1047058
столько раз учителя, ученики и родители
посетили сайт «Инфоурок»
за прошедшие 24 часа
+Добавить материал
и получить бесплатное
свидетельство о публикации
в СМИ №ФС77-60625 от 20.01.2015
Дистанционные курсы профессиональной переподготовки и повышения квалификации для педагогов

Дистанционные курсы для педагогов - курсы профессиональной переподготовки от 1.410 руб.;
- курсы повышения квалификации от 430 руб.
Московские документы для аттестации

ВЫБРАТЬ КУРС СО СКИДКОЙ ДО 90%

ВНИМАНИЕ: Скидка действует ТОЛЬКО до конца апреля!

(Лицензия на осуществление образовательной деятельности №038767 выдана ООО "Столичный учебный центр", г.Москва)

ИнфоурокНачальные классыКонспектыЖануарлардың тіршілік ортасына бейімделуі

Жануарлардың тіршілік ортасына бейімделуі

библиотека
материалов
Скачать материал целиком можно бесплатно по ссылке внизу страницы.

Сынып:

3 «В»

Пәні:

Дүниетану

Мерзімі:

9.02.2015ж.

Сабақтың тақырыбы:

Жануарлардың тіршілік ортасына бейімделуі


Сабақтың мақсаты:

Оқушыларға сүтқоректілер туралы,жануарлардың тіршілік ортасы,табиғаттағы,адам өміріндегі рөлі туралы түсінік беру.

Күтілетін нәтиже:

Оқушылар сүтқоректілер туралы,жануарлардың тіршілік ортасы,табиғаттағы,адам өміріндегі рөлі туралы біледі.

Неізгі түсінік:

  • Жануарлардың тіршілік ортасы

Сабақтың барысы:

уақыты

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Әдіс-тәсілдер, көрнекіліктер

1.

5 мин

Психологиялық дайындық.

Жануарлар: сиыр, жылан, құрбақа, қолтырауын, инелік, шыбын, тасбақа, қасқыр, түлкі, шегіртке.

Мұғалім бір жануарды атайды оқушылар оның жануарлардың қай тобына жататынын айтады.




Топқа бөліну

Жануарлар суреттері арқылы топқа бөліну.


2.

2 мин

Үй тапсырмасы.

1)«Раундробин» немесе «Жазбаша үстел» әдісі арқылы жазып шығады.

2)Сынама

1. Жәндіктер, балықтар, қосмекенділер, бауырымен жорғалаушылар, құстар. Сүтқоректілер деп -

а) жануарлар дүниесін;

ә) жануарлардың аттарын;

б) жануарлардың көп түрлігін;

в) жануарлар класын айтады.

2. Жәндіктердің 3 белгісі:

а) қанаты, 6 аяғы, мұртшасы

ә) аяғы, тырнағы, қанаты;

б) 3 бөлікті денесі, тырнағы қанаты;

в) тырнағы, 6 бөлікті денесі; 6 аяғы.

3. Қызыл кітапқа:

а) құстың 29 түрі; б) 56 құс;

ә) құстың 56 түрі; в) барлық құстар енгізілген.

4. Балықтар ... тыныстайды.

а) өкпесімен;

ә) қанатымен;

б) желбезегімен;

в) торсылдағымен.

5. Тіршілік ортасы деп –

а) тіршілікке қолайлы ортаны;

ә) тұрғызылған қоныс мекенді;

б) бейімделіп мекен етуді;

в) орналасу ерекшелігін айтады.

Жазады, сынаманы орындайды.

«Раундробин» немесе «Жазбаша үстел» әдісі , Ақ беттер,сынама

3.

20 мин

Жаңа сабақ.

Видеодан көрсету.

Кітаппен жұмыс.

Оқушылар сабақтың мақсатын анықтайды.

Кітапты оқиды.

АКТ


5 мин

Электронды сергіту сәті

Оқушылар билейді.



7 мин

Дәптермен жұмыс.


Бақылау күнделігімен жұмыс.


5.

2 мин

Рефлексия.

«Өрмекші торы» әдісі. Сұрақ-жауап.

Оқушылар бір-біріне сұрақтар қояды.

Кубизм әдісі

6.

2 мин

Үйге тапсырма беру:36-ж. (155-бет)

7.

2 мин

Бағалау


