Пәні
|
Математика
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Жазбаша
қосу және азайту тәсілдері
|
Сілтеме
|
Математика
оқулығы. Авторлары: Т.Қ.Оспанов, Ш.Х.Құрманалина, Ж.Т.Қайыңбаев, К.Ә.Ерешева,
М.В.Маркина Алматы «Атамұра» 2013 ж
|
Сабақтың мақсаты:
|
·
Оқушылардың
қосу және азайту тәсілдерінде алған білімдерін қалыптастырып, дамыту.
·
Өз
беттерімен жұмыс істеу қабілеттерін арттыру.
|
Оқыту нәтижелері:
|
·
Ауызша
және жазбаша есептеу дағдыларын дамиды
·
Қосу
және азайту тәсілдерін меңгереді
·
Топта
ынтымақтастықпен жұмыс жасау бірлігі артады
|
Негізгі идеялар
|
·
Балалардың
сабаққа қызығушылықтарын арттыра отырып, көбейту және бөлу кестелерін
меңгерту
|
Тапсырмалар
|
·
Өзіндік
жұмыс
·
Дәптермен
жұмыс
·
Оқулықпен
жұмыс
·
Сұрақ
бізден, жауап сізден...
·
Дидактикалық
ойын: «Қоянға көмектес»
|
Бағалау критерийі
|
|
Жүргізілетін жұмысым
|
Уақыты
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушылардың іс-әрекеті
|
4
минут
|
І. Ұйымдастыру бөлімі:
П с и х о л о г и я л ы қ д а й ы н д ы қ .
Математика
керек әр күнге,
Математика
қажет өмірде
Математиканы
оқимыз
Миымызға
тоқимыз
-Барлығыңа
сабақта сәттілік тілеймін!
Математика-
ғалымдар патшасы деген екен Абай атамыз.Яғни,математиканы білсек барлығын да
біледіекенбіз.
|
Мұғаліммен
сәлемдесу
-
Оқушылармен
амандасу
-
Оқушыларды
гоеметриялық пішіндер арқылы, 3-топта бөлініп, отырғызу.
-
Топ
ережесін еске түсіру
|
4
минут
|
ІІ. Үй тапсырмасы:
№ 7. 175 бет
|
«Сұрақ бізден, жауап сізден» әдісі
|
|
|
Баған
түрінде қосып,азайтуды қайталап,ережені еске түсіру
|
6
минут
|
|
-
Оқушылардың
қосу және азайту тәсілдерін ауызша есептеу дағдыларын дамыту
-
Есепті
дәл және мұқият орындалуын қадағалау
|
5
минут
|
ІІІ. Мағынаны тану
Қызығушылықты ояту
-
|
-
-
Оқушылар
берілген есепті түсіндіре отырып шығарады
-
Ашық
сұрақтарға жауап береді
|
3
минут
|
ІҮ. «Ой қозғау» стратегиясы
|
№
2 176 бет
Шарты:
Жүрген жолы -60м
Қалғаны – 30м
Барлығы -?
Шешуі:
60+30=90 (м)
Жауабы:
Үй мен кітапхананың арасы -90 м
|
1
минут
|
Сергіту сәті: «Қара жорға»
|
Оқушылар
ән тыңдау арқылы әртүрлі қимылдар жасайды
|
5
минут
|
Ү. Топпен жұмыс
|
-
Мұғалім
өзі бірінші есепті түсіндіре отырып, шығарады
-
Оқушылар
2,3,4 есептерді топпен орындайды.
|
5
минут
|
ҮІ. Оқулықпен жұмыс
«Бірге ойлаймыз» әдісі
45+45 = 90 90 – 45 = 45
35
+ 55 = 90 90 – 55 = 35
25
+ 65 = 90 90 – 65 = 25
|
-
Оқушылар есепті өздері ойлана отырып шығарады.
|
6
минут
|
ҮІІ. Тақтамен жұмыс
Х + 49 = 76
X = 76-49
X = 27
27
+ 49 = 76
76
= 76
|
Шығармашылық
тапсырма:
Ләйланың
3 бүтін, 2 жарты және 4 ширек алмасы бар. Ләйланың неше алмасы бар?
(5 алма)
|
|
|
3
минут
|
ІХ. Сабақты бекіту
Кластер құру
|
Кел,
ойнайық!
«Сөз
құрастыр»
Топпен жұмыс
|
2
минут
|
Критерий бойынша формативті бағалау
Оқушы аты
|
Топпен
жұмыс жасауы
2 балл
|
Шығармашылық
жұмысқа араласуы
3 балл
|
Сұрақтарға
жауап беруі
3 балл
|
Бүгінгі
сабаұты меңгеруі 3 балл
|
Кел,
Ойнайық
1балл
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Оқушыларды
формативті бағалау, мадақтау
|
1
минут
|
ХІ. Рефлексия
Оқушылармен
кері байланыс орнату.
|
Сабақтан
алған әсерлерін стикерге жазады.Түсінбеген сұрақтары болса стикерге жазады.
|
Кейінгі
тапсырма
|
№ 4 177 бет
|
|
Пән
мұғалімі
|
Қуанышева Тілекші саматқызы
|
|
|
|
|
|