Инфоурок Физика КонспектыҚысқа мерзімді жоспар 9 сынып

Қысқа мерзімді жоспар 9 сынып

Скачать материал

Қысқа мерзімді жоспар

 

Пәні: Физика

Күні:

Сыныбы: 9Б

Сабақтың

тақырыбы

Қайталау «Динамика негіздері »

Сілтеме   

Оқулық 9 сынып Р.Башарұлы,Д.Қазақбаева,У.Тоқбергенова

Мақсаты

 

Мақсаты:

білімділік; оқушылардың күш, күш әсері, масса мен үдеудің байланысы, инерция, тең әсерлі күш туралы ұғымдарын, Ньютон заңдары туралы білімдерін «дене-күш-үдеу» бағытында жүйелеу, оны есептер шығару, жеке тапсырмалар орындау арқылы тереңдету.

дамытушылық; оқушылардың күш-үдеу-масса тұрғысындағы білімін тереңдету,  іздену дағдысын қалыптастыру.

тәрбиелік; оқушының жеке тұлға үшін күрес әрекетін игілікті іске жұмсауға әдеттендіру, олардың іздінгіштік әрекетін дамыту

 

 

Күтілетін

нәтижелер

 

Топтық, диалогтік жұмыс арқылы білім алмасып, оқушылар бір-бірінен үлгі алады, нені қалай оқу керектігіне өзіндік тиімділігі артады, диалогтік қарым-қатынаста тыңдау және сөйлеу әдебіне көңіл аударады, дарынды оқушыны үлгі етеді, өз бетінше ізденіп, жоба қорғауға үйренеді.

Сабақтың  түрі

Қайталау сабағы

Қолданылатын әдістер

Сын тұрғысынан ойлау стратегияларын қолданамын: қызығушылығын ояту, мағынаны ашу, « Жоба қорғау технологиясы», ойтолғаныс,  БЛУМ таксономиясы, АКТ, жас ерекшеліктеріне сай оқыту, талантты және дарынды балалардың сабақты терең меңгерулеріне ықпал жасаймын. Білім беру үшін және оқуды бағалау тәсілдері бойынша жиынтық бағалау, көшбасшы.

Керекті  жабдықтар

 

Оқулық,  интербелсенді  тақта, семантикалық карта, кеспеқағаздар, ватман, стикер, маркер т.б.

 

 

 

 

 

 

Сабақтың  барысы:

 

 

 

Сабақ

Кезеңдері

Уақыт

Мұғалім  әрекеті

 Оқушы әрекеті

Ақпарат

көзі

 

Ұйымдастыру

 

 

 

 

1 мин

 

 

3 мин

СТО

 

Топқа бөлу

Сыныптың оқушыларын  топқа бөлу. Сабаққа қатыспаған оқушыларды белгілеу.

Психологиялық ахуал туғызу

Мұғалім оқушыларға бір-біріне тілек айтқызады:

Кәне, достар, тұрайық.

Шеңберімізді құрайық.

Жақсы-жақсы тілектер

Бір-бірімізге сыйлайық!

 

 

 

 

 

Оқушылар үлестірмелі карточка бойынша топтасып, өз үстелдерінің басына жиналады.

 

Оқушылар бір-біріне жақсы тілектер білдіреді: «Бүгін мен саған сәттілік тілеймін, бес ал, жақсы жауап бер».

 

Кіріспе

 

 

 

 

7 мин

АКТ

Оқушыларды  «Динамика негіздері » кестесімен таныстырады.

« Ньютон заңдарының қолданылуы» бейнежазбасын көрсетеді.

 

 

Оқушылар кестемен танысады .

Бейнежазбаны көреді , талдайды.

Бейне

жазба

 

Негізгі бөлім

Білу

 

 

 

 

5 мин

СТО

Мақсаты:Оқушылардың  мағынаны танып , жұмыс істеуін қадағалау.

 

« Сәйкесін тап» тапсырмасын береді.

 

Оқушылар топ болып тапсырманы орындайды . Топтағы бір оқушы түсіндіреді

 

Үлестірмелі карточка

Түсіну

 

 

 

 

6 мин

Жаңа әдіс-тәсіл.

 

 

 

 

 

 

 

 

Мақсаты: оқушылардың күш, күштердің бағыттары  туралы түсінігін , білімдерін тексеру. 

Графиктік тапсырма береді.

 

Оқушылар үлестірме қағаздардағы тапсырмаларды орындайды , бағалайды.

