422165
столько раз учителя, ученики и родители
посетили сайт «Инфоурок»
за прошедшие 24 часа
+Добавить материал
и получить бесплатное
свидетельство о публикации
в СМИ №ФС77-60625 от 20.01.2015
Дистанционные курсы профессиональной переподготовки и повышения квалификации для педагогов

Дистанционные курсы для педагогов - курсы профессиональной переподготовки от 5 480 руб.;
- курсы повышения квалификации от 1 400 руб.
Московские документы для аттестации

ВЫБРАТЬ КУРС СО СКИДКОЙ 60%

ВНИМАНИЕ: Скидка действует ТОЛЬКО до 28 февраля!

(Лицензия на осуществление образовательной деятельности №038767 выдана ООО "Столичный учебный центр", г.Москва)

Инфоурок / Начальные классы / Конспекты / Вправи для закріплення та узагальнення знань про слова, які означають назви предметів. (2 клас)

Вправи для закріплення та узагальнення знань про слова, які означають назви предметів. (2 клас)


Напоминаем, что в соответствии с профстандартом педагога (утверждён Приказом Минтруда России), если у Вас нет соответствующего преподаваемому предмету образования, то Вам необходимо пройти профессиональную переподготовку по профилю педагогической деятельности. Сделать это Вы можете дистанционно на сайте проекта "Инфоурок" и получить диплом с присвоением квалификации уже через 2 месяца!

Только сейчас действует СКИДКА 50% для всех педагогов на все 184 курса профессиональной переподготовки! Доступна рассрочка с первым взносом всего 10%, при этом цена курса не увеличивается из-за использования рассрочки!

ВЫБРАТЬ КУРС И ПОДАТЬ ЗАЯВКУ
библиотека
материалов
Скачать материал целиком можно бесплатно по ссылке внизу страницы.

Українська мова 2 клас

Урок – аукціон

автор: Сєдакова О.В.

вчитель початкових класів

ЗОШ-інтернату І-ІІІ ст.

Дзержинської міськради

Донецької обл.

Тема: Вправи для закріплення та узагальнення знань про слова, які означають назви предметів.

Мета: повторити і поглибити знання учнів про слова, які є назвами предметів; удосконалювати вміння розпізнавати ці слова серед інших слів і ставити до них питання; закріплювати навички написання слів з великої букви; розвивати мовлення, увагу, пам’ять, мислення, вміння узагальнювати слова; збагачувати словниковий запас; виховувати дбайливе ставлення до тварин, любов до рідної мови; прищеплювати цікавість до навчання, до знань.

Обладнання: зошити, підручники, записи на дошці, малюнки свійських тварин, аудіозапис з фізхвилинкою «Два півники», дівчинка Марійка, мультіпроектор з презентацією, предмети для аукціону, гонг, індивідуальні картки, фішки для підрахунку активності на уроці.

Хід уроку

  1. Організація класу до уроку.

  • Стали рівненько! Добрий день, діти! (сл.1)

  • Сідайте. Сьогодні урок рідної мови проведу у вас я. Звати мене

Олена Володимирівна.

(сл.2) Пролунав дзвінок,

Починається урок.

Будемо старанно працювати,

Щоб мову рідну гарно знати.

  1. Актуалізація опорних знань учнів.

  1. Перевірка домашнього завдання. (сл.3)

  • Почнемо з перевірки домашнього завдання. Яка вправа була задана додому?(впр. 245)

  • Прочитайте слова, які відповідають на питання що?(Київ, Суми, Львів, Харків, Донецьк, Чернігів).

  • Прочитайте слова, які відповідають на питання хто?(киянин, сумчанин, львів’янин, харків’янин, донеччанин, чернігівець).

  1. Каліграфічна хвилинка. (сл.4)

Почнемо в зошиті

Роботу без зупинки

З каліграфічної хвилинки.

  • У зошиті на новому рядку повторимо написання великих букв М, Н. (показ вчителем)

  • Тепер підписуємо число, класна робота.

  1. Мотивація навчання.

  • Сьогодні у нас незвичайний урок, а урок-аукціон. (сл.5) Аукціон – це розпродаж цінностей, а найбільша цінність для нас – то знання. Кожен з вас на уроці зможе їх оцінити. За правильні відповіді, правильно виконані завдання ви будете отримувати фішки-молодці, залежно від складності завдання (○, Δ, □). Ще ви почуєте слово гонг. Гонг – це ударний музичний інструмент для подавання різних сигналів. Звук гонга означатиме, що товар продано. Бажаю вам заробити достатньо фішок-молодців, щоб потім на аукціоні купити запропоновані предмети. Тож девіз уроку оберемо такий: (сл.6)

Слухати – уважно!

Міркувати – швидко!

Відповідати – правильно!

Писати – гарно!


  1. Повідомлення теми і мети уроку. (сл.7)

  • Тема уроку звучить так: «Закріплення знань про слова, які означають назви предметів». (запис теми на дошці) Ви повторите і поглибите свої знання з цієї теми, удосконалите вміння ставити питання, розпізнавати ці слова серед інших,закріпимо вміння писати слова з великої букви.

  1. Закріплення і узагальнення вивченого матеріалу.

А тепер часу не гаймо.

Працювати починаймо.

  1. Фронтальне опитування «Запитання – відповідь». (сл.8)

  • На які питання відповідають слова – назви предметів? (На питання

хто? що?)

  • Які слова відповідають на питання хто? (Назви людей і тварин.)

  • Які слова відповідають на питання що? (Назви всіх інших предметів.)

  • Які слова пишуться з великої букви? (Імена, по батькові, прізвища людей; клички тварин; назви міст, сел, вулиць, річок тощо.)

  • Молодці! На всі питання відповіли.

