Байгабулова
А.К.
2 сынып
Сабақтың тақырыбы: «Думан»
ойын-сауық орталығы
Сабақтың мақсаты:
Тақырып б/ша байланыстырып сөйлеу дағдыларын дамыту, сөздік қорын байыту.
Жетістік
критерийлер:
С. 1.тақырыбына байланысты сөздерден сөйлем құрастыра алады.
2.Төмен дәрежелі сұрақтарға жауап береді.
В. 1.Шағын әңгіме құрастырады.
2.Бір – бірімен диалогқа түседі.
А.1.Жоғары
дәрежелі сұрақтарды құрастырып, жауап бере алады.
2.Әңгіме құрастырып, мазмұнын айтады.
Негізгі
дерек көздер:
оқулық қазақ тілі.2сынып, А.Қайырбекова. «Думан» ойын-сауық орталығының сайты .
Интербелсенді
тақта,түрлі түсті маркерлер, А3 қағазы, бағалау парақтары.
Сабақтың
әдіс- тәсілдері: Миға шабуыл, «Ой қозғау» әдісі
Сабақ
кезеңдері
|
Уақыт
|
Мұғалімнің
іс-әрекеті
|
Оқушылардың
іс-әрекеті
|
Дерікті
көздер
|
1.Ұйымдастыру кезеңі:
|
3 мин
|
1. Амандасады.
2. Психологиялық дайындық.
3. Сыныптағы кезекшімен сұхбат
жүргізеді.
-Бүгін сынып түгел ме?
-Сабаққа
дайындық қандай дәрежеде?
|
Оқушылар қол алысып бір-біріне тілек айтады.
Амансын ба, Алтын күн!
Амансын ба, Көк аспан!
Сабағымызды бастаймыз,
Жалқулықты тастаймыз.
|
Оқулық.
Қазақ тілі.2- сынып.
А.Қайырбекова
Алматы
«Атамұра» 2013
«Думан»
ойын-сауық орталығының сайты
|
Кіріспе бөлімі.
Қызығушылықты ояту.
Білу
|
3 мин
|
Интербелсенді тақтада «Думан»
ойын-сауық орталығы туралы бейнебаян (жаңа тақырыпты ашу мақсатында)
-
Қалай ойлайсың, бұл қай жер?
– Қандай?
- Сені не таңғалдырды?
- Жұптасыңнан сұрашы?
Презентация көру
|
Оқушылар сұрақтарға жауап береді.
жұптасымен сұхбатқа түседі
|
Интербелсенді тақта, презентация/
«Думан» ойын-сауық орталығының сайты
|
Мағынаны тану
Түсіну
|
5 мин
|
Сабақтың жаңа сөздерімен таныстырады,
сөз тіркестерін құрастырады.
Сөздік:
мұхитарал
сегізаяқ
ашылды
көреме алаңы
|
Дәптерге жазады/жуан,жіңішке дыбыстарды
ажыраталы/,сөз тіркестерін құрастырады.
|
Мультимедиалық
құрал. Қазақ тілі. 2- сынып.
А.Қайырбекова
Алматы «Атамұра» 2013
79-бет
|
Қолдану
|
18 мин
|
Миға шабуыл:
Оқушыларға мәтінді береді,аудартады.
Астанада «Думан» ойын-сауық орталығы бар. Ол 2003жылы ашылды. «Думанда» үлкен
мұхитарал және 11 аквариум бар. 2көрме алаңы бар. Онда акулалар, неше түрлі
балықтар, тасбақалар, сегізаяқтар бар.
Сергіту сәті/ 80-бет
4-т-ма
|
Мәтін бойынша берілген тапсырманы
орындайды. Оқушы өзі оқиды, түсінеді. Жұппен алмасып,жұмыстарымен бөліседі.
Оқушылар өзін, жұбын тексереді.
|
Мәтін таратылады
Бағалау парағы
|
Талдау
|
8 мин
|
1).80-бет 3-т-ма
Біліп алу
2).81-бет 4-т-ма
Сұраққа жауап жазу
3)Сөйлеп үйрену.
