Инфоурок / Математика / Другие методич. материалы / 'жай бөлшектерді бөлу' 5

'жай бөлшектерді бөлу' 5

Напоминаем, что в соответствии с профстандартом педагога (утверждён Приказом Минтруда России), если у Вас нет соответствующего преподаваемому предмету образования, то Вам необходимо пройти профессиональную переподготовку по профилю педагогической деятельности. Сделать это Вы можете дистанционно на сайте проекта "Инфоурок" и получить диплом с присвоением квалификации уже через 2 месяца!

Только сейчас действует СКИДКА 50% для всех педагогов на все 111 курсов профессиональной переподготовки! Доступна рассрочка с первым взносом всего 10%, при этом цена курса не увеличивается из-за использования рассрочки!

ВЫБРАТЬ КУРС И ПОДАТЬ ЗАЯВКУ
библиотека
материалов

Сабақтың тақырыбы: "Жай бөлшектер" тарауына есептер шығарту

Сабақтың мақсаты:

  • Білімділік: деңгейлеп оқыту арқылы оқушылардың есептерді шығарудағы логикалық ойлау қабілеттерін, есте сақтау және зейін қою қабілеттерін дамыту.Практикалық дағдыларын қалыптастыру, пәнге деген қызығушылығын арттыру.

  • Тәрбиелік: Деңгейлік тапсырмаларды орындау арқылы өзіндік ізденістерін қалыптастыру. Сын тұрғысынан саралай білуге

  • тәрбиелеу.Бір-біріне достарына көмек көрсетіп, топ, ұжым болып бірлесіп, тату-тәтті жұмыс істей білуге тәрбиелеу.

  • Дамытушылық: Оқушылардың ойлау қабілеттерін дамыту, өз бетінше жұмыс жасауға дағдыландыру.

Сабақтың типі: жаңа тақырып қайталап есептер шығару

Сабақтың түрі: аралас

Сабақтың әдіс-тәсілдері: сұрақ-жауап, түрлі тапсырмалар

Құрал жабдықтар: карточкалар, деңгейлік тапсырмалар, интербелсенді тақта.

  • Ұйымдастыру: Балалардың сабаққа қатысуы, дайындығын тексеру, зейінін шоғырландыра отырып мақсатқа бағыттау

  • Үй тапсырмасы үй жұмысын орындауда кеткен қателіктерін жөндеу. Сабақтың мақсатымен таныстыру. “Қайталау – оқу айнасы”

hello_html_m1e7b7684.gifhello_html_me651ad9.gif

hello_html_b8b10df.pnghello_html_61e61ffd.pnghello_html_5a555cb.png



hello_html_m130d18ff.pnghello_html_m2d9bd23d.jpghello_html_m1d0d6791.jpg

  • Білім көзі кітапта” (кітаппен жұмыс)

hello_html_2521c346.png

  • Деңгейлік тапсырма

hello_html_m206dfb5d.gifhello_html_3e3c454d.png

hello_html_m65fac95b.pnghello_html_m7b9a8a2e.png

  • Сабақты қорытындылау

  • Үйге тапсырма


hello_html_m1662eb36.gif

  • Бағалау






















Математика

5 «Б» сынып

Сабақтың тақырыбы:

«Жай бөлшектерді бөлу»

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Жай бөлшектерді бөлу амалын түсінеді.

Дамытушылық: Жай бөлшектерді көбейту және бөлуді меңгере отырып, есептерді шығару дағдысы қалыптасады.

Тәрбиелілік: Оқушылар ұқыптылыққа, сауаттылыққа, өз бетінше ізденуге, есеп шығаруға талаптануға дағдыланады.

Күтілетін нәтиже

1. Жай бөлшектерді бөлуді меңгереді.

2. Жай бөлшектерді бөле алады.

3. Бір – бірімен ақылдасады.

Сілтеме

Оқулық, қосымша әдістемелік журналдар, т.б

Сабақта қолданылатын материалдар:

Стикерлер

Оқулық

Оқыту әдістері:

АКТ


1. Жеке жұмыс

2. Топтық жұмыс


Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

І. Ұйымдастыру кезеңі

3 минут

Оқушылардың зейінін сабаққа аудару, түгендеу, топқа бөлу

3 топқа бөлініп, орындарына отырады

ІІ. Кім шапшаң

5 минут







ІІІ. «Сәйкесін тап» ойыны

hello_html_m2c3c6c94.png


hello_html_m2f1cbd64.png


ІІІ. Жаңа сабақ

5 минут

Жай бөлшектерді бөлу үшін:

1. Бірінші бөлшектің өзін жазамыз;

2. Бөлуді көбейтумен алмастырамыз;

3. Екінші бөлшектің кері бөлшегін жазамыз;

4. Қысқаратын сандарды қысқартып, көбейтеміз.


hello_html_5a60e1a8.png

Оқушылар сұрақтарға жауап береді, бір-бірін тексереді..


ІҮ. Тапсырма

20 минут


Оқулықпен жұмыс




Есептерді шығарады, дәптерлеріне жазып алады.

Ү. Сергіту сәті

2 минут


Оқушылар сергіп алады.

ҮІ. Қорытынды

5 минут

1. Жай бөлшектерді қалай азайтамыз?

2. Жай бөлшектерді бөлімдері әртүрлі болғанда қалай қосамыз?

Сұрақтарға жауап береді.

ҮІІ. Үй тапсырмасы

2 минут

Тапсырмаларды мұқият тыңдап, түртіп алу

ҮІІІ. Бағалау

3 минут

Бағалау бетшесін жинау

Сабақ барысында алған баллдарын қорытып, бағалау

Сабақта алған бағаларын күнделіктеріне қойдыру.



