  1. Гра «Назви предмет». (сл.9)

  • Тепер пограємо в гру «Назва предмета». Перевіримо, які ви знаєте слова. Допомагатиме в грі звичайний м’ячик. До кого в руки попаде м’яч, той повинен поставити питання і назвати слово. Гру починає вчитель. Слухайте уважно, слова не повторювати. Назвав слово, віддай м’яч вчителю. Починаємо: «Що? Автобус, …, …, … .»

  • (сл.10) Молодці! Багато знаєте слів!

  1. Колективна робота « Доповни речення». (сл.11)

  • Тепер пропоную доповнити і записати речення, замінюючи малюнки словами.

hello_html_m28181933.jpgі hello_html_4e88297e.jpg – друзі. hello_html_5074a45c.pnghello_html_3b4bec16.gif ходять доhello_html_2d2f125d.gif.

Марійка і Незнайко – друзі. Вони ходять до школи.

  • Добре! Подивіться на дошку, перевірте записані речення. Скажіть, чому слова Марійка , Незнайко записали з великої літери? (Це імена людей.)

  • Вірно. Підкресліть велику букву в іменах. Чому ви не підкреслили букву В у слові вони? (Це не ім’я. Це початок речення.)

  • Молодці! (сл.12)

  1. «Велика буква».

  • Продовжуємо працювати далі. (сл.13) Марійка запрошує нас до себе на подвір’я (демонстрація наочності). І першим нас зустрічає …, послухайте загадку:



***

Хто це пісеньку таку

Нам співа: «Ку-ку-рі-ку!»?

  • Так, вірно! Це півник Голосисте Горлечко. Півник і Марійка запрошують нас відпочити. (сл.14)

Час настав для відпочинку,

Проведем фізкультхвилинку.

(Звучить мелодія «Два півники», діти повторюють рухи за вчителем.)

Ось тепер ми відпочили,

Тихо всі за парти сіли,

Працювати приступили. (сл.15)

  • Відгадуємо, хто ще сховався. Допоможемо їх знайти. Слухайте уважно загадки:


***

Хто з хвостиком і з вушками?

В кого лапки з подушками?

Як ступа, ніхто не чує,

На мишей завжди полює.(Кіт)

  • Запишемо цю відгадку в зошит з нового рядка.

***

З рогами, а не бик,

Доять, а не корова,

Кору здирає,

А кошиків не плете. (Коза)

  • Вірно! Під словом кіт запишемо другу відгадку.

***

Гавкає, кусає і в дім не пускає. (Собака)

  • Вірно! Запишемо третю назву під словом коза.

  • (сл.16) Молодці! Всіх відгадали. Що означають відгадки? (Назви тварин.)

  • Вірно. Перевірте ці слова у зошиті. Подивіться на дошку, на екран. (сл.17)

а) робота в групах (клички тварин); (сл.18)

  • Марійка дуже любить своїх тварин і просить вас придумати для них клички. Для цього ми попрацюємо в групах. Кожна група обирає кличку для однієї тварини. Перший ряд – І група, для котика; другий ряд – ІІ група, для цапка; третій ряд – ІІІ група, для собачки. Кожна група спілкується тихенько. Керівник записує кличку і повідомляє, що група впоралась із завданням. На роботу відводиться 30 секунд. Почали працювати.

  • Час вийшов. Прошу керівників по черзі (хто за ким встиг виконати завдання) повідомити клички для своїх тварин і записати ці слова біля назв тварин на дошці, а інші в зошитах. (сл.19)

  • Підкресліть велику букву в кличках тварин.

  • Із завданням впорались. Молодці! (сл.20)

б) самостійна робота (назви міст, сел, річок). (сл.21)

  • Марійка дякує за допомогу і пропонує наступне завдання виконати самостійно. Подивіться на екран. Здогадайтесь, які тут записані слова. В них пропущена перша буква. Запишіть ці слова в зошит з нового рядка через кому, букву, яку вставите, підкресліть. На роботу відводиться 30 секунд. Хто закінчить роботу, підніміть руку. Почали працювати. (Київ, Дніпро, Хрещатик)

..иїв, ..ніпро, ..рещатик.

  • Перевіримо. (сл.22)Чому ці слова треба писати з великих літер ? (Назви міст, сел, вулиць, річок треба писати з великої букви.)

  • Молодці!

  1. Робота з книгою, вправа 248, «Загальне слово». (сл.23)

  • Марійка рада, що ви правильно написали слова. Давайте запросимо тепер її подивитись, як ми уміємо працювати з підручником. Відкрийте підручник на с. 114, знайдіть впр. 248, прочитайте завдання №1. Що треба тут зробити? (Прочитати, знайти зайве слово, підібрати загальну назву.)

  • Перший ряд слів прочитає … .(Учні читають слова, називають зайве, підбирають загальне слово.)

  • Молодці! (сл.24)Добре попрацювали. (сл.25) Наша мова багата на різні слова, тому не цурайтесь, а навчайтесь мови золотої. Марійка дякує за роботу і прощається з вами.

  1. Підсумок уроку. (сл.26)

  1. Домашнє завдання: вправа 251.

  2. Аукціон: підрахунок фішок-молодців, розпродаж цінностей.

  • А зараз, діти, ви зможете придбати за фішки, які отримали за знання, на аукціоні такі товари (демонстрація і продаж товарів). (сл.27 – 34, товари для продажу: зошит, фенічка, закладка, ручка, олівець, об’ємна наклейка, повітряна кулька, проста наклейка.)

(сл.35) Всі ви, діти – молодці,

Гарно працювали!

Але дзвоник пролунав,

Він мені і вам сказав,

Що урок вже час кінчати,

Треба йти відпочивати.