81-бет 5-т-ма
|
Оқушылар өздері орындайды,жұппен
ақылдасады,топта талқылайды. Бір-бірінің пікірін тыңдайды.
|
|
Жинақтау
|
5 мин
|
Сабақтың тақырыбынан түсінгендерін
постерге түсіртеді. «Думан» ойын-сауық орталығы туралы түсініктерін қағаз
бетіне түсіреді.
|
Әр оқушы постер дайындайды,қорғайды.
|
Түрлі түсті маркерлер, А3 қағазы,
бағалау парақтары, сурет қиықтары
|
Бағалау
|
3 мин
|
Оқушылардың
бағалауын тыңдайды.
Не білдім? Не
білгім келеді ? Нені білемін ? сұрақтарына жауап беру үшін стикер толтыртады.
|
Әр оқушы өз ойын айтады.Өзін,жұбын,тобын бағалайды.
Оқушылар толтырылған
стикерлерді тақтаға іледі.
|
стикер
|
2
сынып
Сабақтың тақырыбы:
«Думанда»
Сабақтың мақсаты:
Сабақта үйренген жаңа сөздерді әр түрлі қатынасқа түсіре алады.
Жетістік
критерийлері:
С. 1. Тақырыпқа
байланысты сөздерден сөйлем құрастыра алады.
2.Төмен дәрежелі
сұрақтарға жауап береді.
В.1.Шағын әңгіме
құрастырады.
2.Бір – бірімен диалогқа
түседі.
А.Жоғары дәрежелі
сұрақтарға жауап бере алады.
2.Әңгіме
құрастырып, мазмұнын айтады.
Негізгі
деректер:Оқулық қазақ тілі, электрондық оқулық, 2сынып, А.Қайырбекова. «Думан»
ойын-сауық орталығының сайты .
Интербелсенді
тақта. Түрлі түсті маркерлер, А3 қағазы, бағалау парақтары, сурет қиықтары,
ойыншықтар
Сабақтың әдіс
–тәсілдері: «Карусель» әдісі, «Ой қозғау»
әдісі
Сабақ
кезеңдері
|
Уақыт
|
Мұғалімнің
іс-әрекеті
|
Оқушылардың
іс-әрекеті
|
Дерікті
көздер
|
1.Ұйымдастыру кезеңі:
|
3
мин
|
1.Амандасады.
2.Психологиялы қдайындық.
3.Сыныптағы кезекшімен сұхбат жүргізеді.
-Бүгін сынып түгел ме?
-Сабаққа
дайындық қандай дәрежеде?
|
Оқушылар қол алысып бір-біріне тілек айтады.
/Шаттық шеңбері
|
|
Кіріспе бөлімі.
Қызығушылықты ояту.
Білу
|
3 мин
|
Карусель әдісі:
- Сен қалай демаласың?демалыс орындарын
ата.
– Қандай?
- Жұптасыңнан сұрашы?
Презентация көру
|
Оқушылар сұрақтарға жауап береді.
жұптасымен сұхбатқа түседі
|
Интербелсенді тақта ,презентация
«Думан» ойын-сауық орталығының сайты
|
Мағынаны тану
Түсіну
|
5 мин
|
Сабақтың жаңа сөздерімен таныстырады,
сөз тіркестерін құрастырады.
Сөздік:
ертегі қалашығы
дәмхана
қызық
|
Дәптерге жазады/жуан,жіңішке дыбыстарды
ажыраталы/,сөз тіркестерін құрастырады.
|
Мультимедиалық
құрал. Қазақ тілі. 2- сынып.
А.Қайырбекова
Алматы «Атамұра» 2013
|
Қолдану
|
8 мин
|
Оқушыларға мәтінді береді,аудартады.
/81-бет 1-т-ма
Бүгін – жексенбі. Біз отбасымызбен «Думанға» бардық. Кассадан билет алдық.
Билет 500 теңге тұрады. «Думанда» қызық болды.
Сергіту сәті
|
Мәтін бойынша берілген тапсырманы
орындайды. Оқушы өзі оқиды, түсінеді. Жұппен алмасып,жұмыстарымен бөліседі.
Оқушылар өзін, жұбын тексереді.
|
Оқулық.
Қазақ тілі.
2- сынып.
А.Қайырбекова.
Алматы «Атамұра»
2013
|
Талдау
|
18
|
1).82-бет 2-т-ма. Біліп ал.
