- 09.11.2015
- 2587
- 22
Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
Сабақтың тақырыбы: | Зат есім | |
Мақсаты: | Сөз таптары зат есім туралы ұғымды кеңейту | |
Міндеттері: | -Зат есімдерді тауып, дәлелдей білу -Зат есімдерге сұрақ қоя білу -Оқушылардың ойлау қабілеттерін жетілдіру | |
Күтілетін нәтижелер | Зат есімдерге сұрақ қоя біледі және дәлелдей алады. | |
Ресурстар | Оқулық, әдістеме, суреттер, тірек сызба | |
Оқыту әдістері | Ұйымдастыру сәті, «Шар» тринг, «Құстарға қамқорлық» әдісі, «Өкілдер жауабы» әдісі , «Таразы» әдісі , «Топтастыру» әдісі, қызығушылықты арттыру, оқулықпен жұмыс, терең ойла, суретпен жұмыс, сызбамен жұмыс, сергіту сәті, жұптық жұмыс, рефлексия «Лездеме!». | |
Тапсырмалар | 1-жаттығу «Құстарға қамқорлық» әдісі Суретке сұрақ қоя біл. | 2-жаттығу «Өкілдер жауабы» әдісі Зат есімдерді табу. Оларға сұрақ қойып дәлелде. |
3-жаттығу жұптық жұмыс Мәтінді көшіріп жазу. Зат есімдерге сұрақ қой. | 5-жаттығу «Топтастыру» әдісі Сөздерді жинақтап бір сөзбен айт және оларға сұрақ қой. | |
6-жаттығу «Таразы» әдісі Мәтіннен зат есімдерді тап. | ||
Үйге тапсырма | 4-жаттығу | |
Кері байланыс | Лездеме! |
Сабақтың жүрісі: | ||
Сабақтың кезеңдері: | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті |
1. Психологиялық кезеңдері. | «Шар» тринг арқылы оқушылардың өз армандарын білу. | Оқушылар қолын шарға жеткізіп өз армандарына жетеді. |
Топқа бөлу | Оқушыларды конфет арқылы топқа бөлу | 1-топ. «Барбарис», 2-топ «Бим-бом», 3-топ «Дюшес» |
Үй тапсырмасы «Өкіл», «Таңдау», «Бәрі» | 6-жаттығу топтық жұмыс түрінде жүргізу. Фишкамен бағалап отыру. | Әр топ берілген үй тапсырмасын талдау . |
Тұсаукесер
Мотивациялық –бағдарлау кезең «Тақырыптық түйінді» әдісі | Топтық жұмыс жүргізу, оқушылар сызбамен жұмыс жүргізу. | Әр топ өздеріне берілген тірек сызбалармен жұмыс жүргізеді. Осы сөздер арқылы жаңа сабақтың тақырыбын табу керек. |
Негізгі бөлім
Операциялық – орындаушылық кезең «Құстарға қамқорлық» әдісі | Жаңа сабақтың тақырыбын жазу. 1-жаттығу суретпен жұмыс жүргізу | Дәптерге күннің жадын, тақырыпты жазады. Әр топ берілген суретке қарап атауларды табады және сұрақ қойып талдайды. |
«Өкілдер жауабы?» әдісі | 2-жаттығу топтық жұмыс. Суретпен жұмыс жүргізу. | 1-топ заттың атауларын табады. 2- топ сол заттарға сұрақ қояды. 3-топ қойылған сұрақтардың әр басқа екенін дәлелдейді. |
Сергіту сәті | «Қызыл өрік» | Оқушылар қимыл бойынша жаттығады. |
Мәтінмен жұмыс | 3-жаттығу мәтінді көшіріп жазу. | Әр топ бір-бір сөйлемді оқып, зат есімдерді тауып , сұрақ қояды. |
«Топтастыру» әдісі | 5-жаттығу әр қатардағы сөздерді жинақтап бір сөзбен қалай атауға болатынын айту. | Әр топ қатарындағы сөздердің атауларын тауып, оларға сұрақ қояды. |
«Таразы» әдісі | 6-жаттығу мәтінді екі топқа бөліп беру, зат есімдерді таразыға салу. | Әр топ мәтін бөлігін көшіріп жазып, зат есімдерді сұрағына қарай таразыға салу керек. Қайсысы көп екенін байқау |
Рефлексиялық- бағалау
«Лездеме!» | Конвертке сөздер жасыру. | Оқушылар конверттен бір сөзді бір рет алу, ол сөздің атын атамай түсіндіруі керек. |
Үйге тапсырма | 4-жаттығу | Көп нүктенің орнына керекті зат есімдерді қойып жазуы керек |
6 663 131 материал в базе
Настоящий материал опубликован пользователем Ергенова Гүлбану Ергеновна. Инфоурок является информационным посредником и предоставляет пользователям возможность размещать на сайте методические материалы. Всю ответственность за опубликованные материалы, содержащиеся в них сведения, а также за соблюдение авторских прав несут пользователи, загрузившие материал на сайт
Если Вы считаете, что материал нарушает авторские права либо по каким-то другим причинам должен быть удален с сайта, Вы можете оставить жалобу на материал.
Удалить материалВаша скидка на курсы
40%Курс повышения квалификации
72 ч.
Курс повышения квалификации
180 ч.
Курс повышения квалификации
72 ч. — 180 ч.
Мини-курс
4 ч.