САБАҚ: Балама хат
|
Мектеп
|
Күні: 05.05
|
Мұғалімнің есімі: Ерғалиева С
|
СЫНЫП: 4
|
Қатысқандар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақ негізделген оқу
мақсаты(мақсаттары)
|
|
Сабақтың мақсаттары
|
Барлық оқушылар:
|
Сабақ мақсаттары
|
·
Жамбыл
Жабаевтың жыр алыбы екені туралы біледі.
|
Оқушылардың басым бөлігі:
|
·
Өлең
соғыстағы ұлын және басқа да жауынгерлерді жаумен аянбай соғысуға шақырғаны
туралы екенін біледі.
|
Кейбір оқушылар:
|
·
Саурық,
Сұараншы батырлардың қазақ жері үшін күрескер батырлар екенін біледі.
|
Тілдік мақсат
|
Оқушылар орындай алады:
·
Өлеңнің
мазмұнын түсініп оқиды.
|
Негізгі сөздер мен
тіркестер:
|
·
Гвардеец,
Сұраншы, Саурық, жаһан
|
Сыныптағы диолог/жазылым
үшін пайдалы тілдік бірліктер:
|
Талқылауға арналған
тармақтар:
-Жамбыл ата соғыстағы
баласына хатты қай кезде жазды?
Сұраншы, Саурық батырлар
кімдер?
|
Жазылым бойынша
ұсыныстар:
|
Жамбыл Жабаевтың басқа да
өлеңдерін еске түсіріп жаза алады.
|
Алдыңғы тақырып
|
Негіздер
|
Жоспар
|
Сабақ кезеңдері
|
Уақыты
|
Жоспарланған
жаттығулар мен тапсырмалар
|
Ресурстар/
Оқу
үшін бағалау
|
Басталуы 15 мин
|
2
|
І.Сергіту сәті: Жүректен-
жүрекке
|
|
3
|
ІІ.Топқа бөлу: Мозайка
әдісімен топқа бөлу
1- топ Ынтымақ
2- топ Бірлік
3- топ Бейбітшілік
|
10
|
ІІІ.Үй тапсырмасын
тексеру.
«Уақыт шеңбері » әдісі
Әр топ бір бөлімнен
түсінгендерін абзац бойынша кезек-кезек айтып шығады.
|
Оқушылар сұрақтарға жауап
беруде қателескен тұстарын сыныптастарының көмегі арқылы түзетеді.
|
Ортасы 20 мин
|
10
|
ІV.Миға шабуыл әдісі
арқылы тақырыпты ашу.
Конверттің суреті
Ой қозғау.
1. Жамбыл Жабаев туралы
видиодан үзінді.
V.Тапсырма.
1- топ Ынтымақ Жамбыл
туралы топтастыру.
2- топ Бірлік Өлеңді
мәнерлеп тізбектеп оқыту.
3- топ Бейбітшілік Алғадай
батырға хат жазу.
|
Тапсырма барысында топ
басшылары бағалау парақтары арқылы бағалайды.
|
10
|
Сергіту сәті
Сөздік жұмысы
Гвардеец
– әскер жауынгер.
Жапан
– жер жүзі әлемі.
Қаймықпай, тайынбай –
қорықпай
VІ.Тапсырма:
«Ортада қаламсап»
1- топ «Егер мен батыр болсам…»
тақырыбына эссе жазады.
2- топ Өлеңнен түсінгенін өз сөзімен
айтып береді.
«Ортада қаламсап»
3- топ Батырлық ерлік туралы
мақал -мәтел жазу
|
Оқушыларды ынталандыру
мақсатында смайликпен бағалау.
|
Аяқталуы 15 мин
|
7
|
Қорытынды тапсырма: Телефон әдісі бойынша
бір-біріне сұрақтар қою.
Жиынтық бағалау.
Қорытынды бағалау бетшесі
Тапсырма
|
Дескрипторлар
|
|
|
|
|
1 тапсырма
|
Үй тапсырмасын толық
түсініп, сұрақтарға жауап бере алады.
|
|
|
|
|
1 тапсырма
|
Жамбыл Жабаев туралы,
өның өлеңі туралы біледі.
|
|
|
|
|
3 тапсырма
|
Эссе жазып, өз ойын
еркін жеткізе алады.
|
|
|
|
|
Бағалау өлшемі:
15 –14 «5» 13-11
– «4» 10-5 – «3» 4 тен төмен - 2
|
|
Қосымша ақпарат: Сұраншы ,Саурық
батырлар туралы түсінік беру
|
Рефлексия
1.Сабақ
өз мақсатына жетті ме?
2. Бүгін
оқушылар не үйренді?
3. Өз
уақытымды тиімді
пайдаландым
ба?
|
Кері байланыс: Блоб ағашы
|
Пәнаралық байланыс.
Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері. АКТ-мен байланыс. Құндылықтардағы
байланыс
|
География,
http://www.youtube.com
Жамбыл Жабаевтың
өлеңдеріндегі потритизмді түсіну.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|