«Думанға» қалай баруға болады?
2).82-бет 3-т-ма
Сөйлеп үйрену, айту
3).Сұраққа жауап беру
82-бет 4-т-ма
4).Үлгі б/ша сөйлеп үйрену
|
Оқушылар өздері орындайды,жұппен
ақылдасады,топта талқылайды. Бір-бірінің пікірін тыңдайды.
|
Бағалау парағы
|
Жинақтау
|
5 мин
|
Сабақтың тақырыбынан түсінгендерін
постерге түсіртеді. «Думанда» т/қа б/ты түсініктерін қағаз бетіне түсіреді.
|
Әр топ постер дайындайды,қорғайды.
|
Түрлі түсті маркерлер, А3 қағазы,
бағалау парақтары, сурет қиықтары
|
Бағалау
|
3 мин
|
Оқушылардың
бағалауын тыңдайды.
Не білдім? Не
білгім келеді ? Нені білемін ? сұрақтарына жауап беру үшін стикер толтыртады.
|
Әр оқушы өз ойын айтады.Өзін,жұбын,тобын бағалайды.
Оқушылар толтырылған
стикерлерді тақтаға іледі
|
Бармақтан шынтаққа дейін, стикерлер,бағалау
парағы
«+», «-«, «қызық»
|
2
сынып
Сабақтың тақырыбы: Мұхитаралда
Сабақтың мақсаты:
Оқушылар жаңа сөздерді пайдалана отырып, өзінің сүйікті ойындары туралы
әңгімелейді.
Жетістік
критерийлер:
С. 1.тақырыбына байланысты сөздерден сөйлем құрастыра алады.
2.Төмен дәрежелі сұрақтарға жауап береді.
В. 1.Шағын әңгіме құрастырады.
2.Бір – бірімен диалогқа түседі.
А.1.Жоғары дәрежелі сұрақтарды құрастырып, жауап бере алады.
2.Әңгіме құрастырып, мазмұнын айтады.
Негізгі
дерек көздер:
оқулық қазақ тілі. 2сынып, А.Қайырбекова. «Думан» ойын-сауық орталығының сайты .Интербелсенді
тақта .Түрлі түсті маркерлер, А3 қағазы, бағалау парақтары.
Сабақтың
әдіс- тәсілдері: «Қар үйіндісі», «Ыстық
орындық»
Сабақ
кезеңдері
|
Уақыт
|
Мұғалімнің
іс-әрекеті
|
Оқушылардың
іс-әрекеті
|
Дерікті
көздер
|
1.Ұйымдастыру
кезеңі:
|
3
мин
|
1.Амандасады.
2.Психологиялық дайындық.
3.Сыныптағы кезекшімен сұхбат жүргізеді.
-Бүгін сынып
түгел ме?
-Сабаққа
дайындық қандай дәрежеде?
«Ыстық орындық»:83-бет
6-т-ма
Сөзжұмбақты шешу
|
Оқушылар қол алысып бір-біріне тілек айтады. /Шаттық шеңбері
|
Оқулық.
Қазақ
тілі.
2-
сынып.
А.Қайырбекова.
Алматы
«Атамұра» 2013
|
Кіріспе
бөлімі.
Қызығушылықты
ояту.
Білу
|
3
мин
|
«Қар
үйіндісі»:
«Думан»
«Думанда»
мұхитарал бар. ...
Презентация
көру:Мұхитаралда/бейнебаян
|
Оқушылар
тез жауап береді.
жұптасымен
сұхбатқа түседі:
Мен
сұрақты ...-ға қоямын.
|
Интербелсенді
тақта презентация/«Думан» ойын-сауық орталығының сайты
|
Мағынаны
тану
Түсіну
|
5
мин
|
Сурет
қиықтарын таратады.
Бейнебаян
б/ша досыңы сұрақтар қою.
|
Топқа
бөлінеді.
О ÷ О
|
сурет
қиықтары,
Оқулық.
Қазақ
тілі.
2-
сынып.
А.Қайырбекова.
Алматы
«Атамұра» 2013
|
Қолдану
|
18
мин
|
1). 84-бет
1-т-ма
Мұхитарал Қазақстанда жалғыз. Ол мұхиттан 3000км қашықтықта. Жыл сайын Қызыл
теңізден 120 тонна тұз әкелінеді. Мұхитарал – Қазақстандағы ең үлкен және
әдемі кешен.