Критерийлер:

«5»- 0 қате

«4» - 1-2 қате

«3»- 3-4 қате

 

Үлестірмелі карточка

Қолдану

 

6мин

 

Жас ерек ...

 

 

 

 

 

 

Мақсаты:Алған теориялық білімді практикада қолдана білу.

Тест тапсырмалары беріледі .

Оқушылар  тапсырмаларды орындайды.

Жауап кілті арқылы топтар көршілестерін тексеріп, критерийлер арқылы бағалайды.

Критерийлер:

«5»- 0 қате

«4» - 1-2 қате

«3»- 3-4 қате

 

Үлестірмелі карточка

Сергіту сәті

 

 

 

 

 

5 мин

АКТ

СТО

Бейнежазба « Көлікпен серуендеу»

Оқушылар бейнежазбаға карап өздерін еркін ұстап көлікпен серуенге шығады.

 

Бейне

жазба

Талдау

 

 

 

 

3 мин

Дарын ....

Мақсаты:

Оқушының талдау дағдыларын жетілдіру.

 « Синквейн » құрастыру.

 

 

Синквейн құрастырады.

1.Зат есім

2.Сын есім

3.Етістік

4.Төрт сөзден тұратын сөйлем

5.Зат есімге синоним

Дәптер.

жұмыс

Жинақтау

 

 

 

5мин

Мақсаты:

Оқушылардың салыстыру және ойларын жинақтау қабілеттерін қадағалау.

«Динамика негіздері » кестесін толтыру

Оқушылар кестені толтырады , талдайды.

 

Кесте

 

Үйге тапсырма

1мин

Қайталау «Динамика негіздері ».

Тарау бойынша ребустар , кроссвордтар дайындау.

Оқушылар күнделіктеріне жазып алады.

 

Бағалау

3мин

Оүб ОБ

Көшбасш

Мұғалім қорытынды бағаны оқушылармен талдап  қояды.

Оқушылар бағалау критерийлер арқылы топтағы көршілестерін бағалайды.

Кесте

Қорытынды

Рефлексия

3 мин

 

Бүгінгі сабақ несімен ерекшеленді?

 

Стикерге өз ойларын жазып, плакатқа іледі.

 

Стикер

 

Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал "Қысқа мерзімді жоспар 9 сынып"

Методические разработки к Вашему уроку:

Получите новую специальность за 3 месяца

Нутрициолог

Получите профессию

Копирайтер

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать

Краткое описание документа:

Қысқа мерзімді жоспар

 

Пәні: Физика

Күні:

Сыныбы: 9Б

Сабақтың

тақырыбы

Қайталау «Динамика негіздері »

Сілтеме   

Оқулық 9 сынып Р.Башарұлы,Д.Қазақбаева,У.Тоқбергенова

Мақсаты

 

Мақсаты:

білімділік; оқушылардың күш, күш әсері, масса мен үдеудің байланысы, инерция, тең әсерлі күш туралы ұғымдарын, Ньютон заңдары туралы білімдерін «дене-күш-үдеу» бағытында жүйелеу, оны есептер шығару, жеке тапсырмалар орындау арқылы тереңдету.

дамытушылық; оқушылардың күш-үдеу-масса тұрғысындағы білімін тереңдету,  іздену дағдысын қалыптастыру.

тәрбиелік; оқушының жеке тұлға үшін күрес әрекетін игілікті іске жұмсауға әдеттендіру, олардың іздінгіштік әрекетін дамыту

 

 

Күтілетін

нәтижелер

 

Топтық, диалогтік жұмыс арқылы білім алмасып, оқушылар бір-бірінен үлгі алады, нені қалай оқу керектігіне өзіндік тиімділігі артады, диалогтік қарым-қатынаста тыңдау және сөйлеу әдебіне көңіл аударады, дарынды оқушыны үлгі етеді, өз бетінше ізденіп, жоба қорғауға үйренеді.

Сабақтың  түрі

Қайталау сабағы

Қолданылатын әдістер

Сын тұрғысынан ойлау стратегияларын қолданамын: қызығушылығын ояту, мағынаны ашу, « Жоба қорғау технологиясы», ойтолғаныс,  БЛУМ таксономиясы, АКТ, жас ерекшеліктеріне сай оқыту, талантты және дарынды балалардың сабақты терең меңгерулеріне ықпал жасаймын. Білім беру үшін және оқуды бағалау тәсілдері бойынша жиынтық бағалау, көшбасшы.

