1035647
столько раз учителя, ученики и родители
посетили сайт «Инфоурок»
за прошедшие 24 часа
+Добавить материал
и получить бесплатное
свидетельство о публикации
в СМИ №ФС77-60625 от 20.01.2015
Дистанционные курсы профессиональной переподготовки и повышения квалификации для педагогов

Дистанционные курсы для педагогов - курсы профессиональной переподготовки от 1.410 руб.;
- курсы повышения квалификации от 430 руб.
Московские документы для аттестации

ВЫБРАТЬ КУРС СО СКИДКОЙ ДО 90%

ВНИМАНИЕ: Скидка действует ТОЛЬКО до конца апреля!

(Лицензия на осуществление образовательной деятельности №038767 выдана ООО "Столичный учебный центр", г.Москва)

ИнфоурокДругоеРабочие программыЖасыл эвглена – жануарлар мен өсімдіктерге тән белгілердің қатарынан екеуін де біріктірген қарапайым жәндік

Жасыл эвглена – жануарлар мен өсімдіктерге тән белгілердің қатарынан екеуін де біріктірген қарапайым жәндік

библиотека
материалов
Скачать материал целиком можно бесплатно по ссылке внизу страницы.

Күні:

Сыныбы: 7


Сабақтың тақырыбы: Жасыл эвглена – жануарлар мен өсімдіктерге тән белгілердің қатарынан екеуін де біріктірген қарапайым жәндік

Сабақтың мақсаты: оқушыларға жасыл эвглена туралы толық мағлұмат беру және оның ерекшелігі туралы білімдерін бақылай отырып, оның жануарға да, өсімдікке де тән қасиеттері туралы білімдерін жетілдіру арқылы сабақты өмір мысалдарымен байланыстыра өткізу.

Сілтеме: Биология: Жалпы білім беретін мектептің 7-сыныбына аргалған оқулық, Қ.Қайым, Р.Сәтімбеков, Ә.Әметов, Ж.Қожантаев-Алматы: Атамұра,2012ж-168 бет.

Көрнекіліктер: интербелсенді тақта,презентация, маркер, стикер, А4, А3 қағазы, постер, желім, қайшы, фломастер, түрлі-түсті қағаздар, өшіргіш, скоч, стикер, степлер.

Оқу нәтижесі: құнды пікір айтуға бағыттау,өзін-өзі бағалау,ой өрісін тілін дамыту.

Түйінді идеялар: оқытудағы жаңа әдіс- тәсілдерді  қолдану арқылы, оқушыларды ынтымақтастықта жұмыс істеуге  үйрету. Дарынды балалардың қабілеттерін ары қарай дамыту. Үлгерімі төмен оқушыларды сабаққа тарту.

Сабақтың барысы:


Сабақ кезеңдері

Мазмұны

Уақыты

Қажетті

құрал-жабдықтар

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

I.Ұйымдастыру бөлімі

«Марапат» жағымды психологиялық ахуал қалыптастыратын ой сергіту.

3 минут


Музыка, колонка

Топ ережесі.


Сыныпта жағымды атмосфера орнату.

 

 

Бір-біріне қарап жылы тілектер айтады

Топ құру. Стикердегі суреттер арқылы топқа бөлінеді.

Стикер, суреттер

Оқушылардың танымдық белсенділігін артттыру,топқа бөлу.

Өз топтарына орналасады.

II.Негізгі бөлімі

«Кім шапшаң»

Тест тапсырмасы Жеке жұмыс

10 минут


Дәптер,қаламсап.


Ұйымдастырушы, бағыттаушы

Тақырыпты толығымен мазмұнындап беру.

Әр оқушы өз жұмысын орындап болғаннан кейін,қасындағы жұбын тексереді,бағалайды,

бағасын айтады


Семантикалық картаны толтыру

Жұптық жұмыс

3 минут

Кесте сызылған парақ

Тақырыпқа байланысты сұрақтар қояды

Сұрақтарға жауап береді.


«Конверт сұрақ» ойыны

Жеке жұмыс

3 минут

Сұрақтар жазылған парақ, конверт, стикер

Сұрақтар салынған конвертті таратады

Конверттегі сұрақтардың жауабын стикерге жазып тапсырады

Сергіту сәті

Би ырғағын қайталау

1 минут

Музыка, колонка

Оқушылардың сергуіне жағдай жасайды

Би ырғағын қайталап, билейді.

ІІІ.  « Автобус аялдамасы»

Жасыл эвглена-талшықтылар класының өкілі

Бейнебаян

10 минут

Бейнебаян, интербелсенді тақта, презентация, колонка

А4, А3, түрлі- түсті қағаздар, стикер,желім,

Фломастер, степлер, скоч

Ұйымдастырушы

Бейнебаян көреді

Постер жасау, өз ойларын ортаға салу, пікір талас, ортақ бір пікірге келу.

ІV. Галлерея аралау

Барлық топтар қорғаған постерлерін 

бағалайды

3 минут

стикер

Әділ бағалауды ұсынады

Әр  оқушы өзіне ұнаған топқа дауыс береді, келіпейтін жерінде келіспеушілік білдіріп стикерге өз пікірін жазады

V. Пысықтау

Венн диаграммасы



5 жолды өлең құрастыру

3 минут



3 минут

Қағаз, қалам

ұйымдастырушы

«Амеба» мен «Эвглена» ұқсастығын жазу

1. Зат есім. Кім?

2. Сын есім. Қандай?

3. Етістік. Не істейді?

4. 4 сөзден құралған сөйлем.

5. Балама сөз.

VI. Бағалау

Бағалау парағын толтыру.

2 минут

Бағалау парағы

Әділ бағалауды ұсынады

Өзін және сыныптастарын  бағалайды.

VII.Кері байланыс

«Менің ойым...»


Өз қолдарын карандашпен бастырып сызу әр саусаққа:

1.Не ұнады?

4.Не ұнамады?

2 минут

Түрлі- түсті қағаздар,қайшы қарындаш.


Сұрақ қояды


Кері байланыс орнату.


IX. Қосымша  оқу

Үйге тапсырма

2 минут

оқулық,

күнделік.

Күнделікке жазу

Эвгленаның құрылысын

макет түрін жасау.

5 сұрақтан тұратын тест.

40 тақырыпты қайталау. Жұмыс дәптеріндегі тапсырмаларды орындау





