Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015

Опубликуйте свой материал в официальном Печатном сборнике методических разработок проекта «Инфоурок»

(с присвоением ISBN)

Выберите любой материал на Вашем учительском сайте или загрузите новый

Оформите заявку на публикацию в сборник(займет не более 3 минут)

+

Получите свой экземпляр сборника и свидетельство о публикации в нем

Инфоурок / Математика / Конспекты / Жай бөлшектерді қайталау тақырыбындағы ашық сабақ
ВНИМАНИЮ ВСЕХ УЧИТЕЛЕЙ: согласно Федеральному закону № 313-ФЗ все педагоги должны пройти обучение навыкам оказания первой помощи.

Дистанционный курс "Оказание первой помощи детям и взрослым" от проекта "Инфоурок" даёт Вам возможность привести свои знания в соответствие с требованиями закона и получить удостоверение о повышении квалификации установленного образца (180 часов). Начало обучения новой группы: 24 мая.

Подать заявку на курс
  • Математика

Жай бөлшектерді қайталау тақырыбындағы ашық сабақ

библиотека
материалов

«Тексерілді» ___________________

Оқу ісінің меңгерушісі



Сабақтың тақырыбы: «Жай бөлшетер» тақырыбына есептер шығару

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Жай бөлшектерді ортақ бөлімге келтіру, бұрыс бөлшекті аралас санға айналдыру, аралас санды бұрыс бөлшекке айналдыра білу дағдысы мен іскерілігін жетілдіру; біліктерін сараланған есептер шығару арқылы логикалық оймен іске асыра білу.

Дамытушылық: Оқушылардың ойлау қабілетін дамыту, өз беттерімен еңбектену сезімдерін, білімдерін дамыту.

Тәрбиелік: Оқушыларды ұйымшылдыққа, ұқыптылыққа, өз білімдеріне жауапкершілікпен қарауға дағдыландыру.

Типі: дәстүрлі емес, ертегі сабағы

Түрі: оқушы білімін бекіту, тексеру, бағалау сабағы

Әдісі: сұрақ-жауап, іздену, өздік жұмыс істеу

Көрнекілігі: интерактивті тақта, слайдтар,

Сабақтың барысы:

I. Ұйымдастыру кезеңі 3мин.

а) оқушылардың назарын сабаққа аудару. Оқушылардың сабаққа даярлығын, қатысуын шолып өту, сабақ мақсатын, жүру тәртібін түсіндіру

ә) үй тапсырмасын тексеру

(ережелерді қайталау, формулаларды жаттау)


II. Негізгі кезең

І. Сұрақ – жауап (3мин)

  1. Ауызша жаттығулар (3мин)

  2. Қоянның тапсырмасы (5 мин)

  3. Аюжың тапсырмасы (7 мин)

  4. Түокінің тапсырмасы (10 мин)

  5. Ата мен апамен табысу (3 мин)

  6. Үйге тапсырма беру (3 мин)

  7. Бағалау (3 мин)

  8. Қорытындвлау (5 мин)


1.Ауызша жаттығулар

1.Бөлшектерді өсу ретімен орналастыр:

hello_html_76d0dd41.gif



Мына қатардағы «артық» бөлшекті тап:

hello_html_m5bc9c295.gif

Жауап: hello_html_1bb039af.gif - бұрыс бөлшек


hello_html_m63141fef.gifhello_html_m7cd5d389.gif

Жауап: hello_html_m70c99f75.gif -қалғаны тең бөлшектер

2. «Торкөзді ашыңдар»

hello_html_m5b28ad1f.gifhello_html_m66970714.gifhello_html_26ae0f3b.gifhello_html_5fcbfd76.gifhello_html_4e691e6f.gif

2. Есептеуді орында..

Қоянмен кезігу. №595 Туристер жүруге тиісті 136 км қашықтықтың hello_html_3b2e2544.gif бөлігін автобуспен жүрді.Туристер жүруге тиісті қашықтықтың неше километрін автобуспен жүрді? (Слайд 13).


Аюмен кезігу. №599. Бөлшектерді ең кіші ортақ бөлімге келтіріңдер:

  1. hello_html_5e4b9096.gifжәне.hello_html_m67a48eba.gif

  1. hello_html_m4c14f99c.gifжәне.hello_html_3f18f3a1.gif

  1. hello_html_m2410601b.gifжәне.hello_html_626fd732.gif

  1. hello_html_193a0a42.gifжәне.hello_html_39e5ba05.gif (Слайд 14).


Қасқырмен кезігу. «Жасырын сөз»

З

Д

Р

Н

И

П

Е

Т

1

hello_html_m5948868a.gif

hello_html_m32a93b64.gif

hello_html_m3de028aa.gif

hello_html_108651bc.gif

1

hello_html_m4c14f99c.gif

hello_html_m4e27f6ba.gif

hello_html_m170d147f.gif

2

hello_html_m2de423c1.gif

hello_html_3c28bff2.gif

hello_html_m60047588.gif

hello_html_5f288765.gif

hello_html_m17f3ab43.gif


18

hello_html_m7d5db6a8.gif



1. hello_html_m5b01ed1f.gif Осы бөлшектердің қайсысы дұрыс бөлшек?

2. Салыстыр: hello_html_m60047588.gif және 1, Қайсысы үлкен?.

3. Сыныпта 36 оқушы, Олардың hello_html_mdba85e6.gif-і үйірмелерге қатысады. Үйірмеге неше оқушы қатысады?

4. hello_html_m5948868a.gif ; hello_html_58f8276.gif; hello_html_m222bef6c.gif; hello_html_m19c98493.gif. Аралас сандардың қайсысы үлкен?

5. hello_html_m31acb01b.gifбөлшектерінің ішіндегі 1-ге тең бөлшек?

6. hello_html_m2de423c1.gif және hello_html_m32a93b64.gif бөлшектерін салыстыр. Қайсысы үлкен?

7. Салыстыр: hello_html_m4e27f6ba.gif және hello_html_m5948868a.gif, Қайсысы кіші?.

8. hello_html_m2b5ab852.gif, hello_html_5f288765.gif Осы бөлшектердің қайсысы дұрыс бөлшек?

9. hello_html_m67c26d3b.gif санын бұрыс бөлшекке айналдыр

Түлкімен кезігу.

3hello_html_39fa7176.gifhello_html_2512e676.gif. Графикалық диктант. (Егер дұрыс болса -^, егер дұрыс болмаса, онда -. ) hello_html_28fa9a10.gif



  1. Үйге тапсырма беру №

  2. Бағалау

  3. Қорытындвлау