Керекті  жабдықтар

 

Оқулық,  интербелсенді  тақта, семантикалық карта, кеспеқағаздар, ватман, стикер, маркер т.б.

 

 

 

 

 

 

Сабақтың  барысы:

 

 

 

Сабақ

Кезеңдері

Уақыт

Мұғалім  әрекеті

 Оқушы әрекеті

Ақпарат

көзі

 

Ұйымдастыру

 

 

 

 

1 мин

 

 

3 мин

СТО

 

Топқа бөлу

Сыныптың оқушыларын  топқа бөлу. Сабаққа қатыспаған оқушыларды белгілеу.

Психологиялық ахуал туғызу

Мұғалім оқушыларға бір-біріне тілек айтқызады:

Кәне, достар, тұрайық.

Шеңберімізді құрайық.

Жақсы-жақсы тілектер

Бір-бірімізге сыйлайық!

 

 

 

 

 

Оқушылар үлестірмелі карточка бойынша топтасып, өз үстелдерінің басына жиналады.

 

Оқушылар бір-біріне жақсы тілектер білдіреді: «Бүгін мен саған сәттілік тілеймін, бес ал, жақсы жауап бер».

 

Кіріспе

 

 

 

 

7 мин

АКТ

Оқушыларды  «Динамика негіздері » кестесімен таныстырады.

« Ньютон заңдарының қолданылуы» бейнежазбасын көрсетеді.

 

 

Оқушылар кестемен танысады .

Бейнежазбаны көреді , талдайды.

Бейне

жазба

 

Негізгі бөлім

Білу

 

 

 

 

5 мин

СТО

Мақсаты:Оқушылардың  мағынаны танып , жұмыс істеуін қадағалау.

 

« Сәйкесін тап» тапсырмасын береді.

 

Оқушылар топ болып тапсырманы орындайды . Топтағы бір оқушы түсіндіреді

 

Үлестірмелі карточка

Түсіну

 

 

 

 

6 мин

Жаңа әдіс-тәсіл.

 

 

 

 

 

 

 

 

Мақсаты: оқушылардың күш, күштердің бағыттары  туралы түсінігін , білімдерін тексеру. 

Графиктік тапсырма береді.

 

Оқушылар үлестірме қағаздардағы тапсырмаларды орындайды , бағалайды.

Критерийлер:

«5»- 0 қате

«4» - 1-2 қате

«3»- 3-4 қате

 

Үлестірмелі карточка

Қолдану

 

6мин

 

Жас ерек ...

 

 

 

 

 

 

Мақсаты:Алған теориялық білімді практикада қолдана білу.

Тест тапсырмалары беріледі .

Оқушылар  тапсырмаларды орындайды.

Жауап кілті арқылы топтар көршілестерін тексеріп, критерийлер арқылы бағалайды.

Критерийлер:

«5»- 0 қате

«4» - 1-2 қате

«3»- 3-4 қате

 

Үлестірмелі карточка

Сергіту сәті

 

 

 

 

 

5 мин

АКТ

СТО

Бейнежазба « Көлікпен серуендеу»

Оқушылар бейнежазбаға карап өздерін еркін ұстап көлікпен серуенге шығады.

 

Бейне

жазба

Талдау

 

 

 

 

3 мин

Дарын ....

Мақсаты:

Оқушының талдау дағдыларын жетілдіру.

 « Синквейн » құрастыру.

 

 

Синквейн құрастырады.

1.Зат есім

2.Сын есім

3.Етістік

4.Төрт сөзден тұратын сөйлем

5.Зат есімге синоним

Дәптер.

жұмыс

Жинақтау

 

 

 

5мин

Мақсаты:

Оқушылардың салыстыру және ойларын жинақтау қабілеттерін қадағалау.

«Динамика негіздері » кестесін толтыру

Оқушылар кестені толтырады , талдайды.

 

Кесте

 

Үйге тапсырма

1мин

Қайталау «Динамика негіздері ».

Тарау бойынша ребустар , кроссвордтар дайындау.

Оқушылар күнделіктеріне жазып алады.

 

Бағалау

3мин

Оүб ОБ

Көшбасш

Мұғалім қорытынды бағаны оқушылармен талдап  қояды.

Оқушылар бағалау критерийлер арқылы топтағы көршілестерін бағалайды.

Кесте

Қорытынды

Рефлексия

3 мин

 

Бүгінгі сабақ несімен ерекшеленді?

 

Стикерге өз ойларын жазып, плакатқа іледі.

 

Стикер

                     

 

 

Скачать материал
