик. Є в Іринки робот ІР.

Дівчинка. Стелить постіль залюбки.

Хлопчик. Чистить гарно чобітки.

Дівчинка. Коли треба, то з крамниці хліб несе ще й паляниці.

Хлопчик. Дуже любить посуд мити,Поливати в хаті квіти.

Дівчинка. То й не дивно, що Іринка

Чепурненька, мов картинка!

Хлопчик. Ходить містом поговір…

Та Іринка в крик …

Убігає Іринка.

Іринка.

Не вір!

Ні, я робота не маю,

То сама я прибираю,

І сама усе роблю,

Бо роботу я люблю!



Журі оголошує результати. Нагороджує переможців.

Підсумок заняття: Сьогодні на занятті ми з вами багато говорили про працю. Діти, подумайте, яке місце вона займає в житті людини? (Відповіді дітей)

  • Тож що є основою життя? (Праця).



  • Уявіть собі, що раптом усі люди на землі перестали працювати. Що б тоді сталося?(Відповіді дітей).

Учитель: Так, дійсно. Машини не їздять, потяги не ходять, фабрики, заводи стоять, їсти нічого, вдягти нічого, бо тканину ніхто не робить, одяг не шиють, не печуть, не варять, а все, що було раніше — скінчилося... Таке навіть страшно уявити! Краще нехай такого ніколи не буде, а ви, дітки, теж привчайтеся змалку працювати, бо праця — всьому основа.

У народі кажуть: «Землю сонце прикрашає, а людину - праця».hello_html_m2345dcfa.jpg

Любі діти! Будьте у своєму житті працьовитими бджілками, хай ваша праця завжди вас прикрашає, як землю сонце, приносить користь. Вчіться отримувати від праці задоволення.


















Подайте заявку сейчас на любой интересующий Вас курс переподготовки, чтобы получить диплом со скидкой 50% уже осенью 2017 года.


Выберите специальность, которую Вы хотите получить:

Обучение проходит дистанционно на сайте проекта "Инфоурок".
По итогам обучения слушателям выдаются печатные дипломы установленного образца.

ПЕРЕЙТИ В КАТАЛОГ КУРСОВ

Автор
Дата добавления 09.12.2015
Раздел Классному руководителю
Подраздел Конспекты
Просмотров270
Номер материала ДВ-244977
Получить свидетельство о публикации