Инфоурок Математика Рабочие программы"Жай бөлшектерге амалдар қолдану" 5-сынып

"Жай бөлшектерге амалдар қолдану" 5-сынып

Скачать материал

Кудербекова Алия Галымовна,

Түркістан облысы Түлкібас ауданы Т.Рыскұлов ауылы

Б.Садықов атындағы жалпы орта мектебінің математика пәні мұғалімі     

 

Хобби: Ойымды оятар,  ақылыма үн қосар,  дүниетанымымды  кеңейтетін әдеби кітаптарды оқығанды жақсы көремін.   

                                   

Педагогикалық  кредо: Мектептегі ең маңызды, оқушыға тәрбие берерлік, нағыз үлгі болатын адам – мұғалім. Ол –оқыту методының, оқыту принципі мен тәрбиенің  келбеті. Оның тұлғасы құрмет пен күш тудырады. Барлық жерде мектеп құндылығы мұғалім құндылығымен бағаланады. Сондықтан «Маған өз шәкірттеріңді көрсет, мен сені көрем».

 

Шығармашылық тақырыбы:  «Биоинформатика және синергетика» технологиясын математика сабақтарында қолданудың тиімділігі.

 

Шығармашылық тақырыптың идеясы: Оқушылардың біліктілігі мен дағдысын, ойлау жылдамдығы мен есте сақтау қабілеттерін арттыра отырып, білім сапасын көтеру.

 

Сабақ тақырыбы: Жай бөлшектерге амалдар қолдану

(5-сынып)

 

Сабақ мақсаты: 1. Оқушылардың ойлау жылдамдығын арттыру.

                              2. Жай бөлшектерді қосу, азайту, көбейту және бөлу

                                  дағдыларын дамыту.

                              3. Оқушыларды шапшаң қимылдауға, ұжыммен жұмыла

                                  бірлесе жұмыс істеуге баулу.

Сабақ барысы:

І. Ұйымдастыру сәті: ОЖ (5 мин)

    Мұғалімнің кіріспе сөзі:

    Құрметті оқушылар! Біз сендермен жай бөлшектерге амалдар қолдануды, яғни жай бөлшектерді қосу, азайту, көбейту және бөлу амалдарын өттік, бүгін осы тақырыптарды жалпылаймыз.

    Қазіргі заманда 1 айлыққа күн көру қиын, сондықтан қосымша жұмыстармен айналысуға тура келеді. Кейбіреулер кафе, қымызхана, асхана, ресторан ашса, енді біреулер сауда, маркетингпен айналысады. Біз де «Қымызхана» ашумен айналысамыз. Ол үшін сендер осы уақыт ішінде алған білімдеріңді дәлелдеулерің қажет.

 

ІІ. 1) Қымызхана ашу үшін алдымен не керек? (жер).

     Ал енді жер алу үшін барлығың мына 5 есепті тез шығарып шығуларың керек:

 

1)                                           4)

 

2)                                      5)

 

3)

 

Алғашқы 5 оқушы + 30 сек.

Жауаптарын тақтаға жазып, тексеріп шығып, білім сапасын есептеу. Егер білім сапасы ≥63% болса, онда жерді алдық деп есептейміз.

 

ІІІ. Топпен жұмыс.

      Енді балалар, қымызхана ашу үшін киіз үй тұрғызу қажет. Ол үшін киіз үйдің керегесін тұрғызып, сосын шаңыраққа уықтарды бекітіп, есігін қою қажет. Оларды орындау үшін 6 топ мына есептерді шығару керек:

 

І топ:

 

1)

 

2)

 

3)

 

ІІ топ:

1)

2)

 

3)

 

ІІІ топ:

 

1)

 

2)

 

3)

 

IV топқа (I топ есептері), V топқа (ІІ топ есептері), VІ топқа (ІІІ топтың есептері).

 

ІV. Киіз үйді тұрғыздық, келесі қадамда не істейміз деп ойлайсыңдар? Қаптаймыз, әсемдейміз. Ол үшін әр қатардың командирлерін «Интеллектуалды марафонға» шақырамыз:

 

1)

 

2)

3)

 

Тексеріп, киіз үйді әсемдеу.

 

V. Енді не керек? Ыдыс-аяқ.

     Топпен жұмыс.

