Инфоурок / Математика / Конспекты / Жай бөлшектерді қосуға есептер шығару
Обращаем Ваше внимание, что в соответствии с Федеральным законом N 273-ФЗ «Об образовании в Российской Федерации» в организациях, осуществляющих образовательную деятельность, организовывается обучение и воспитание обучающихся с ОВЗ как совместно с другими обучающимися, так и в отдельных классах или группах.

Педагогическая деятельность в соответствии с новым ФГОС требует от учителя наличия системы специальных знаний в области анатомии, физиологии, специальной психологии, дефектологии и социальной работы.

Только сейчас Вы можете пройти дистанционное обучение прямо на сайте "Инфоурок" со скидкой 40% по курсу повышения квалификации "Организация работы с обучающимися с ограниченными возможностями здоровья (ОВЗ)" (72 часа). По окончании курса Вы получите печатное удостоверение о повышении квалификации установленного образца (доставка удостоверения бесплатна).

Автор курса: Логинова Наталья Геннадьевна, кандидат педагогических наук, учитель высшей категории. Начало обучения новой группы: 27 сентября.

Подать заявку на этот курс    Смотреть список всех 216 курсов со скидкой 40%

Жай бөлшектерді қосуға есептер шығару

библиотека
материалов

Сабақтың тақырыбы: Жай бөлшектерді қосуға есептер шығару

Сабақтың мақсаты:

а) Жай бөлшектерге берілген есептерді шығару. Тақырыпты пысықтау

ә) оқушылардың өзіндік ойлау қабілетін дамыту

б) өзара құрмет, патриоттық сезімге тәрбиелеу пәнге болған қызығушылығын арттыру

Сабақтың түрі: Аралас сабақ

Сабақтың көрнекілігі: таратпа карточка, сызба плакат

Сабақтың барысы:

1. Ұйымдастыру кезеңі

2. Үй тапсырмасын тексеру

3. Сұрақ – жауап

І

  1. Үлес дегеніміз не?

  2. Бөлшектің бөлімі, бөлшектің алымы нені көрсетеді?

  3. 15мин сабақтың қандай бөлігі?

  4. 5 кг тоннаның қандай бөлігі?

  5. Жай бөлшектің негізгі қасиетін ата?

ІІ

  1. Сыныпта 36 оқушы бар, оның hello_html_6a1c94eb.gif - сі қыздар, қалғаны ұлдар Сыныпта неше қыз бар (36:3) *2 =24

  2. Бөлшекті қысқарту дегеніміз не?

  3. Дұрыс бөлшек дегеніміз не? Бұрыс бөлшек дегеніміз не?

  4. Аралас сан дегеніміз не?

  5. Ортақ бөлім дегеніміз не?

ІІІ.

  1. Бөлшекті ең кіші ортақ бөлімге келтіру үшін істеу керек?

  2. Бөлімдері бірдей бөлшектер қалай қосылады?

  3. Бөлімдері әр түрлі бөлшектер қалай қосылады?





КАРТОЧКАЛАРМЕН ЖҰМЫС

1

1. Бөлшекті қысқарт

hello_html_m6175c8e6.gif

2. ЕКОБ – ге келтір

hello_html_m7fa79f79.gif

  1. 10мин. Сағаттың қандай бөлігі?

2

  1. ЕКОБ – ге келтір

hello_html_m75723a0e.gif

  1. Аралас санды салыстыр



hello_html_1d96bfbe.gif

3

  1. Бөлшекті қысқарт

hello_html_m786aa8f8.gif

  1. Бұрыс бөлшекті аралас санға айналдыр

hello_html_m73e6e2e7.gif

4

  1. ЕКОБ – ге келтір

(10, 5) = ?

  1. 5 см метрнинг қандай бөлігі?

5

  1. Аралас санды бұрыс бөлшекпен айналдыр:



hello_html_76ce8ceb.gif

  1. Бөлшекті қосуды орында

hello_html_m1b2f8319.gif

6

  1. Теңдеуді шеш (48 – х) : 7 = 5

  2. hello_html_3b88a430.gif- бөлшек кескіндейтін нүктені координалар сәуледе белгілеп көрсет.





100г = hello_html_722e5d35.gif

25= hello_html_m34a85c56.gif кг

50г = hello_html_6b8fd23c.gif



25см = hello_html_m334a0aaf.gif

40см = hello_html_m1b6ef211.gif

8см = hello_html_m5d0e404a.gif







645



А (hello_html_4e68c73b.gifВ - ?



646



hello_html_m2dafb480.gif



647



hello_html_1472d9bf.gif



648

hello_html_m2c76145d.gif

649

hello_html_544c123e.gifhello_html_m22bb3e71.gifhello_html_189c5ae2.gif

х:8 hello_html_6d2006b9.gif (х+3):37hello_html_6ecc776c.gif 3х:7 hello_html_16a8461a.gif

хhello_html_d816f85.gif х+3hello_html_6ecc776c.gif * 37 3х hello_html_12d474f5.gif

х+3hello_html_m7c48e444.gif851 hello_html_4a78404c.gif

хhello_html_m7c48e444.gif851 – 3 хhello_html_m11467198.gif

хhello_html_m7c48e444.gif848

650

  1. hello_html_ma367c6a.gif

2) hello_html_m5cf89841.gif

3) hello_html_m47550627.gif

4) hello_html_7f69a23c.gif



651

  1. hello_html_m7efd4404.gif

  2. hello_html_m1f3a2a75.gif

  3. hello_html_335bf0a4.gif

  4. hello_html_11244ff7.gif





652

  1. hello_html_m59c47cd3.gif

hello_html_475b5e49.gif

hello_html_397dd6d9.gif

hello_html_m2e7a3950.gif

hello_html_5f17d10e.gif



653



hello_html_4f4e7b7c.gif





4.Үйге тапсырма №649, № 652 (2, 4, 6,8)

5.Сабақты қорыту