Формативті
бағалау жүргізу.
Қолпаштау.
Сергіту
сәті.
Жаттығу
жұмыстарын ұйымдастырады.
2).84-бет
2-т-ма/орысшаға аудару
3).
85-бет 5-т-ма/сөзжұмбақты шешу
|
Мәтін
бойынша берілген тапсырманы орындайды. Оқушы өзі оқиды, түсінеді. Жұппен
алмасып,жұмыстарымен бөліседі.
Оқушылар
өзін, жұбын тексереді.
Жұмыс
дәптері б/ша жұмыс
Ең
жоғары ұпай саны - 24
5 балдық
шкаладағы бағаның сипаты
5 ұпай –
үздік
4 ұпай –
жақсы
3 ұпай –
қанағаттандырылған
2 ұпай –
қанағат
|
Критериалды
бағалау
Ұпайды
мектеп бағасына айналдыру шкаласы
Баға
|
Балдар
|
2
|
0-12
|
3
|
13-17
|
4
|
18-21
|
5
|
22-24
|
|
Талдау
|
8
|
85-бет
4-т-ма /жұмбақ оқу
|
Оқушылар
өздері орындайды,жұппен ақылдасады,топта талқылайды. Бір-бірінің пікірін
тыңдайды.
|
|
Жинақтау
|
5
мин
|
Сабақтың
тақырыбынан түсінгендерін постерге түсіртеді. «Мұхитаралда» т/бы б/ша түсініктерін
қағаз бетіне түсіреді.
|
Әр топ
постер дайындайды,қорғайды.
|
Түрлі
түсті маркерлер, А3 қағазы, бағалау парақтары
|
Бағалау
|
3
мин
|
Оқушылардың
бағалауын тыңдайды.
Не білдім? Не
білгім келеді ? Нені білемін ? сұрақтарына жауап беру үшін стикер толтыртады.
Эссе жазу
|
Әр
оқушы өз ойын айтады.Өзін,жұбын,тобын бағалайды.
Оқушылар толтырылған стикерлерді тақтаға іледі.
|
стикерлер
|
2 сынып
Сабақтың тақырыбы:
«Джунгли» театры
Сабақтың мақсаты:
Сөйлеу барысында сөйлемді дұрыс құра білуге үйрету.
Жетістік
критерийлер:
С.
1.тақырыбына байланысты сөздерден сөйлем құрастыра алады.
2.Төмен дәрежелі сұрақтарға жауап береді.
В. 1.Шағын әңгіме құрастырады.
2.Бір – бірімен диалогқа түседі.
А.1.Жоғары дәрежелі сұрақтарды құрастырып, жауап бере алады.
2.Әңгіме құрастырып, мазмұнын айтады.
Негізгі
дерек көздер:
оқулық қазақ тілі.2сынып, А.Қайырбекова. «Думан» ойын-сауық орталығының сайты .Интербелсенді
тақта .Түрлі түсті маркерлер, А3 қағазы, бағалау парақтары.
Сабақтың әдіс-
тәсілдері: «Синквейн», «Сауал алу» әдістері
Сабақ
кезеңдері
|
Уақыт
|
Мұғалімнің
іс-әрекеті
|
Оқушылардың
іс-әрекеті
|
Дерікті
көздер
|
1.Ұйымдастыру
кезеңі:
|
3
мин
|
1.Амандасады.
2.Психологиялық дайындық.
3.Сыныптағы кезекшімен сұхба тжүргізеді.
-Бүгін сынып түгел ме?
-Сабаққа дайындық
қандай дәрежеде?
Ыстық орындық: Мен
...жақсы көремін.
|
Оқушылар қол алысып бір-біріне тілек айтады.
/Шаттық шеңбері
|
Оқулық.
Қазақ
тілі.
2-
сынып.
А.Қайырбекова.
Алматы
«Атамұра» 2013
|
Кіріспе
бөлімі.
Қызығушылықты
ояту.
Білу
|
3
мин
|
-
Джунгли жануарларын білесіңдер ме? Ата.
