Инфоурок / География / Рабочие программы / Халқы және аймақтың саяси картасы ,Аустралия Одағы география (7 сынып)

Халқы және аймақтың саяси картасы ,Аустралия Одағы география (7 сынып)

библиотека
материалов

hello_html_m47029796.gifhello_html_m337af41e.gifhello_html_m7be293e3.gifhello_html_m71149aae.gifhello_html_18c3e1de.gifҚарғанды облысы Қаражал қаласы Жәйрем № 10 жалпы білім беретін орта мектебі

Мухамеджанова Іңкәр Габитовна

Пәні: Материктер мен мұхиттар географиясы

Сыныбы: 7 «В»

Мерзімі: 18.12.2014ж

Тақырыбы: Халқы және аймақтың саяси картасы ,Аустралия Одағы

Мақсаты: Оқушыларға халқы және аймақтың саяси картасы,Аустралия Одағы жайлы жалпы мәлімет бере отырып, сыни ойлауға жетелеу.

Міндеттер: Тақырыпты оқып, негізгі ойды өздері ашуға мүмкіндік беру;

Тақырыпқа баға беру арқылы өмірдегі жағдайлармен салыстыру;

Топпен жұмыс, болжау стратегиясын пайдаланып оқушылардың өзіндік жұмыс істей білуі;

Ресурс: оқулық ,интербелсенді тақта, маркерлер, көңіл-күйді білдіретін стикер.

Модуль:Білім беруде АКТ-ны пайдалану, « Білім берудегі басқару және көшбасшылық», «Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау», « Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету», «Талантты және дарынды балаларды оқыту», «м-о», «о-о».

Сабақта қолданылатын әдіс-тәсілдер мен стратегиялар: «Шаттық шеңбері», топтасу, «Миға шабуыл» стратегиясы, “Алтын балыққа арналған аквариум”стратегиясы, «Тақырыптық түйінді сөздер» стратегиясы , Жұптық әңгіме, “Түртіп алу стратегиясы”,Сергіту сәті, “Стикерлермен диалог”,Рефлексия «Екі жұлдыз, бір тілек», Формативті бағалау, өзін – өзі бағалау, топ аралық бағалау

Уақыты

Сабақ кезеңдері

Жоспар мазмұны

Мұғалім іс – әрекеті

Оқушы іс – әректі

Бағалау

Ресурстар

Кіріспе

3 минут

Психологиялық ахуал

Оқушылардың топқа бөлінуі стикер түсімен топқа бөлу.

Шаттық шеңбері.

Оқушыларды стикер түстерімен 3 топқа бөлінді.Топ аттарын табиғат зонаарына байланысты қояды.

Өте жақсы! От шашу.

смайликтерОписание: Описание: Описание: Описание: Рисунок109

Тұсаукесер бөлімі

10 минут




Алтын балыққа арналған аквариум



Описание: g-fishbowl4c













Тақырып-

тық түйінді сөздер

1. Аустралия матреигінің басқа материктерден айырмашылығы қандай ?

2.Өсімдліктермен жануарлардың қанша пайызы Аустралия материігіне тән?

3.Джон Эйр оңтүстік жағалаудағы шөлді қалай атаған?









Аустралия,налларбор,

вилли-вилли,Африка,самум,са-

ғым,Конго

1. Матреикте басқа ешбір жерде табиғат жағдайда кездеспейтін энедмик өсімдіктері ,эвкалипт,казуарина мен жануарлар кенгуру,үйректұмсық,ехидна тіршілік етеді.

2.Өсімдіктердің 75%-ы,ал жануарлардың 90%-дайы тек қана Аустралия материгіне тән.

3.Джон Эйр оңтүстік жағалаудағы шөлді Наларббор деп атаған.



Аустралия,налларбор,вилли-вилли.

Описание: Описание: Описание: Описание: Рисунок109




















Балық суреттері





















Екі шыны банкі

Негізгі бөлім

10 минут



"Жұптық әңгіме"



Описание: pears-seckel

«Жұптық әңгіме»

Мақсаты:

Идеяларды құрастырып, белсенді тыңдап, бар ойын талқылауға шоғырландыруға мүмкіндік береді. Жұптарды қолдану оқушыларға сөйлеуге және үлкен топтарда өзін сенімсіз сезінетін оқушыларға көмектесуге мүмкіндік береді.




Нәтиже:Оқушылар мәтінді оқиды. Тақырып бойынша мағлұмат алады, бірін – бірі толықтырады, пікір алмасады.

Әр топ бірін бірі бағалайды Әр топта өздерінің түстері

Описание: Описание: Описание: Описание: Рисунок109






Интербелсен

ді тақта

2 минут

«Түртіп алу» стратегия-

сы

Налларбор



Вилли-вилли

Налларбор-латын тілінен аударғанда бұл атау ағашсыз деген мағына білдіреді.



Вилли-вилли-шаңды дауылдар мен құмды дауылдар


От шашу

Оқулық , қалам, дәптер,

2 минут

Сергіту сәті

Қара жорға биі

Оқушылар көріп тұрған қимыл қозғалыстарын қайталайды.

Жарайсыңдар!

Интербел-сенді тақта

8 минут

Стикерлермен диалог

Описание: post-it-notes

І-топ

Тропиктік шөл және шөлейт зонасы

ІІ-топ

Саванналар мен сирек ормандар

ІІІ-топ

Ылғалды тропиктік және субтропиктік ормандар

Описание: Описание: Описание: Описание: Рисунок109

От шашу

Интербелсен

ді тақта, маркер, флипчарт,

Рефлексия

2 минут

«Екі жұлдыз, бір тілек»

Әр оқушыға стикер таратып беру

Сабақ бойынша екі сәтті шыққан және алдағы сабаққа бір тілек жазу.

Описание: Описание: Описание: Описание: Рисунок109




Стикер

4 минут

Үйге тапсырма

27- түсініп оқу

Күнделікке жазып алу


Күнделік

Бағалау

4 минут

Формативті жә-не жиынтық бағалау, өз – өзін бағалау,

Өз – өзін бағалау, мұғалімның жиынтық баға шығаруы

Өз – өзін бағалау.

Топбасшының бағалауы.












Только до конца зимы! Скидка 60% для педагогов на ДИПЛОМЫ от Столичного учебного центра!

Курсы профессиональной переподготовки и повышения квалификации от 1 400 руб.
Для выбора курса воспользуйтесь удобным поиском на сайте KURSY.ORG


Вы получите официальный Диплом или Удостоверение установленного образца в соответствии с требованиями государства (образовательная Лицензия № 038767 выдана ООО "Столичный учебный центр" Департаментом образования города МОСКВЫ).

Московские документы для аттестации: KURSY.ORG

