Сабақ:
№ 2
Пәні: Математика
Күні:
Сыныбы: 6 сынып
Сабақ
тақырыбы: Жай бөлшектерге арифметикалық амалдар қолдану.
Сабақ мақсаттары:
1.
Оқушылардың ойлау жылдамдығын арттыру.
2. Жай бөлшектерді қосу, азайту, көбейту және дағдыларын
дамыту.
3. Оқушыларды шапшаң қимылдауға, ұжыммен жұмыла бірлесе жұмыс істеуге баулу.
Сабақ
типі: есептер
шығару сабағы
Сабақ
түрі: дәстүрлі
сабақ
Сабақ барысы:
I
Ұйымдастыру кезеңі.
1.Үй
жұмысын тексеру
2. Ой – толғау сағаты (сұрақ - жауап)
3. «Біліміңді тексер» (оқулықпен жұмыс)
4. «Кім жүйрік»
5. «Дарындылар - дарабоздар» оқушылар шығармашылығы
6. Қорытындылау.
1)
Үй жұмысы:
№5
7, 10, 18, сандарын екі жай санның қосындысы түрінде жаз
5+2,
4+3, 6+1;
9+1,
8+2, 7+3, 6+4, 5+5;
13+5,
11+7;
№6
жай көбейткішке жіктеліп берілген a және b сандарының ең үлкен
ортақ бөлгішін тап:
1)a=2∙3∙5
және b=2∙2∙3∙5 ЕҮОБ(a b)=(3∙5) a =30, b
=60 ЕҮОБ(30, 60)=(15)
2)a=2∙3∙3∙5
және b=2∙3∙3∙7 ЕҮОБ(a b)=(2∙3∙3) a =90,
b =126 ЕҮОБ(90, 126)=(18)
3)a=2∙3∙5∙5
және b=3∙3∙5∙5 ЕҮОБ(a b)=(3∙5∙5) a =140,
b =215 ЕҮОБ(140, 215)=(75)
2) Ой – толғау сағаты
Қандай
бөлшек дұрыс бөлшек деп аталады?
Қандай бөлшек бұрыс бөлшек деп аталады?
Қандай
сан аралас сан деп аталады?
Жай бөлшектерді қосу және азайту.
Жай бөлшектерді көбейту және бөлу.
3. «Біліміңді тексер» (оқулықпен жұмыс) В
пункті
№9 0, 1, 2, 5 сандарынан
1)2 – ге бөлінетін: 2, 10, 20, 50, 52, 12.
2)5 – ке бөлінетін: 10, 20, 25, 15, 50.
3)10 – ға бөлінетін: 10, 20, 50.
сандар құрыңдар.
4) «Кім жүйрік»
«Түймедақ» гүлін жинау
№11. ЕҮОБ тауып , қысқарту.
1) ЕҮОБ(24,60)
= 12;
2) ЕҮОБ(105,
45) = 15;
3) ЕҮОБ(39,
130) = 13;
4) ЕҮОБ(64,144)
= 16;
5) «Дарындылар - дарабоздар» оқушылар
шығармашылығы
№12. Бөлшектерді ең кіші ортақ бөлімге
келтір:
1) ЕКОЕ(12,8)=24
;
2) ЕКОЕ(9,15)=90
3) ЕКОЕ(25,
15)=75
4) ЕКОЕ(16,24)=192
V. Қорытынды.
Бағалау.
Үй тапсырмасы № 10, 15.
Оқу
ісі орынбасары:__________________________________