-
Қалай ойлайсыңдар, біз оларды көре
аламыз ба?
|
Оқушылар тез жауап
береді.
жұптасымен
сұхбатқа түседі:
Мен
сұрақты ...-ға қоямын.
Бұл
не?
|
«Думан»
ойын-сауық орталығының сайты. Интербелсенді тақта /презентация
|
Мағынаны
тану
Түсіну
|
2
мин
|
Сурет қиықтарын
таратады.
|
Топқа бөлінеді.
Топ ішіндегі
міндеттерін бөліп алу
О ÷ О
|
сурет қиықтары,
Оқулық.
Қазақ
тілі.
2-
сынып.
А.Қайырбекова.
Алматы
«Атамұра» 2013
|
Қолдану
|
18
мин
|
1).Оқушыларға мәтінді
береді,аудартады. /85-бет 1-т-ма
«Джунгли» 2008 жылы Астана күніне ашылған. Мұндай театр Америка мен Тайландта
ғана бар. Театрдың жалпы аумағы 3мы шаршы метр. «Джунглиде» 12 аниматроник
бар.
Сергіту сәті
2). 87-бет
4-т-ма/Жұмбақты оқу,шешу
3).87-бет
5-т-ма/ Суретке қарап, 10 айырмашылығын табу
|
Мәтін бойынша берілген тапсырманы
орындайды. Оқушы өзі оқиды, түсінеді. Жұппен алмасып,жұмыстарымен бөліседі.
Оқушылар өзін, жұбын тексереді.
Бейнероликтегі
жаттығуды қайталайды
|
Синквейн
схемасы:
5жолды:
1.Не?/1 сөз
2.Қандай?/2 сөз
3.Не істеймін?/3
сөз
4.Сөйлем/4 сөз
5. Ұқсас сөз
/синоним сөз
|
Талдау
|
7
|
Тақта б/ша ережені
сақтауды еске түсіру.
Сауал алу әдісі:
86-бет 2-т-ма/
Сөз тіркестерін жасап айту: «Джунглиде» нелер бар?
Формативті
бағалау жүргізу.
|
Бір оқушы екінші
оқушыға сұрақ қояды. Екінші оқушы жануарларды еске түсіреді.Дұрыс жауап
берсе,тақтаға шығып,жазады.
|
микрофон
Интербелсенді
тақта
|
Жинақтау
|
9
мин
|
Қалыптастырушы
(формативті
немесе ағымдағы) бағалау
Синквейн жазу /Джунгли
|
Тақырып бойынша
әр топ постер дайындайды,қорғайды.
|
Түрлі түсті
маркерлер, А3 қағазы, бағалау парақтары
|
Бағалау
|
3
мин
|
Оқушыларға парақтар таратылады.
Білемін
|
Білгім
келеді
|
Білдім
|
|
|
|
Мұғалім бағалау парақтарын таратады.
Бағдаршам арқылы қызыл – түсіндім,
білдім
Сары – онша емес
Жасыл –
түсінбедім, білмедім.Оқушылардың бағалауын тыңдайды.
Не білдім? Не
білгім келеді ? Нені білемін ? сұрақтарына жауап беру үшін стикер толтыртады.
|
Әр оқушы өз
ойын айтады.Өзін,жұбын,тобын бағалайды.
Оқушылар
толтырылған стикерлерді тақтаға іледі.
|
Түрлі-түсті
карточка:
Көк
–көңіл-күйім нашар,
жасыл
- жақсы
|
2 сынып
Сабақтың тақырыбы:
Аттакциондар
Сабақтың мақсаты:
Тақырып б/ша байланыстырып сөйлеу дағдыларын дамыту, сөздік қорын байыту.
Жетістік
критерийлер:
С. 1.тақырыбына байланысты сөздерден сөйлем құрастыра алады.
2.Төмен дәрежелі сұрақтарға жауап береді.
В. 1.Шағын әңгіме құрастырады.
2.Бір – бірімен диалогқа түседі.
А.1.Жоғары дәрежелі сұрақтарды құрастырып, жауап бере алады.
2.Әңгіме құрастырып, мазмұнын айтады.
Негізгі
дерек көздер:
оқулық қазақ тілі.2сынып, А.Қайырбекова. «Думан» ойын-сауық орталығының сайты
.Интербелсенді тақта .Түрлі түсті маркерлер, А3 қағазы, бағалау парақтары.
