Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
Сабақтың тақырыбы: Жамбыл- ақындар айтысының алыбы.
Сабақтың мақсаты: білімділік- а) айтыскер ақын Жамбылдың айтыс ақын ретінде танылуы, айтыстарындағы сол кездегі әлеуметтік мәселенің көтерілуі,
ә) Жамбылдың айтыстағы ақындық шеберлі туралы мағлұмат беру:
дамытушылық- оқушылардың әдеби дүниетанымын кеңейту,
тәрбиелік- ақын бойындағы ізгі қасиеттерден үлгі алуға, адамның жан дүниесін тани білуге, көркем әдебиетті сүйіп оқуға, өлеңді талдату арқылы елін , жерін құрметтеуге тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: жаңа сабақ, танымдық сабақ.
Сабақ әдісі: баяндау, мәнерлеп оқу, сұрақ- жауап, салыстыру, әңгімелеу, талдау.
Сабақтың көрнекілігі: фотослайдтар, тірек сызбалар, көркем әдебиеттер.
Техникалық құралдар: интерактивтік тақта.
Барысы :
Сабақтың кезеңдері | Қолданылатын стратегия | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Уақыты |
Қызығушылығын арттыру | Тірек сызба арқылы үй тапсырмасын тексеру. | Сабақтың мақсатымен таныстыру, жұмыс түрлері, шарттары жайында айтып өту. -өз ойларын еркін жеткізу -бір-бірінің пікірлерін тыңдай білу, көмек көрсету -тапсырманы сауатты орындау. | 1.Мұғалімнің айтқандарын тыңдайды. 2.Берілген тірек сызба арқылы үй тапсырмасына дайындалып, жауап беруге өз ойларын жинақтап отырады. | 15 мин |
Мағынаны ажырату. | Сұрақ қою Сатылай кешенді талдау | 1.Сергіту сәті. «Жамбыл Жабаев » туралы слайд көру. 2.Мәтінмен жұмыс жасау шартымен таныстырады: -мәтінді дауыстап оқып шығу -мазмұнын айту 3.Айтыс туралы жалпы түсінік беру: -айтыс түрлеріне тоқталу -Құлмамбет пен Жамбыл айтысының ерекшеліктері туралы тірек сызбаға көңіл аударту 4. Өлең құрылысын талдату | 1.Тыңдау: -берілген шарттарды орындау -мәтінді дауыстап оқып шығу -мәтінді түсініп оқу -мазмұнын айту 2.Айтыстың түрлеріне және ерекшеліктері туралы айту. - Құлмамбет пен Жамбыл айтысының ерекшеліктерін оқу. 3. Жамбылдың Құлмамбетке айтқан өлеңіне талдау жасау.. | 20 мин |
Ой толғаныс | Сабақты бекіту барысында сұрақ қою | 1.Венн диаграммасын толтыру шартымен таныстыру 2. Қазіргі кездегі және бұрыңғы кездегі айтыс ерекшеліктеріне тоқталу | 1.Венн диаграммасын толтырады 2. .Қазіргі және бұрыңғы кездегі айтыс ерекшеліктері туралы ойларын ортаға салады. | 6 мин |
Үй тапсырмасы Бағалау | 1.«Жамбыл- ақындар айтысының алыбы» оқып келіп, мазмұнын айту 2.Кәзіргі айтыс пен бұрыңғы айтыс туралы эссе жазып келу. | Күнделіктеріне жазып алу. | 4 мин | |
Жүректен- жүрекке | Сабаққа белсене қатысқан оқушыларға баға қою. Оқушыларды орындарынан тұрғызып, бір-біріне жақсы тілектер айтқызу Ж.Жабаев «Отаным» әнін хормен айтқызу | Оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айтады. Бәрі хормен Ж.Жабаевтың «Отаным» әнін айтады |
«Первомайск негізгі мектебі» ММ
Қазақ тілінен ашық сабақ
9-сынып
Өткізген мұғалім: М.С.Катпенова
Павлодар қаласы
2015 жыл
6 609 866 материалов в базе
Настоящий материал опубликован пользователем Хасенова Макпал Сарсеновна. Инфоурок является информационным посредником и предоставляет пользователям возможность размещать на сайте методические материалы. Всю ответственность за опубликованные материалы, содержащиеся в них сведения, а также за соблюдение авторских прав несут пользователи, загрузившие материал на сайт
Если Вы считаете, что материал нарушает авторские права либо по каким-то другим причинам должен быть удален с сайта, Вы можете оставить жалобу на материал.
Удалить материалВаша скидка на курсы
40%Курс профессиональной переподготовки
500/1000 ч.
Курс профессиональной переподготовки
300/600 ч.
Курс профессиональной переподготовки
600 ч.