 

І топ пен ІV топ:

1)               2)          3)

II топ пен V топ:

1)                 2)         3)

III топ пен VI топ:

1)                 2)          3)

VI. Қымыз әкелу (бөлу). Қатармен жұмыс.

 

        І                                          ІІ                                        ІІІ

1)                                1)                                1)

 

2)                               2)                               2)

 

3)                          3)                               3)

 

4)                             4)                                4)

 

5)                       5)                            5)

 

6)                            6)                               6)

 

7)                              7)                         7)

8)                           8)                            8)

 

VII. Қорытынды бөлім.     а

 

 

 

57

 

Ы

Х

Л

Ғ

А

Ң

М

Б

Р

Т

Е

 

 

57

57

Б

А

Р

Л

Ы

Ғ

Ы

Ң

А

 

Р

А

Х

М

Е

Т

 

VІIІ. Бағаларға коментарий жасау. Топтар мен жеке оқушыларды бағалау

ІХ. Үй тапсырмасы.  №38, №39 есептерін шығару

 

 

Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал ""Жай бөлшектерге амалдар қолдану" 5-сынып"

Методические разработки к Вашему уроку:

Получите новую специальность за 2 месяца

Руководитель организации

Получите профессию

Менеджер по туризму

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать

Краткое описание документа:

Сабақ тақырыбы: Жай бөлшектерге амалдар қолдану

(5-сынып)

Сабақ мақсаты: 1. Оқушылардың ойлау жылдамдығын арттыру.

2. Жай бөлшектерді қосу, азайту, көбейту және бөлу

дағдыларын дамыту.

3. Оқушыларды шапшаң қимылдауға, ұжыммен жұмыла

бірлесе жұмыс істеуге баулу.

Сабақ барысы:

І. Ұйымдастыру сәті: ОЖ (5 мин)

Мұғалімнің кіріспе сөзі:

Құрметті оқушылар! Біз сендермен жай бөлшектерге амалдар қолдануды, яғни жай бөлшектерді қосу, азайту, көбейту және бөлу амалдарын өттік, бүгін осы тақырыптарды жалпылаймыз.

Қазіргі заманда 1 айлыққа күн көру қиын, сондықтан қосымша жұмыстармен айналысуға тура келеді. Кейбіреулер кафе, қымызхана, асхана, ресторан ашса, енді біреулер сауда, маркетингпен айналысады. Біз де «Қымызхана» ашумен айналысамыз. Ол үшін сендер осы уақыт ішінде алған білімдеріңді дәлелдеулерің қажет.

ІІ. 1) Қымызхана ашу үшін алдымен не керек? (жер).

Ал енді жер алу үшін барлығың мына 5 есепті тез шығарып шығуларың керек:

1) 4)

2) 5)

3)

Алғашқы 5 оқушы + 30 сек.

Жауаптарын тақтаға жазып, тексеріп шығып, білім сапасын есептеу. Егер білім сапасы ≥63% болса, онда жерді алдық деп есептейміз.

ІІІ. Топпен жұмыс.

Енді балалар, қымызхана ашу үшін киіз үй тұрғызу қажет. Ол үшін киіз үйдің керегесін тұрғызып, сосын шаңыраққа уықтарды бекітіп, есігін қою қажет. Оларды орындау үшін 6 топ мына есептерді шығару керек:

І топ:

1)

2)

3)

ІІ топ:

1)

2)

3)

ІІІ топ:

1)

2)

3)

IV топқа (I топ есептері), V топқа (ІІ топ есептері), VІ топқа (ІІІ топтың есептері).

ІV. Киіз үйді тұрғыздық, келесі қадамда не істейміз деп ойлайсыңдар? Қаптаймыз, әсемдейміз. Ол үшін әр қатардың командирлерін «Интеллектуалды марафонға» шақырамыз:

1)

2)

3)

Тексеріп, киіз үйді әсемдеу.

V. Енді не керек? Ыдыс-аяқ.

Топпен жұмыс.

І топ пен ІV топ:

1) 2) 3)

II топ пен V топ:

1) 2) 3)

III топ пен VI топ:

1) 2) 3)

VI. Қымыз әкелу (бөлу). Қатармен жұмыс.

І ІІ ІІІ

1) 1) 1)

2) 2) 2)

3) 3) 3)

4) 4) 4)

5) 5) 5)

6) 6) 6)

7) 7) 7)

8) 8) 8)

VII. Қорытынды бөлім. а

х

57

Ы

Х

Л

Ғ

А

Ң

М

Б

Р

Т

Е

57

57

Б

А

Р

Л

Ы

Ғ

Ы

Ң

А

Р

А

Х

М

Е

Т

Скачать материал
