Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Свидетельство о публикации

Автоматическая выдача свидетельства о публикации в официальном СМИ сразу после добавления материала на сайт - Бесплатно

Добавить свой материал

За каждый опубликованный материал Вы получите бесплатное свидетельство о публикации от проекта «Инфоурок»

(Свидетельство о регистрации СМИ: Эл №ФС77-60625 от 20.01.2015)

Инфоурок / Начальные классы / Конспекты / Заняття з майбутніми першокласниками.Тема :Здрастуй, школо!
ВНИМАНИЮ ВСЕХ УЧИТЕЛЕЙ: согласно Федеральному закону № 313-ФЗ все педагоги должны пройти обучение навыкам оказания первой помощи.

Дистанционный курс "Оказание первой помощи детям и взрослым" от проекта "Инфоурок" даёт Вам возможность привести свои знания в соответствие с требованиями закона и получить удостоверение о повышении квалификации установленного образца (180 часов). Начало обучения новой группы: 28 июня.

Подать заявку на курс
  • Начальные классы

Заняття з майбутніми першокласниками.Тема :Здрастуй, школо!

библиотека
материалов

Тема: Здрастуй, школо!

Мета: формувати уявлення учнів про школу, розкрити важливість навчання у житті людини, розвивати пам'ять, мислення, мовлення, уяву; виховувати наполегливість, старанність, бажання вчитися.

Обладнання: папір для малювання, олівці, шкільне приладдя, іграшки.

ХІД ЗАНЯТТЯ

І. Підготовча частина

Привітання

  • Доброго ранку!

  • Доброго дня!

  • Говорите ви і говорю вам я.

Сьогодні у нас незвичайний урок.

Сьогодні ми зробимо ще один крок

В країну відому, в країну чудову,

Що називається рідная школа.

Групове заняття

Гра «Сонечко, парканчик, камінці»

Учитель, поступово збільшуючи темп, у будь-якому порядку дає гравцям такі команди: «Сонечко!», «Парканчик!», «Камінці!». Гравці на команду «Сонечко!» розчепірюють пальці на руках, за командою «Парканчик!» стуляють пальці та випрямляють долоні, руки стиснуті в кулаки при команді «Камінці!»

Обмін інформацією

  • Чи бажаєте ви йти до школи?

  • Чим приваблює вас школа?


ІІ. Робота над темою заняття

  1. Повідомлення теми і мети заняття

- Сьогодні ми будемо говорити про школу, про її значення у житті кожної людини.

  1. Слухання вірша

Різні оцінки

У школі Лісовій за спільну парту сіли

Руденьке Ведмежа і Зайченятко сіре.

Завдання їм однакове дали:

Розповісти про те, як літо провели.

Зітхнуло Ведмежа, понюхало чорнило,

Почухалося й зошита розкрило.

А Зайченя на це лише й чекало

Скосило очі, списувати стало:

«Улітку бігав між кущів і трав

І на деревах меду я шукав.

Іще я батькові і матері поміг

Сухе гілля зібрати на барліг…»

На другий день крізь плач Зайча белькоче:

  • У Ведмежати – «п’ять». А в мене – «два»…

Із тим, хто сам подумати не хоче,

Частенько отаке бува.

А. Гарматюк

- Як ви гадаєте, чому Зайченя отримало погану оцінку?

- Допоможіть Зайчику скласти розповідь.

3. Гра Ланцюжок»

Вчитель називає слово «школа». Дітям пропонується назвати якомога більше слів, які асоціюються з цим словом. Наприклад: школа, клас, урок, зошит, канікули, ручка, фарби. Вчитель вибирає з цього переліку слово «фарби» і діти утворюють новий ланцюжок.

4. Гра «Склади портфель»

- Чи знаєте ви які речі необхідні в школі, а які зайві?

На столі лежать різні речі: зошит, книжка, іграшка, олівець, диски, тощо. Дітям пропонується скласти в портфель тільки ті речі, які необхідні в школі.

5. Фізкультхвилинка

«Чи знаєш ти свій клас?»

Учитель: «Покладіть руки і заплющіть очі. Я називаю предмет, який є в нашому класі, а ви показуєте на нього рукою. Коли я скажу розплющити очі, ви побачите, чи правильно показали».

6. Вірш напам’ять

(Вивчити вірш за допомогою піктограм)

Школа

Наче вулик - наша школа,

Вся вона гуде, як рій.

І здається, що довкола

Розквітають квіти мрій.

Бігають, сміються діти,

Та лиш дзвоник задзвенить –

Стане тихо, ніби в квіти

Поховались бджоли вмить.

Д. Павличко

7.Пальчикова гімнастика

Пальчики прокинулись

Задрімав мізинчик трішки,

Безіменний - стриб у ліжко,

А середній там лежить, вказівний давно не спить.

Вранці всі схопились враз –

Вже до школи бігти час!

(По черзі згинати пальчики до долоньки, починаючи з мізинця. Потім великим пальцем торкатися всіх інших – «будити». Одночасно зі словом «враз» кулачок розтулити, широко розсунувши пальці.)

8. Малюнок «Рідна школа»

- Діти, уявіть собі школу, до якої ви б хотіли ходити, і намалюйте її.


ІІІ. Підсумок заняття

Вправа «Емоційний ланцюжок»

Діти стають у коло, кладуть ліву руку на плече сусіда й по черзі один за одним дякують сусідові ліворуч з а гарну роботу, приємні хвилини спілкування, позитивні емоції, висловлюють побажання, тощо. Останнім виступає вчитель.

- Я сподіваюся, що за десять наших занять ви познайомилися, знайшли нових друзів. Вам сподобалася наша класна кімната. У вас з’явилося бажання прийти до школи, щоб дізнатися багато нового. Тож я буду чекати на вас 1 вересня. До зустрічі! Хай вам щастить!











Подайте заявку сейчас на любой интересующий Вас курс переподготовки, чтобы получить диплом со скидкой 50% уже осенью 2017 года.


Выберите специальность, которую Вы хотите получить:

Обучение проходит дистанционно на сайте проекта "Инфоурок".
По итогам обучения слушателям выдаются печатные дипломы установленного образца.

ПЕРЕЙТИ В КАТАЛОГ КУРСОВ
