Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015

Опубликуйте свой материал в официальном Печатном сборнике методических разработок проекта «Инфоурок»

(с присвоением ISBN)

Выберите любой материал на Вашем учительском сайте или загрузите новый

Оформите заявку на публикацию в сборник(займет не более 3 минут)

+

Получите свой экземпляр сборника и свидетельство о публикации в нем

Инфоурок / Начальные классы / Конспекты / Заняття з майбутніми першокласниками.Тема: Мої захоплення!
ВНИМАНИЮ ВСЕХ УЧИТЕЛЕЙ: согласно Федеральному закону № 313-ФЗ все педагоги должны пройти обучение навыкам оказания первой помощи.

Дистанционный курс "Оказание первой помощи детям и взрослым" от проекта "Инфоурок" даёт Вам возможность привести свои знания в соответствие с требованиями закона и получить удостоверение о повышении квалификации установленного образца (180 часов). Начало обучения новой группы: 24 мая.

Подать заявку на курс
  • Начальные классы

Заняття з майбутніми першокласниками.Тема: Мої захоплення!

библиотека
материалов

Тема: Мої захоплення

Мета: виявити уподобання дітей, їх творчі здібності; розвивати зв’язне мовлення, мислення, творчу уяву, фантазію; виховувати бажання займатися улюбленою справою.

Обладнання: повітряні кульки, фломастери, вірш Грицька Бойка «Ділові розмови», конструктор, пластилін, фарби, папір для малювання, кольоровий папір, ножиці, клей.

ХІД ЗАНЯТТЯ

І. Підготовча частина

Привітання

Вправа «Віночок побажань»

Всі діти стають у коло один за одним та кладуть праву руку на плече сусіду. Кожен учасник по черзі називає ім’я сусіда і щось йому бажає. Гра закінчується, коли всі діти обмінялися побажаннями.

Групові заняття

«Космічний корабель»

Учасники діляться на пари. Кожна пара – це космічний корабель. Стають один за одним. Перша дитина в парі – «корабель», друга – «пілот» корабля. «Пілот» кладе руки на плечі «корабля». «Корабель» заплющує очі й витягує руки вперед – це пристрій для стикування з іншим «кораблем». Завдання «пілота» - мовчки керувати «кораблем». Завдання «пілота» - мовчки керувати «кораблем» (важелі керування – плечі партнера) і здійснити стикування з іншим «кораблем». Завдання «корабля» - постаратися цілком підкоритися «пілоту».

Обмін інформацією

  • Чи сподобалася вам гра?

  • Розкажіть чим ви любите займатися у вільну хвилину?

ІІ. Робота над темою заняття

  1. Повідомлення теми і мети заняття

- Сьогодні ми поговоримо з вами про ваші захоплення.

2. Слухання вірша

Ділові розмови

Щоденно після школи

У Петрика і Вови

Усе по телефону

Йдуть «ділові» розмови:

  • Здоров!

  • Здоров!

  • Як справи?

  • Що робиш? – я питаю.

  • Та ось по телефону

З тобою розмовляю…

А як у тебе справи?

- Та справи – те що треба!

- А що ти зараз робиш?

- Та ось дзвоню до тебе…

- Ну, що ж – бувай здоровий,

Бо вже пора кінчати:

Ще ж треба подзвонити

До Роми і до Гната.

Грицько Бойко

  • Чим насправді були зайняті друзі?

  • Що ви їм порадите?

3. Фізкультхвилинка

Два прихлопи, (Плескання в долоні.)

Три притопи, (Притопи, руки на пояс.)

На носок, (Виконання руху «колу паночки» однією ногою, потім другою.)

На каблучок.

Руку вліво, (Руку піднімають вперед, долонею назовні.)

Руку вправо,

Ми танцюєм козачок. (Нахили тулуба з напівприсіданням вліво-вправо, 4 рази.)

Раз – присядем, (На «раз» - присідають, руки на поясі, на слово «присядем» стають в основну стійку.)

Два присядем,

Настрій гарний. (Пружинисто спинаються навшпиньки з круговим обертанням рук донизу – всередину.)

Покружляли, (Повертаються на 360°, руки на поясі.)

Повертілись, (Напівприсідання з поворотом вліво, руки на пояс, ноги разом і одразу вправо.)

І тихенько всі усілись. (Глибоке присідання, голову на груди, руки вниз.)

4. Робота в творчих лабораторіях

У класі підготовленні центри для роботи в групах.

- Центр конструювання;

- Центр ліплення;

- Центр малювання;

- Центр виробів з паперу, тощо.

(Очолити центри можна запропонувати батькам майбутніх першокласників)

Дітям пропонується завітати до будь-якого центру і під керівництвом дорослих виготовити певний виріб. По закінченню організовується виставка творчих робіт.

5. Пальчикова гімнастика

Пензлик

Стіл, стілець, вікно і лаву

Я пофарбував на славу.

Киця лагідно муркоче –

Фарбуватись також хоче.

(З’єднати всі подушечки пальців руки і рухами пальців та зап’ястка розгойдувати кисть справа наліво і навпаки. Праворуч – пальці роз’єднувати. Ліворуч – м’яко з’єднувати подушечки пальців.)

6. Вправа «Продовж речення»

- Які риси характеру, на вашу думку, допоможуть вам займатися улюбленою справою?

Для того щоб малювати, треба …

В майбутньому я мрію …

6. Вправа «Куля мрій»

Всі ми любимо мріяти і хочемо щоб наші мрії збувалися. (Вчитель підкидає різнокольорові повітряні кульки і пояснює.) Піймайте кожен свою кульку мрії та намалюйте на ній свою мрію, користуючись фломастерами. (Діти виконують.)

Давайте об’єднаємо наші кульки в великий оберемок. Нехай здійсняться всі наші бажання.

ІІІ. Підсумок заняття

Гра «Мікрофон»

  • Якими ви були сьогодні на занятті?

  • Що найбільше запам’яталось?