Сабақтың әдіс-
тәсілдері: «5 сұрақ» әдісі, Инсерт әдісі
Сабақ
кезеңдері
|
Уақыт
|
Мұғалімнің
іс-әрекеті
|
Оқушылардың
іс-әрекеті
|
Дерікті
көздер
|
1.Ұйымдастыру кезеңі:
|
3
мин
|
1.Амандасады.
2.Психологиялық дайындық.
3.Сыныптағы кезекшімен сұхбат жүргізеді.
-Бүгін сынып түгел ме?
-Сабаққа дайындық
қандай дәрежеде?
|
Оқушылар қол алысып бір-біріне тілек айтады.
Амансын ба, Алтын күн!
Амансын ба, Көк аспан!
Сабағымызды бастаймыз,
Жалқулықты тастаймыз.
|
Оқулық.
Қазақ
тілі.
2-
сынып.
А.Қайырбекова.
Алматы
«Атамұра» 2013
|
Кіріспе бөлімі.
Қызығушылықты
ояту.
Білу
|
3
мин
|
Интербелсенді
тақтада:
Аттракциондар
суреті
көрсетіледі (жаңа тақырыпты ашу мақсатында)
-Сенің аулаң да
балалар ойнайды ма?
– Қалай?
- Сені не
таңғалдырды?
- Жұптасыңнан
сұрашы?
Презентация
көру/ «Джунглидегі» ойын түрлері, аттракциондар
|
Оқушылар
сұрақтарға жауап береді.
жұптасымен
сұхбатқа түседі
|
презентация
«Думан»
ойын-сауық орталығының сайты
|
Мағынаны тану
Түсіну
|
5
мин
|
Сабақтың жаңа
сөздерімен таныстырады, сөз тіркестерін құрастырады.
Сөздік:
жақсы
көремін
сүйікті
топтасып
ойнау
|
Дәптерге
жазады/жуан,жіңішке дыбыстарды ажыраталы/,сөз тіркестерін құрастырады.
|
Мультимедиалық
құрал. Қазақ тілі. 2- сынып.
А.Қайырбекова
Алматы «Атамұра» 2013
|
Қолдану
|
18
мин
|
1).Инсерт
әдісі.
Оқушыларға
мәтінді береді,тапсырмалармен таныстыру.
«Думанда»
аттракциондар бар. Аттракционда балалар ..,... ..
2).88-бет
2-т-ма/сұрақтарға жауап беру
3).89-бет
5-т-ма/сөзжұмбақты шешу
Сергіту сәті /88-бет
3-т-ма
|
Мәтін бойынша
берілген тапсырманы орындайды. Оқушы өзі оқиды, түсінеді. Жұппен
алмасып,жұмыстарымен бөліседі.
Оқушылар өзін,
жұбын тексереді.
|
Мәтін таратылады
Бағалау парағы
|
Талдау
|
8
мин
|
5 сұрақ әдісі.
89-бет 4-т-ма
|
Оқушылар өздері
орындайды,жұппен ақылдасады,топта талқылайды. Бір-бірінің пікірін тыңдайды.
|
Оқулық.
Қазақ
тілі.
2-
сынып.
А.Қайырбекова.
Алматы
«Атамұра» 2013
|
Жинақтау
|
5
мин
|
Жиынтық
(суммативті) бағалау
Тест жұмысы.
1-модуль.Менің демалыс
күнім.Жүр, «Думанға» барайық!
|
Әр оқушы тест
сұрағына жауап береді. Жауаптармен алмасып, жұптарын тақтадағы кілт арқылы
тексереді.
|
Интерактивті
тақта.Тест сұрақтары.
Тақтада тест
кілті /пердемен жабық болады
|
Бағалау
|
3
мин
|
Оқушылардың
бағалауын тыңдайды.
Не білдім? Не
білгім келеді ?
Нені білемін ?
сұрақтарына жауап беру үшін стикер толтыртады.
|
Әр оқушы өз
ойын айтады.Өзін,жұбын,тобын бағалайды.
Оқушылар
толтырылған стикерлерді тақтаға іледі.
|
стикер
|